Civic FC5 Ön Park Sensörü Hatası

ibo

0
Aracınız
Aracın kullanma kılavuzunda aracın sık sık yıkanması sensörlerin olduğu kısımların temiz tutulması gerektiği yazıyor aynı sorunu bende yaşıyorum güneşli günde abayı yıkadığımda da oluyor sanırım sensörlerin önünde su damlası olduğu zaman yapıyor

ASUS_Z00AD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ayni durumu Cuma gecesi İzmir İstanbul arasında seyir halindeyken yaşadım. Mola almak icin durduğumda önümde hiçbirşey yokken ötmeye başladı. İndim sensörleri sildim. Geçmedi. Kontak kapatıp açtım geçmedi. 15 km hızı geçince susuyor ama durduğumda tekrar oluyordu. Sensörü kapatıp yoluma devam ettim. Ertesi gün bu tarz birşey yaşamadım. O kadar bütçe ayırdığımız makinelerin böyle saçma bir ikaz uyarı vermesi benim canımı sıkmadı degil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar bu sadece yağışlı hava da olmuyor. Sık sık düzenli bir şekilde başıma gelmeye başladi. Randevu aldık bakalım serviste nasıl bir cozum üretecekler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar bu sadece yağışlı hava da olmuyor. Sık sık düzenli bir şekilde başıma gelmeye başladi. Randevu aldık bakalım serviste nasıl bir cozum üretecekler.

Servis sonrası son durumu paylaşırsanız seviniriz.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bende yağmurda oluyor bazen artıyor bazen azalıyor ama her yağmur yağdığında da olmuyor. Servis özlü sözlerinden bir demek sunacak muhtemelen.

Aracınız
Aynı problem bende de oluyor. Yağmurlu havalarda ve aracı yıkattıktan sonra bazen oluyor. Muhtemelen su damlalarının sensörler üzerinde kalmasından kaynaklanıyor.

Aracınız
Servis sonrası son durumu paylaşırsanız seviniriz.

Üsküdar Ayisigi na gittim sorunla alakalı. Bilal adında bir teknisyen sorunumu dinledi. O anda araç uyarı vermediği icin yapabilecekleri birşey olmadığını söyledi. En azından kontrol edilmesini ya da sebebinin araştırılmasını rica ve ısrar ettim. Ve aldığım cevap “ beyfendi su an birbirimizi yoruyoruz. Arac sorun çıkardığı müddetçe ilgileniriz. Su an sorun yok.”
Tamam aracın dizaynı çok güzel, şanzımani sorunsuz, motoru güçlü vs dediğimiz sebeplerden dolayı aldık aracı ama servislerinin müşteri problemlerine karşı tahammülü kalmadığını, sadece satış esnasına kadar ilgi alakanın olduğunu ve 100 bin tl nin üzerinde para ödediğimiz sıfır araçların bunun gibi birçok kronik sorun çıkaracağını hesap edemedik.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Üsküdar Ayisigi na gittim sorunla alakalı. Bilal adında bir teknisyen sorunumu dinledi. O anda araç uyarı vermediği icin yapabilecekleri birşey olmadığını söyledi. En azından kontrol edilmesini ya da sebebinin araştırılmasını rica ve ısrar ettim. Ve aldığım cevap “ beyfendi su an birbirimizi yoruyoruz. Arac sorun çıkardığı müddetçe ilgileniriz. Su an sorun yok.”
Tamam aracın dizaynı çok güzel, şanzımani sorunsuz, motoru güçlü vs dediğimiz sebeplerden dolayı aldık aracı ama servislerinin müşteri problemlerine karşı tahammülü kalmadığını, sadece satış esnasına kadar ilgi alakanın olduğunu ve 100 bin tl nin üzerinde para ödediğimiz sıfır araçların bunun gibi birçok kronik sorun çıkaracağını hesap edemedik.

Maalesef aracın güzelliği kadar servisleri de bir o kadar ilgisiz ve bilgisiz.

Arkadaşlar merhaba,

2017 Civic HB sahibiyim. Yağmurlu havada iken geri zekalı ön park sensörü aracın önünde ne araba ne de bir cisim yok iken sürekli KIRMIZI uyarı veriyor. Bu problemi yaşayan oldu mu aranızda? Çözüm nedir ??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiEkli dosyayı görüntüle 217369

Aynı sorun bende de vardı 1000 bakımdan sonra uyarı vermeye başladı ve güneşli havalarda da sık sık yapıyordu. Servise götürdüm (Mutluhan/Maltepe) ön sağ-sol sensör arızalı dendi ve yeni sensör sipariş verildi, değişti. Değişim 6 saat sürdü. Şuan sorunum devam ediyor sadece yağmurlu havalarda nadiren. Tekrar da zaman bulup götüremedim.

Geri