Lastik basınç sensörü sönmüyor. YARDIM.

Aracınız
benim araba uzun yolda giderken lastik basınç uyarı lambasını yaktı lastiklerin havalarını kontrol ettim hepsi 34 sonra arızayı sildim gitti benim sorum neden durup dururken basınç düşmeden arıza lambası yandı hiç başna gelen oldu mu

aynısı benimde başıma gelmişti,uzun yol değildi,boş bir yolda eşime sürmeyi öğretirken derin ve keskin kenarlı bir çukura biraz hızlı girdi, 2,3 dakika sonra basınç uyarı yanmaya başladı, sonrasında benzinliğe çekip basınçları ölçtüm hepsi 31 idi,eşitti yani, tahminimce derin bir çukura filan girince lastik içi basınç birden artıyor,bu da ikaz lambasının çalışmasına neden oluyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
yok hocam ben aldığımda nasılsa öyle bayi öyle ayarlamış ben de kontrol etmedim ışık yanınca baktım hepsine 34 dü bir haftayı geçti birşey yok lastiklerde ama gen kontrol edeceğim

Hocam ideal basınç 32 düşürmenizi tavsiye ederim.

Aracınız

benim arabada deflation warning system yok menüde öyle bi sekme yok, hareket halinde zaten çıkmaz da durduğu yerde de yok stop ettim yok çalıştırdım yok kısacası yok yani, bu uyarıyı silmek için servisten başka çarem varmıdır, yardımcı olursanız çok sevinirim, aracım 2013 fb7 eco elegance

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6813]aomengen[/MENTION] Yanlış hatırlamıyor isem aracınızın P konumunda olması gerekiyor, ya da çalışır durumda boşta olması gerekiyor iki şekilde de bir deneyin.

İbo1

0
Hundai tuscon 2015 bi arabam var hava basincini sifirlayamiyorum lutfen yardinci olurmusunuz arabada bakmadigim yer kalmadi

Aracınız
Civic FB7 2012
Lastik basınç sistemi ışığı sönmüyor Unable to initialised warning to system diye birşey çıkıyor başlat diyorum yine aynı sıfırlamaıyor

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar yok ben 35 basıyorum yok ben 32 basıyorum bunlar bilinçsizce yapılan şeyler. Aracınızın sürücü kapısını açtığınızda normalde olması gerekenin 32 eğer yüklü iseniz 35-36 olduğunu görürsünüz. Öyle lastikçiler var ki "abi bunlara 36 basıyoruz sen kapıdaki değerlere bakma" diyecek kadar cahil. Lastik havaları lastik ebatlarına göre değil aracın cinsine ve ağırlığına göre fabrika tarafından belirlenir. Örneğin ağırlığı 1500 kilo olan bir aracın lastik hava basıncı ile 1200 kilo olan bir aracın lastik hava basıncı aynı olmaz. Kapıda ne yazıyorsa o. Örneğin benim eski aracım duster idi. Lastik ebatları 215 65 16 ebatlarında ve kapıda normal kullanımda 29 ps yazılıyor. Evet 29. Servisi aradım bana o lastik ebatlarının normalde 1600 1800 kilo araçlar için tasarlanfığını ancak dusterın 1300 küsür kilo olduğu için 29-33 arası değerlerde olması gerektiğini söylediler. Yurt dışı forumlarda da 29-33 değerleri kullanılıyor. Hondanın lastik inik uyarı sistemi var ama bu sistem sensör ile değil lastiklerin dönme hızına göre çalışıyor. Yani inik lastik daha çok dönecektir bu da arıza lambası yakacaktır.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri