Şasi no ve model yılı

Aracın şasi numarasındaki 10. Hane aracın model yılını gösteriyormuş. Hatta sorgulama siteleri var. Benim 10. Hanede H harfi yer alıyor ve bu da 2017 model demekmiş. Ama benim araç 2018 model. Bu konuda fikri olan var mı?

Oguz6

0
Aracınız
Şimdi bakdim benim de h araç 2018 alalı bir hafta oldu bence 2017 aracı 2018 model olarak belirtemezler

Oguz6

0
Aracınız
Bora dan aldım bilemedim ki şimdi ama bu yasal değil arac ne zaman uretildiyse o yılı yazmak zorundalar eskidendi o Ağustos tan sonra üretilen araçlar diğer yılın modeli olarak yazıyordu ama sonradan düzeltildi

Bora dan aldım bilemedim ki şimdi ama bu yasal değil arac ne zaman uretildiyse o yılı yazmak zorundalar eskidendi o Ağustos tan sonra üretilen araçlar diğer yılın modeli olarak yazıyordu ama sonradan düzeltildi
Ben de Boradan aldım. Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa bizi bilgilendirir sanırım.

Son düzenleme:

Oguz6

0
Aracınız
Ruhsatı inceledim muayene tarihi Şubat 2020 yazıyor benim bildiğim aracın imalatindan sonra 3 yıl yani Şubat
üretim tarihi yinede bir şey ogrenirseniz burdan yazarmisiniz

Ruhsatı inceledim muayene tarihi Şubat 2020 yazıyor benim bildiğim aracın imalatindan sonra 3 yıl yani Şubat
üretim tarihi yinede bir şey ogrenirseniz burdan yazarmisiniz

Birkaç sitede okudum şimdi aracın üretim tarihi ne ise muayene ondan 3 sene sonra bitiyormuş. Ama yine de ruhsatta böyle bir durumun olması aklıma yatmadı. Ama muhakkak bir açıklaması vardır.

Aracınız
Civic FB7 2015
Birkaç sitede okudum şimdi aracın üretim tarihi ne ise muayene ondan 3 sene sonra bitiyormuş. Ama yine de ruhsatta böyle bir durumun olması aklıma yatmadı. Ama muhakkak bir açıklaması vardır.
Aracınızda LPG varsa muayene iki yıla düşüyor, eğer LPG varsa bunu da göz önüne almanızda fayda var. Ruhsattaki ilk muayene geçerlilik süresi ona göre yazılıyor olması gerek. Benim aracım 2015 Aralık üretimi, 2016 Şubat tescilli ve muayenesi 2018 Şubat'ta idi.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınızda LPG varsa muayene iki yıla düşüyor, eğer LPG varsa bunu da göz önüne almanızda fayda var. Ruhsattaki ilk muayene geçerlilik süresi ona göre yazılıyor olması gerek. Benim aracım 2015 Aralık üretimi, 2016 Şubat tescilli ve muayenesi 2018 Şubat'ta idi.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Onu biliyorum da işte şu aracın model yılı farklı şasi numarasındaki harfin ifade ettiği model farklı onu anlayamadık. Pek bilgisi olan da yok sanırım bu konuda.

Geri