Meguiars Hızli cila kullanan varmi ?

Aracınız
Bunu değil fakat Dby detailing den aldığım Gyeon wetcoat ürününü kullandım, gerçekten su iticiliği ve parlaklığı çok iyi özellikle bu bahar aylarında

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zero

0
Tam da bu ürünü pasta cila bir arkadaşımla 3- 4er şişe bitecek kadar sürede uyguladık. 4 ay kadar. İkimizin de arabası siyahtı. Onunki 2008 Honda siyahı idi (hafif lacivert ağırlıklı bir simli güzel bir siyahtır. benimki derin siyah yani full siyah)
Kullanıcıları bilir.. hem tadından yenmez, hem de tam bir dert tir.? siyah..
Sonuç: Çok iyi netice aldık.arabalar resmen parladı.geç kirlendiler kolay temizlendiler...hatta tozluyken bile parliyordu gercekten.daha uzun süreli kullanmadım ama birşey olacağını da sanmam.
Zaten meguiars ürünlerinin en önemli sorunu fiyatı! Ürünlerin hepsi harika.ama gereksiz pahalı..arkadaşımın bulduğu fiyat makul gibi. 2 sene kadar önce 50 Tl civarına alıyorduk..ama guvenilir yerden almak lazım elbet.sahtelerini duymuştum.

Aracınız
Tam da bu ürünü pasta cila bir arkadaşımla 3- 4er şişe bitecek kadar sürede uyguladık. 4 ay kadar. İkimizin de arabası siyahtı. Onunki 2008 Honda siyahı idi (hafif lacivert ağırlıklı bir simli güzel bir siyahtır. benimki derin siyah yani full siyah)
Kullanıcıları bilir.. hem tadından yenmez, hem de tam bir dert tir. siyah..
Sonuç: Çok iyi netice aldık.arabalar resmen parladı.geç kirlendiler kolay temizlendiler...hatta tozluyken bile parliyordu gercekten.daha uzun süreli kullanmadım ama birşey olacağını da sanmam.
Zaten meguiars ürünlerinin en önemli sorunu fiyatı! Ürünlerin hepsi harika.ama gereksiz pahalı..arkadaşımın bulduğu fiyat makul gibi. 2 sene kadar önce 50 Tl civarına alıyorduk..ama guvenilir yerden almak lazım elbet.sahtelerini duymuştum.
Sizce
Sonax markasimi
Maguiars mi
Iyi

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zero

0
Sizce
Sonax markasimi
Maguiars mi
Iyi

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sonax ı kendim hiç test etmedim ama bir arkadaşımın tecrübesine göre (yine aynı cila yoldaşım) sonax da gayet iyi. bana sorarsanız daha iyi! makul bir fiyatla kaliteli bir ürün kullanıyorsunuz. ben meguiars takıntısından vazgeçtim artık...fahiş derecede pahalı bence! made by usa olduğundan ayrı gıcığım zaten:) ama diğerleri hani ülkenin markası? desenize. ama ürünlere diyecek birşey yok tabi. 100 yıldır bu işi yapıyor adamlar...neyse hiç kullanmadığım halde, hakkındaki öngörümle sonax ı tercih edin derim. en fazla bir tık kötüdür. kullanan birileri daha geçerli bir cevap verebilir.
ben alternatif arayışımı bitirdim. bekbars kullanıcam fc5imin boya bakımında. hızlı cilası var mı var ise performansı nedir henüz bilmiyorum. ama varsa onu da bu markadan tercih edebilirim.
çünkü: marka (bekbars) tarafımdan bugün test edildi onaylandı. hızlı cilası değil ama seramiği beni bir felaketten korudu resmen! şaka yapmıyorum ilk gününde sınandı seramik kaplamam ve sınavı başarıyla geçti.
yani demek istediğim pahalı markalar kafamızı kurcalarken yakın kalitede alternatifleri değerlendirmek de mümkün. mesela meguiras yerine sonax mantıklı..
suşehrine selam alındı..:) sağ olun cümlemize kazasız belasız

ywzckr

0
Meguiars Hızli cila kullanan varmi ?

Hocam bende sonax extreme sampuani ve meguiars var, sonax hizli cila extreme sivi cila vb urunlerden aldım, Ustune karcher k2 arac kitli basincli yikama makinam da var traktör araç filan yıkarım diye almıştım köyümde duruyorlar :)
Ürünleri sonradan alıdığım foam lance ile denedim, traş köpüğü kıvamı elde etmek için fazla kullanmak gerekiyorlar foam lance kullanımında biraz cep yakıyor.
Sonax extreme active sampuanı pek tavsiye etmem, çünkü eliniz çok çabuk olmalı su kaydırıcı özelliğini sağlamak için çabuk kuruyan bi yapısı var, elle ürünü uygularken durulamadan kurursa baloncuk izleri kalıyor yıkasanızda sizi uğraştırıyor. Ama elim çabuk derseniz su kaydırıcı özelliği güzel, ama cila kısmı fena değil diyebilirim. Sonax turuncu daha ucuz onunla yıkadıktan sonra hızlı cila atarsanız güzel görüntü alabilirsiniz.
Meguiarsda arabanız koyu renk ise nerdeyse hızlı cila görüntüsü veriyor diyebilirim, gerçekten güzel kokusu da hoşuna gidiyor insanın. Tavsiye ederim
Türk firmalardan da alıp foam lance ile denedim aracı hepsi temizliyor kaliteli markalarda sadece daha iyi cila görüntüsü elde ediliyor. Birde 2 ayda bir yeter denilenlere pek inanmayın yazın bile 2 hafta anca gidiyor.
Hatta matkabın ucuna aparat takıp cila vurmak icin keçe başlıklarım bile var, başlarda zevk alırdım ama sıkıldım sonradan.
Bu arada aracınız koyu renk değilse uğraşmamanızı tavsiye ederim beyaz renk için ne kadar uğraşırsanız uğraşın koyu renk gibi cila görüntüsü elde etmeniz mümkün değil.
Benim tavsiyem sampuan ph nötr en ucuzunu alın çünkü insanın çok uğraşacak vakti olmuyor nasiol, gtechniq gibi kendinizin uygulayabileceği bir seramik kaplama uygulayın sonrasında gtechniq c2v3 vb. alıp 6 ayda bir tazelersiniz. aracınızı da başta dediğim en ucuz ph nötr şampuanla özenmeden yıkarsınız. Hem zamandan kar edersiniz hemde aracınız gayet güzel görünür. Ben derinlik efektli çok güzel görünsün istiyorum diyorsanız bu işi profesyonel bi yere yaptırın. Forumda bulabilirsiniz. Benim tavsiyelerim amatör olup güzel görünüm elde etmek için.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Bir ürün uygulandıktan sonra araç kirlenip yıkansa bile 2 ay sonra yıkanınca hala su itici ve parlak duruyorsa bu ürün kalitelidir. meguiars hızlı cilayı seramik kaplama olmadığı için gümüş gri ikinci aracım Honda jazz da denedim denemesi bedava.. bu deneyimi tatmak içinse zamanında 250 tl verip sonax ta boya koruma yaptırdırdıktan 1 ay sonra öyle anlatıldığı gibi bir işlem olmadığını bunun cilalı bir yıkma sonrası hızlı cila olarak satılan meguiars ın bir paket ürünü ile küçük jazz gibi bir araca 5 6 kez rahatlıkla yettiğini 2 ay kirli kalsa bile yıkandığında su iticilik ve parlaklığın devam ettiğini deneyerek görmüş birisiyim aynı dediklerimi uygulayıp yok öyle olmuyor diyene saygım ve sevgim sonsuz görüş farkı olabilir. Araç rengi gümüş gri renge göre fark olmasına katılıyorum aynı uygulamayı ( hızlı cila)seramik veya boya koruması olmayan füme araçta yapınca gümüş gri rengin parlaklığı olmadı. Ama aynı ürünün gold class cilalı şampuanıyla yıkamada da gri renk sönük kalırken seramik veya başka işlem görmemiş füme renk civic te daha canlı ve parlak duruyor. Ailemizde 2 civic bir jazz araca sahip olup bu dediklerimin hepsini yaklaşık 2 yıllık zaman zarfında denedikten sonra anlatılanlar içerisinde şuan tek denemek isteyeceğim şey foam lance köpük olacak.

Aracınız
O nedenle meguiars ın hızlı cilasının yapısı ile cilalı şampuan yapısının farklı olduğunu düşünüyorum zaten kullandığınızda hızlı cilalı ürün mazot veya petrol sıkıyormuş hissi veriyor. Depodan akan benzine su dökseniz de kayganlığının gitmemesi benzeri bir durum oluyor.

Aracınız
Özetle meguiars özelinde ultimate Quick sprey cila , gold class şampuan ve waxlı sarı şampuanın etkilerinin farklı olduğunu ve aynı etkiyi gösteren ürünler olmadığını belirtmek isterim.ben seramik kaplama olmayan aracımızı önce gold class cilalı şampuan ile yıkayıp sonrasında hızlı cila ürünü kullandığımda 2 ay gibi bir süre kirlenmeler dahil yıkadıktan sonra belirli bir parlaklık. Ve su itici özelliği devam etti aynı araca waxlı şampuan ile yıkayıp sonra hızlı cila yaptığımda aynı etkiyi alamadım. Yine seramik kaplama olan aracımız için gold class cilalı şampuanla yıkadığımda elde edilen ışıltı ve parlaklığı wax lı şampuan ile alamadım. Ama wax lı sarı şampuanda hiç seramik kaplama veya boya koruma yapılmamamış bacanağımın aracında güzel etki gösterdi. Bu durumların araçlarda yer alan boya koruma , seramik kaplama renk veya kullanılan ürün markası ve çeşidine göre değiştiğini düşünüyorum o nedenle tüm bu etkenlere göre aracınızda hangi ürün etkili oluyor veya sizin hoşunuza gidiyor ise o şekilde yapmak daha yararlı diye düşünüyorum.

ywzckr

0
Özetle meguiars özelinde ultimate Quick sprey cila , gold class şampuan ve waxlı sarı şampuanın etkilerinin farklı olduğunu ve aynı etkiyi gösteren ürünler olmadığını belirtmek isterim.ben seramik kaplama olmayan aracımızı önce gold class cilalı şampuan ile yıkayıp sonrasında hızlı cila ürünü kullandığımda 2 ay gibi bir süre kirlenmeler dahil yıkadıktan sonra belirli bir parlaklık. Ve su itici özelliği devam etti aynı araca waxlı şampuan ile yıkayıp sonra hızlı cila yaptığımda aynı etkiyi alamadım. Yine seramik kaplama olan aracımız için gold class cilalı şampuanla yıkadığımda elde edilen ışıltı ve parlaklığı wax lı şampuan ile alamadım. Ama wax lı sarı şampuanda hiç seramik kaplama veya boya koruma yapılmamamış bacanağımın aracında güzel etki gösterdi. Bu durumların araçlarda yer alan boya koruma , seramik kaplama renk veya kullanılan ürün markası ve çeşidine göre değiştiğini düşünüyorum o nedenle tüm bu etkenlere göre aracınızda hangi ürün etkili oluyor veya sizin hoşunuza gidiyor ise o şekilde yapmak daha yararlı diye düşünüyorum.

Hocam dediklerinizin çoğu doğru ama 2 ay ürünün etkisinin kalıcı olması için yağış görmemesi kirlenmemesi(çamur vb.) kapalı ortamda muhafaza edilmesi gerekiyor. R25 motorumuzu yağmur gördürmeden kapalı alanda saklıyoruz, şampuanla yıkayıp cilaladıktan üstüne hızlı wax attıktan sonra 1-2 haftada dahi sürmeden üstü toz kaplıyor bütün ürünler meguiars. Motoru yıkayınca tekrar hızlı cila vurmazsanız parlaklıktan eser kalmıyor belki çok az da olsa su iticilik devam ediyordur benim için parlaklığını ne kadar koruduğu önemli, motor siyah renk ayrıca. Siz özel birşey mi yapıyorsunuz da 2 ay gitsin bu parlaklık bence imkanı yok dediğinizin çünkû kapalı ortamda dediğiniz şartı yakalayamıyorum ben.

Geri