LPG Ortalama Yakıt Göstergesi

Bu durumun takipçisiyim.Buraya da sonucu yazacağım inşallah.Sanki zaten var olan ama kapalı duran bir özellik gibi.Fabrikasyon LPG de ortalama yakıt tüketimi olmalı bence de.Ekran rengini çok önemsemiyorum ama sebebini de merak ediyorum.Onu da soracağım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam arkadaşında navigasyonu kendisi mi istedi, yoksa bayi elimizde navigasyonu var onu verelim gibi bir teklif mi yaptı?
Soyle bir durum olabilir, o aracı daha önce başkasına satmak için anlamışlardır, adam ekstra gösterge, Navi, modül taktirmis ama sonradan bir şekilde almaktan vazgeçmiştir. O aracı size satmış olabilirler

Hocam arkadaşında navigasyonu kendisi mi istedi, yoksa bayi elimizde navigasyonu var onu verelim gibi bir teklif mi yaptı?
Soyle bir durum olabilir, o aracı daha önce başkasına satmak için anlamışlardır, adam ekstra gösterge, Navi, modül taktirmis ama sonradan bir şekilde almaktan vazgeçmiştir. O aracı size satmış olabilirler

Evet ellerinde navigasyonlu araç olduğunu 1500 tl daha pahalı olduğunu söylediler.O da renginden dolayı o aracı tercih etti.Dediğiniz de olabilir.Ayrıca bundan sonra üretilen Elegance modellerinde navigasyon olacağını söylediler.Belki LPG ortalama yakıt göstergesi de olur.Yine de teyit amaçlı arayıp soracağım bayiyi.

ywzckr

0
Evet ellerinde navigasyonlu araç olduğunu 1500 tl daha pahalı olduğunu söylediler.O da renginden dolayı o aracı tercih etti.Dediğiniz de olabilir.Ayrıca bundan sonra üretilen Elegance modellerinde navigasyon olacağını söylediler.Belki LPG ortalama yakıt göstergesi de olur.Yine de teyit amaçlı arayıp soracağım bayiyi.

Hocam ne yaptınız öğrenebildiniz mi ?

Hocam ne yaptınız öğrenebildiniz mi ?

Hocam aradım aracın LPG ortalama değerini gösterdiğini ısrarla söylememe rağmen servistekileri ikna edemedim.Sonunda gösteren aracı alın gelin dediler.Arkadaşıma da senin aracın nasıl gösteriyor gel gidelim bakalım diyecek halim de yok.Servise gittiğinde sormasını rica edeceğim.Gösterge paneli renginin değiştiğini söylediler.Gelin biz size gösterelim dediler bakalım merak içerisindeyim gittiğimde inşallah değişebiliyordur da boşuna gitmiş olmam.

Aracınız
Söylediğim gibi yeni ekran ve gösterge takmışlar ve ortalama yakıt gösterme opsiyonunu iptal etmeyi unutmuşlar belli ki çünkü Honda bilinçli olarak iptal ediyor bu opsiyonu

ywzckr

0
Söylediğim gibi yeni ekran ve gösterge takmışlar ve ortalama yakıt gösterme opsiyonunu iptal etmeyi unutmuşlar belli ki çünkü Honda bilinçli olarak iptal ediyor bu opsiyonu

hocam sanmiyorum ki insanlarin isteyecegi bir ozelligi kapatalim da soylensinler diyeceklerini en azindan gocuk muhabbetlerinden sonra. Ben sordugumda benzin sivi yakit ona gore ayarlandigi icin lpg de calisamiyor sensor bu yuzden kapatildigini soyledi, bende belirli devirlerde ne kadar yakacagini kayit edip gosterse de olabilir dedim cevap olarak duz yolda 3000 devirde giderken yakacagi ile yokusta yakacagi yuk altinda yakacagi ayni degil o yuzden sorun olurdu diye cevap aldim. Bir arizaya neden oluyor olabilir lpg de onun icin kapatabilirler yoksa kapatmazlar diye dusunuyorum.

Aracınız
Ben de onu söylemeye çalışmıştım zaten, LPG de doğru ölçüm yapmadığı için iptal ediyor Honda bunu.

Neyse olay çok uzadı, sonuç itibari ile hala ortalama yakıt göstermiyor stok durumdaki araçlar

Aracınız
Honda bu işin piri olduğuna göre, o bile lpg anlık tüketim ya da ortalama tüketimi göstermekten imtina ediyorsa, o halde piyasadaki hiç bir araca ya da ona takılan kite de güvenilmez oluyor. Asıl soru LPG tankındaki yakıtın ölçümlemesi nasıl yapılıyor. Basınçtan mı, yoksa başka bir şekilde mi? Hacimsel değildir herhalde...

Konu bir hayli ilginç ve bir o kadar da inovatif, umarım ufak bir setup işidir :)

Geri