Otomatik Silecek Problemi

Aracınız
Arkadaşlar merhaba

Benim silecekler yağmur yağdığında bir çalışıyor bir çalışmıyor.mesala otomatik moda alıyorum . Önce çalışıyor sonra camda görünecek alan kalmamasına rağmen calişmiyor. Bende elimle silecekleri çalıştırıyorum. Sebebini bilen varmı acaba yardımlarınızı rica ederim.

Silecekleri yakın bir zamanda değiştirdiyseniz kesinlikle ondandır. Ben boyutlarında olmasına rağmen bosch marka silecek aldım ama otomatik silecek özelliği kullanılamaz hale geldi.
Tavsiyem silecekleri sileceksepeti'nden alın tam boyutlarında gelsin. Yeni silecek alınca sorun geçti. İlla bosch almanıza da gerek yok çoğu iş görüyor.

Aracınız
Civic FC5 2021
FB7 aracımda çılgınca çalışan bir silecek problemim var :D yağmur çok az yağsa bile deli gibi çalışıyor. ama silecek boyuna bakmak mantıklı geldi bana da. ilk fırsatta bakacağım. bir sonuç elde edersem ve belki bir tık daha uzun silecekle çözülürse buraya yazarım.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı sorun bende yaşadım. Autoda iken bende hep çalışıyordu. Eğer Yağmur sensörü düzenli çalışmıyor yada auto da güneşli havada bile hep çalışıyorsa kaputun altındaki sigortalardan 18 ve 19 nolu sigorta sökülüp 2 3 dk. Bekletikden sonra tekrar takılır böylece sensör sistemi sıfırlanmış olur. Eğer bunu yaptığınız halde Halen düzelmezse yetkili servise gidip sistemi göstermeniz gerekecektir Sensör arızalıdır.

Geri