otomatik kapi kilitleme modulu

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

ekip

0
Merhaba,
Sadece Civic değil tüm Honda araçlarda otomatik kapı kilidi özelliği maalesef bulunmamaktadır.
Bu konu hakkında görüştüğüm servis yetkilileri kaza sırasında kapıların kilitli olması sıkıntı oluşturduğu için Honda bu opsiyonu sağlamıyor dediler.
Honda Türkiye'ye bir e-posta gönderdim. 18 Ekim 2018 tarihinde. Henüz cevap alamadım. Gönderdiğim yazıyı kamuoyu oluşturmak maksadıyla bu forumda paylaşabilirim.
Forum üyeleri de kendi cümlelerini kullanarak benzer mesajlar gönderirlerse bunun dikkate alınacağını düşünüyorum.
Honda Türkiye : bilgi@honda-eu.com
Honda'ya gönderdiğim yazıyı takip eden mesaj ile buraya yazacağım. Arzu edenler için yazımın sonunda bu konunun çözümleri de var.

ekip

0
Sevgili HONDA,
26 yıldan bu yana şirket aracı kullanmaktayım. Renault Megan, Opel Vectra, Toyota Corolla ve en son Wolkswagen Passat araç kullandım.
Geçen ay çok severek kendi şahsım adına bir Honda Civic Diesel Elegance araç satın aldım.
İşin doğrusu araba tamircisi bir akrabamın yönlendirmesi ve Honda Bora satış personeli ...........'nin performansı bu aracı almamda çok büyük etken olmuştur.
Henüz 1350 km. yol yapmama rağmen genel olarak aracımdan memnun olduğumu söyleyebilirim. ( Bu gün itibarı ile 3350 km.)
Ancak bu araçta yokluğunu hissettiğim ve beni sürekli tedirgin eden benim için çok mühim bir konu var; araç kapılarının hareket edince otomatik olarak kilitlenmemesi.
Benim uzun yıllardır kullandığım en dandik araçlarda bile bu özellik olduğundan satış personeline aracı almadan önce bu özellik var mı yok mu sorma ihtiyacı bile hissetmedim. Test sürüşü zaten oldukça kısa ve sıkıştırılmış bir zaman diliminde yapıldığı için orada da fark edemedim veya basit bir ayar ile bunun gerçekleşeceğini düşündüm.
Gelinen noktada araçta bu özelliğin olmadığı 1.000 km. bakımında servis tarafından da teyit edildi. Ve ben şoktayım! Koskoca bir Honda imajını bir tarafa bırakın benim hayalimdeki Japon Teknolojisi efsanesini yıktınız!

Bana göre bir düğmeye basarak kapılar kilitlenebiliyorsa; iki satır kod yazarak "araç 15 km. hıza ulaşınca kapıları otomatik olarak kilitle" seçeneği yazılımsal olarak kullanıcılara sunulabilir. Kaza v.b. anlarda kapıların açılmaması sıkıntı yaratıyor diye bu özellik araçlarımıza konulmadı diyebilirsiniz. Ancak bu çok ucuz bir savunma olur. Zira aynı programda "çarpışma halinde kapıları otomatik olarak aç" da diyebilirsiniz.
Kap kaç v.b. durumlar olabileceği gibi herhangi bir kırmızı ışıkta durma anında silahlı birisi yan kapıdan araca girse ve can güvenliğimizi tehdit etse ne yapacağız?
Ne yapmamızı önerirsiniz?
Sadece bu sebeple bile yakın zamanda bu duruma bir çözüm üretmezseniz aracımı satmayı ve bir daha da Honda'nın semtinden bile geçmeyi düşünmüyorum.
Sevgilerimle.

Not: Aşağıda bu konuya çözüm sunduğunu bildiren minik ürünlerin linkleri var. Garantim bozulmasın diye bunlara tevessül etmeyeceğim ama siz de neden insanları yorarsınız ki; lütfen çözüm getirin, inanıyorum bir dakikada yaparsınız. 10.000 km.'ye kadar bu aracı kullanacağım, bakıma gittiğimde servis hala bu konuda Honda çözüm üretmedi derse aracımı satmaktan başka çarem kalmayacak.

1 - https://urun.n11.com/diger/honda-ci...86v1r-S.W_DET_ALSO_LOOKED.C.c197_a254-0l0wacl
2 - https://urun.n11.com/diger/honda-ci...4iqg3-git1wmb1exb-S.W_NOHIT.C.c37_a44-0c1wt9u
3 - https://www.aliexpress.com/item/Sui...084479.html?shortkey=nAVNFRjU&addresstype=600

nasri

0
Aracınız
Merhaba. N11 de fstuning diye bir kullanıcı dan aldım. Çok kullanışlı ben aldığımda 160tl idi fiyatı artmış. Tavsiye ederim

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri