Koltuk ısıtması hakkında

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
benim cevabımdan şüphe duyduğuna göre, kendi arabanda deneyip, bize de cevabını yazarsın.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kendi aracimda yok. Babamin captivada koltuk isitma bu sekilde, emniyet kemeri de ayni sekilde. Agirlik sensoru var. Civicte de ayni olabilir diye yazdim. Denedim veya denemedim yazman yeterli.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam koltuğa oturmadan ısınmıyor koltuk ısıtma açılsa bile. Biraz komik gelebilir ama elektrikli battaniye mantığı ile çalışıyor :)

Hocam koltuğa oturmadan ısınmıyor koltuk ısıtma açılsa bile. Biraz komik gelebilir ama elektrikli battaniye mantığı ile çalışıyor :)
Şu an arabadayım. Yan koltuğu açtım. 2 dakika geçmeden ısındı. Koltuğa oturduğunda çalışıyormuş gibi hissetmen normal. Çünkü ağırlığın ile koltuğa baskı yapıp pedlere daha da çok yaklaşıyorsun. Şu an elimle kontrol ediyorum,koltuk sıcak.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aracı çalıştırdım emniyet kemeri takılı değil kenardan elimi koyarak denedim ısıtmaya başladı. Sanırım basıldığı an aktif oluyor. 1 dakika olmadan sıcaklık gelmeye başladı.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Koltuk sensörü konusunda bildiğimi yazayım yan koltukta ağırlık sensörü yok, bu yüzden bu koltukta ısıtma çalışıyor olabilir, ancak şoför koltuğunda ağırlık sensörü olma ihtimali var bu yüzden konu sahibi arkadaşın yaşadığı durum yaşanmış olabilir.

Koltuk sensörü konusunda bildiğimi yazayım yan koltukta ağırlık sensörü yok, bu yüzden bu koltukta ısıtma çalışıyor olabilir, ancak şoför koltuğunda ağırlık sensörü olma ihtimali var bu yüzden konu sahibi arkadaşın yaşadığı durum yaşanmış olabilir.
Yan koltukta da ağırlık sensörü olması lazım. Çünkü yan koltukta oturan biri varsa ve kemer takmıyorsa sensörden dolayı sistem uyarı veriyor.
Ancak bu dediğim kendi aracım için yani hb için geçerli.
Diğer paketlerde durum farklı olabilir

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yan koltukta da ağırlık sensörü olması lazım. Çünkü yan koltukta oturan biri varsa ve kemer takmıyorsa sensörden dolayı sistem uyarı veriyor.
Ancak bu dediğim kendi aracım için yani hb için geçerli.
Diğer paketlerde durum farklı olabilir

Hb de olabilir ancak sedan Türkiye üretimi araçlar da kesinlikle yok eminim.

Geri