Rektefiye

resul

0
Arkadaşlar ıyi gunler 2002 vtec aracıma rektefiye yaptırdım nasıl kullanmalıyım arabayı neler yapmam lazım

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar ıyi gunler 2002 vtec aracıma rektefiye yaptırdım nasıl kullanmalıyım arabayı neler yapmam lazım

İlk 1000 km’de yağını değiştir o 1000 km boyunca ne düşük devir ne çok yüksek devir kullan ortalama devirlerde sert kalkış yapmadan kullan rodajda çünkü motor yağ olarak eneos 5/30 kullanmanı önerrim.

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

resul

0
Sadece sipiplarla yağ pompası değişmedi sekman piston piston kolları contalar vs. Hepsi değişti triger de dahil Hep si 5 bine yaklaştı

ywzckr

0

Surekli vites degistirerek ilk 500 km 2500-3000 deviri gecmeden sonraki 500km 4bin deviri gecmeden kullanirsaniz uzun omurlu olur amac her viteste zorlamadan parcalarin uyumunu saglamaktir rodajda ne kadar az surtunme o kadar iyidir ama hic basmadan dusuk devirde kullanmak da iyi degildir sabit devirde uzun yola cikip rodaj yapilmaz vites degistirceksiniz. yagi 1000 km de degistirmeyin usta yag olarak bise onermediyse 5w30 dene eger yag eksiltirse daha kalinina gecersin, Sonraki 10bin bakiminda. Baska ekstra biseye dikkat etmene gerek yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2005
Rodajı yapmak için öncelikle aracın motor yagi mineralli motor yagi ile değiştirilir. Daha sonra sırasıyla 1. 2. 3. 4. Viteslere kadar son gazla son devire kadar çıkıp çıktıktan 10 saniye sonra ayak gazdan çekilip devrin düşmesi beklenir.(tek tek her viteste yapılır bu işlem). Bu işlem yapıldıktan sonra mineralli motor yagi boşaltılır ve tekrar tam sentetik orjinal yağı doldurulur.

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri