Motor Temizliği

kayhanbozkus

0
Yönetici
Arkadaslar motor temizligi icin hangi malzeme ve yontemleri kullaniyorsunuz kisaca paylasirsaniz sevinirim. Vtec2 aracimda bir kac WD40 kullanmistim fakat temiz kalma suresi biraz kisa surmustu. Cabuk tozlaniyordu. Netten biraz baktim Wurth Motor Temizleyici kullananlari gordum. Hem basit hem de elektrik aksamina zarar vermedigi soyleniyor. Sizlerin fikri nedir bu konuda ? Simdiden tesekkurler.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaslar motor temizligi icin hangi malzeme ve yontemleri kullaniyorsunuz kisaca paylasirsaniz sevinirim. Vtec2 aracimda bir kac WD40 kullanmistim fakat temiz kalma suresi biraz kisa surmustu. Cabuk tozlaniyordu. Netten biraz baktim Wurth Motor Temizleyici kullananlari gordum. Hem basit hem de elektrik aksamina zarar vermedigi soyleniyor. Sizlerin fikri nedir bu konuda ? Simdiden tesekkurler.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Çok tozlu bir yerde kullanmıyorsanız(aslında önümüz kış sorun olacağını sanmıyorum) camsil şişesine bir miktar mazot koyup , motora sıkıp temizleme yapabilirsiniz. Ben de würth kullandım fakat çok çabuk eski haline döndü,en uzun temiz kalmayı mazotla sağladım.

iPhone cihazından gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Sorun yaratmadi degil mi elektrik aksaminda vs. ?

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Yok yaratmadı, kabloların geçtiği akü,ecu vs olan yerlerde yoğun kullanmadım. Temizledikten sonra da yerim müsait olduğu için 1-2 saat kaput açık şekilde bıraktım hiç bir problem olmadı.

iPhone cihazından gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FB7 2015
Ge�enlerde ıslak mendilin re�ineyi temizlediğini g�rd�kten sonra motoru da temizler diye d�ş�n�yorum :D
Temizlemediği birşey yok. Wurth motor temizleyiciyi ben de kullanmıştım mesela ama yağlı lekeleri silmek için bezle epey uğraşmak gerekiyor. Bu ıslak mendille tek seferde silinip gidiyor. Mendil 5 TL falan wurth bi işe yaramadığı halde 40 TL civarında...

Aracınız
Civic FB7 2015
Bir de dediğiniz gibi reçineyi, ufak tefek zift lekelerini falan da çıkarıyor ama aynı zamanda sürülen yerdeki cilayı da alıyor gibi, ona dikkat etmekte fayda var.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben sanayide hava ile gaz yağı püskürterek temizlediklerini gördüm. Motor sıfır gibi parlıyordu.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri