Lpg depo kaç litre alır?

Aracınız
44 LT. Depomuz var. 40 litre alması lazım mantıken. Dün ben tamamen boş depo ile 32 aldırdım. Daha da zorlatmadım. Şamandra hasar alıyor yoksa vurdurunca.

Sizde kaç litre alıyor?

Dün hatta 34 lt. Alıyor Max. Diye gittim servise. Adamın dediği altına destek metali koymamışlar. Kim takmış bunu böyle dedi. Dedim 3 aydır burada isen sen takmışsındır diye. Şaşırdı eleman. Neyse taktı altına. Biraz kalktı Lpg deposu. Dedi şimdi terazili oldu. Şimdi alır. Bi gittim 32 lt aldı. Daha da bozmuş yani terbiyesiz.

Şamandradan ayarlanmaz falan filan cart curt etti.

Napabilirim?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Değerli Arkadaşlar,28 Ekim 2018 de Kocaeli/Gebze'den Ankara,Kırşehir,Aksaray,Konya,Seydişehir üstü Manavgat'a geldim.Ankara çıkışında Mamak'ta depoyu fulledim 129,58 TL.41.13 (Gazın Litresi 3,15) litre aldı.Seydişehir çıkışında rampaları çıkarken düdük öttü.Tam 530 km yaptı.Zaman zaman benzinle, zaman zaman gazla yoluma devam edip depodaki gazı tamamen bitirdim.110 km sonra Manavgat'a 15 km kala Depoyu fulledim 138,77 TL.Tuttu.Tam 41.18 litre gaz aldı (Burada ise gazın litresi 3,37) .Gebze'de 47 litre alan depo Ankara'da ve Manavgat'ta neden 41 litre aldı?Bunu anlamış değilim.Daha önce de yazdığım gibi Bir depoyla 550 km.yol gittim.Şimdi 530 km.yol gitti.Aradaki 20 km. yolun şartlarına bağlı olarak değişebilir.Fakat Gebze'de hava mı basıyorlar desem farklı istasyonlarda gaz aldığım halde 46-47 litre civarında alıyordu.Acaba Gebze'deki bütün istasyonlar mı hava basıyor?Arkadaşlar gaz kaçağı olabilir demişler.Kaçak olsa Manavgat'ta da 47 litre ile dolması gerekmez mi?Motor kısmındaki filtreyi kendim değiştirdim köpükle kontrol etmiştim ama deponun üstünü kontrol etmek aklıma gelmedi.Ama o zaman bagajda gaz kokusu olmaz mı?Şimdi Manavgat'ta şehir içi testi yapıyorum.Bakalım 270-280 km'de bitecek mi,yoksa eskiden olduğu gibi 400-410 km. yi görecek mi?Testim bitince bilgilendireceğim.Hepinize saygılar...
Benim tecrübem. Uzun yol bitiminde hemen gaz alımı yaptığımda lpg tankı daha az litrede doldu. Ben genleşmeden kaynaklandığını düşünüyorum. Önceki gittiğiniz litre ve km. Değerlerini kullanarak hesaplayın. Değerler birbirine yakın çıkarsa bir problem yoktur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Değerli arkadaşlar,aranıza yeni katıldım.Bu bölümdeki simit LPG tankı ile ilgili tüm yorumları okudum.Aracım Civic 2010 Elegance 1.6 Otomatik 18.500 km.de 2011 yılında Konya'da BRC kiti takılmış ve Simit Tankı 51 litredir.(Simit Tankının üstünde yazan ve raporda yazan değer 51 litredir) Ben aracı alalı 1.5 yıl oldu.Daha önce Kocaeli Gebze'den Antalya Manavgat'a gazı fulleyerek otogaz ile şehirler arası 550 km.yi gördüm.Tankı ise maksimum 41 litre alıyordu.Manavgat'ta ise şehir içi 400-410 km yol yapıyordu.Şimdi Gebze'de ise depo 47 litreyi gördü (farklı istasyonlardan da dolum yaptım ancak yine 47 litre) fakat en fazla şehir içi 270 km.yi gördü.Depoyu her zaman fullerim.Manavgat'ta 400-410 km giden gaz şimdi neden 260-270 km gidiyor anlamış değilim.Alanya'da değiştirdiğim gaz filtresini değiştireli 2000 km olmuşken Mucip Otogaz (Kartal) gaz filtresini çıkarıp kontrol etti bu filtre şişmiş dedi.Aracın gaz deposuna.benzin deposuna ve yağın içine bir katkı maddesi koyup bu motoru.ve depoları temizlesin 2000 km sonra gel filtreleri değişelim,ayarları yapalım dedi.Konulan ilaçlar için 150 lira ödeyip geldim.Bu arada aldığım yakıt Shell den di.Şu an hala fazla yakmaktadır.Km.de 17 litre yakmaktadır.Haftaya tekrar Manavgat'a döneceğim.Orada bakalım eski ayarlara dönecek mi?Deneyip göreceğim.Bilgilendirmek amacıyla yazılmış bir yazıdır.Hepinize saygılar...

Hocam aynı sıkıntı benim aracımdada var brc simit tank var araca 165 tl ye fullüyorum bu fiyatlarda 350 kilometre gidiyor 100 tl atıyorum 300 kilometre gidiyor nereye götürdüysem hiç bir sıkıntısı yok deniyor dediğim araç 2004 passat

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
2012 otomatik civic elegance 37 litre ile 405 km. sinop gerze de yaşıyorum. yarı uzun yarı şehiriçi . değerlerde problem var mı sizce?

Aracınız
şamandıra ayarı diye bir şey yoktur şamandırayı içerden kırarlar bidahada çalışmaz :D o zaman pompanın basıncına göre 41 42 43 alır yani ama şamandıra fabrika çıkışlıysa 32 den yukarı ben görmedim. güvenlik için fabrika bu şekilde ayarlıyor. ben şamandırayı iptal ettim kışın fulluyom yazında 38 litre civarı gaz alıyom uzun yola gidiceksem yine fulluyom

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar, yazın ve kışın deponun farklı litrelerde dolum olmasının sebebi, ne şamandıra nede pompanın basıncıdır. Daha doğrusu pompanın basıncı etkiler ama bu maksimum 1-2 litredir. Asıl nedeni ise KESAFET oranıdır. Kışın pompacıdan aldığınız LPG her zaman deponuzda daha az litre olarak tanka dolar. Yazın ise aldığınız LPG yakıtı, depoda daha fazla litre olarak dolar.

Örnek vermek gerekirse ;

Yaz aylarında 1000 kg otogaz yaklaşık olarak 1840 litre gelmektedir
Kış aylarında ise 1000 kg otogaz 1780 litre gelmektedir...

Bunun sebebi kışın kesafet oranının 0,545 olmasından. yazın aylarında ise 0.560 olmasından dolayıdır. Umarım açıklayıcı olmuştur arkadaşlar.

Geri