Reaktif karbon temizlesi sonrası oluşan hüsran!

Aracınız
Civic FB7 2012
Reaktif carbon yaptırdım yaptırdım sonra herşey bitti araçta herşey negatif LPG de teklemeye başladı araç yakıt sarfiyatı arttı şehir içinde yolbilgisayarı 11.8 gösteriyor önceleri 6 civarındaydı şehir içi 35 lt LPG ile 300 km yapıyorum bazen 1 litre LPG ile 6 km yapıyor ,LPG filtre değişti ayarları tm ama değişik km lerde motor arıza ışıgı yanmaya başladı cihazda fakir karışım gösteriyor başka hata yok çekiş düşük sarfiyat yüksek yani devir 2500ikrn yb daki o gösterge en sona dayanıyor o yüzden yakıt tüketimi çok gösteriyor oksijen sensörü normal deniyor anlamlandıramadım başına bu tip olay gelen var mı 2012 fb7 subab ayarıda yapıldı yer kırıkkale yardım bilgi

Son düzenleme:
Çözüm
Bugün ki işlem LPG ecoyu sil baştan yeniden programladılar basıncı yüksek dedi, yüksek diyen şahıs daha öncede düşük deyip kendi yükseltmişti 🤣 sen yükselttin dedim kabul etmedi uzatmayım şimdilik yakıt değeri 6 lara düştü depoyu fulledim bakalım arıza ışığı yanar yanmaz yine burda paylaşırım girdiğim yer brc nin yetkili servisi eline tornavida cihaz alana bu yetki belgesi nadıl veriliyor anlamıyorum
Hocam asıl problem LPG kaynaklı usta problemi ise konu başlığı değişir.
Aracınız
Civic FB7 2012
İhtiyaç nereden geldi onu merak ettim ben. Yoksa 14 yıl FD6 kullandık LPG'li hiç ihtiyaç duymadık, etrafımda da Honda kullanan kimseden duymadım, merakım ondandı.
Carbon katalık konvektörü temizleyen bir sistem motor içi kurum sübablar vs temizler performans artar ekzos emisyon değerlerini düşürür diye bundan 5 yıl önce yaptırdım ve faydasını gördüm dü ikinci defa yaptıralım dedik ve pişman olduk yapan sahıs malum piyasa pahalı diye ya ucuz malzeme kullandı yada kimyasal zarar verdi şu ana kadar 9 bin masraf yaptım dediğin gibi aracın çalışırında birşey yokken çok kurcalatmamak gerekir

Geri