Oksijen Sensörü Yüksek Voltaj Arızası

Aracınız
Arkadaşlar merhaba. Honda Civic 2003 ES7 Kasa araca sahibim. Bundan 1 hafta önce yolda araç gaz yememeye ve tekleme başladı. Ardından arıza ışığı yaktı. Baktığımızda oksijen sensörü yüksek voltaj hatası verdi araç Aracımda LPG takılı.20bin kmdir kullanmaktayım. Geçen nisan ayında yan sanayi bir oksijen sönsörüğü değişimi yapmıştık. Üstündeki orjinal sensör hiç ölçmüyordu. Şuan ise ölçüyor fakat tamircinin dediğine göre ısı sensörü kısmı arızalı. Genelde yüksek voltaj arızası sensöre gelen fazla havadan kaynaklı diye okudum forumlarda. Şuan sensör fişini söktüm. Yine çekişi kötü ama tekleme ya da buna benzer sorunlar yok. Sizce hangi oksijen sensörünü takmalıyım ya da ne yapmalıyım, teşekkürler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun.
Tekleme ve silkelemeyi 1. Sensör yapar. Önemli bir parçadır. Honda bu parçanın yan sanayisini pek kabul etmiyor. Bence orjinal değiştirilip, benzinde kullanılıp arıza takibi yapılabilir. Tekrar aynı arıza verirse. Tesisat kontrol edilir.
Yada başka bir Es7'nin sağlam sensörü takılıp takip edilebilir. Bunu yapan usta görürsen işin ehli ve paracı değildir.
Sensör harici ateşleme sistemin düzgün çalışır olduğunu varsaydım!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Cevap için teşekkürler. Bujileri NGK marka ile değiştirdim. Üstündeki denso sensör hiç ölçüm yapmıyordu direk arıza ışığı yakıyordu bunda ise durum farklı. Hızlanmak için yüksek devir yaptığımda araç çekmiyor sapıtıyor. Benzin gaz fark etmiyor. Aşağıdaki linkteki bu sensörü almayı düşünüyorum.
https://www.parcafilosu.com/dox0109...MImq_lhPnW3gIVQqQYCh1aeQKXEAQYAiABEgJsaPD_BwE

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cevap için teşekkürler. Bujileri NGK marka ile değiştirdim. Üstündeki denso sensör hiç ölçüm yapmıyordu direk arıza ışığı yakıyordu bunda ise durum farklı. Hızlanmak için yüksek devir yaptığımda araç çekmiyor sapıtıyor. Benzin gaz fark etmiyor. Aşağıdaki linkteki bu sensörü almayı düşünüyorum.
https://www.parcafilosu.com/dox0109...MImq_lhPnW3gIVQqQYCh1aeQKXEAQYAiABEgJsaPD_BwE
Orjinal sensörün markasını bilmiyorum. Fakat alırken garanti verenler var. Sıkıntı olursa iade alıp yenisini veriyorlar.
Bence aynı kasanın sıkıntısız sensörünü takıp denemek daha sağlıklı. Tesisatın sağlam olup olmadığını kontrol etmiş olursunuz. Sensör ucuz değil.
Sapıtmazsı ecuya düzgün bilgi gelmediği için yakıt hava karışımını ayarlayamıyor. Bu problem çözülesiye kadar benzinde kullansanız sizin için daha iyi olur. Sonra subap ve lpg ayarı Vs. devam edilir. Biraz sancılı ve sabır isteyen bir durum.

Aracınız
fiyatı gayet iyi yetkili serviste 1000tl sadece üstünde honda yazıyo. Yine denso üretimi tabi

Aracınız
Orjinal sensörün markasını bilmiyorum. Fakat alırken garanti verenler var. Sıkıntı olursa iade alıp yenisini veriyorlar.
Bence aynı kasanın sıkıntısız sensörünü takıp denemek daha sağlıklı. Tesisatın sağlam olup olmadığını kontrol etmiş olursunuz. Sensör ucuz değil.
Sapıtmazsı ecuya düzgün bilgi gelmediği için yakıt hava karışımını ayarlayamıyor. Bu problem çözülesiye kadar benzinde kullansanız sizin için daha iyi olur. Sonra subap ve lpg ayarı Vs. devam edilir. Biraz sancılı ve sabır isteyen bir durum.

Sapıtma olayı benzindede oluyor. Çekmiyor araç gaz yemiyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benzindede olması normal. Sensörün verisine onunda ihtiyacı var. Sensör değiştirdikten sonra ecuya reset atılır. Benzinde takip edilir. Randıman aldıktan sonra lpg ayarı Vs.

Bende de buna benzer olay var kat tıkalıydı yenisini aldım ancak takmadım yerine düz boru var.oksijen sensıru de aşırı voltaj veriyor.2-8 v arası.ve aşırı yakıyor.benzin kullanılıyor arada bu arada yardımmm

VIA_A1_1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende de buna benzer olay var kat tıkalıydı yenisini aldım ancak takmadım yerine düz boru var.oksijen sensıru de aşırı voltaj veriyor.2-8 v arası.ve aşırı yakıyor.benzin kullanılıyor arada bu arada yardımmm

VIA_A1_1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
1 sensör sıkıntılıysa yakıtı çok etkiler. 2. Sensör katalizör çıkışını takip eder. Yakıtı çok etkilemez!

Geri