seramik kaplama kılcal çizik.

aracı alalı ve seramik yaptıralı bir ay oldu. hep bahsedilen kılcal çizikler bunlarmıdır? cetvelle çizilmiş gibi, biri çarpsa böle düz çizik olmaz. bazı yerlerde tampona yapılmıyor deniyor, yapılmadıysa bu boya çiziğimidir? şimdi yapan bayiye gitsem ne yapılabilir, geçmiş tecrübeleriniz varsa alırım arkadaşlar. bu yeni araba olayı beni yordu valla, eski arabamda hiç takmıyordum kafam rahattı yeminlen..201853_0419177.jpg201853_035123.jpg201853_023859.jpg

Honda Civic Fc5 Dizel 2018

zero

0
sizinle beraber eskisin! çok da takmamaya çalışın lütfen.. seramik konusunda ben de merakla takipteyim..
plastik yüzeylerin daha hareketli olmasıyla ilgili olabilir diyorum. malum seramik sert-tampon esnek.. ustama bir danışayım. bir de sorayım benim tamponlara da uygulama yapmış mı?
benim seramik tabiri caizse su gibi :)

sizinle beraber eskisin! çok da takmamaya çalışın lütfen.. seramik konusunda ben de merakla takipteyim..
plastik yüzeylerin daha hareketli olmasıyla ilgili olabilir diyorum. malum seramik sert-tampon esnek.. ustama bir danışayım. bir de sorayım benim tamponlara da uygulama yapmış mı?
benim seramik tabiri caizse su gibi :)
valla daha 1. ay arkadaşım, insan az buçuk takıyor sen memnun musun seramik kaplamandan? bakalım ustan ne diyecek.

zero

0
[MENTION=12391]renovatio[/MENTION]
ustam der ki: o anca bir esneme sonucu olabilirmiş. seramik o kadar da katı bir madde değil yani, boyanın kendisi daha kırılgan. seramikte değil boya yüzeyinde (yani alt katmanda) bir çatlamanın iziymiş bu görünen.
malum bizim arabaların boyası da ince. bunu da hesaba katınca sebep bu olabilirmiş gibi geldi bana da.. şunları bir takip edin:
1. tırnağa geliyor mu çatlaklar? tırnağı sürtünce takılıyor mu?
2. kaporta bölümünde durum nasıl?

[MENTION=12391]renovatio[/MENTION]
ustam der ki: o anca bir esneme sonucu olabilirmiş. seramik o kadar da katı bir madde değil yani, boyanın kendisi daha kırılgan. seramikte değil boya yüzeyinde (yani alt katmanda) bir çatlamanın iziymiş bu görünen.
malum bizim arabaların boyası da ince. bunu da hesaba katınca sebep bu olabilirmiş gibi geldi bana da.. şunları bir takip edin:
1. tırnağa geliyor mu çatlaklar? tırnağı sürtünce takılıyor mu?
2. kaporta bölümünde durum nasıl?
eyvallah arkadaşım. bugün baktım tırnak takılıyor ama çok çok az. derin değil, birde gece ışık altında çekince ciddi bir çizikmiş gibi görünüyor ama gündüz baktım çok zor belli oluyor. bugün bayiyle görüştüm, önümüzdeki haftaiçi getirin yardımcı olalım dediler. şimdi yeniden pasta cila ön işlemleri yapacaklar sonra seramik olacak. bu işlemler boyayı inceltmiyor mu peki? kaportaya böyle dikkatli bakmadım açıkcası, bakıpta morali iyice dip yapmak istemiyorum. orada söylicem, baksınlar kılcal çiziklere ona göre yapsınlar.

Hocam merhabalar öncelikle, ben de aracımı tam olarak 1 ay önce Honda Efe'den aldım. Alırken de seramik kaplama yaptırmıştım. Geçen hafta arabamı Sonax firmalarından birine cilalı şekilde güzelce yıkattım. Sonuç tam bir hayal kırıklığıydı. Aynı sizdeki minik kılcal çiziklerden binlercesi vardı arabada. Hatanın yıkamacıda olmadığını bildiğim için direk Honda Efe' ye gittim tabi. Orada tekrardan pasta cila işlemleri yapıldı. Sonuç yine hüsran. O kılcal çizikler gitmiş ama sizin fotoğraflarınızdaki gibi dümdüz böyle cetvelle çizilmiş gibi çizikler mevcut. Bu kadar para verilip koruyalım diye yaptırdığımız işlemler iyice berbat ediyor arabayı. Açıkçası ben sizin gibi mağdur arkadaşları toplayıp mahkemeye başvurmayı düşünüyorum. Bir arabayı boyamak ya da bir seramik kaplamayı o kadar para aldıktan sonra yapmak ne kadar zordur merak ediyorum açıkçası. Ilerleyen günlerde herhangi bir gelişme olursa haber edeceğim sizleri. Siz de bizleri haber edin lütfen.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam merhabalar öncelikle, ben de aracımı tam olarak 1 ay önce Honda Efe'den aldım. Alırken de seramik kaplama yaptırmıştım. Geçen hafta arabamı Sonax firmalarından birine cilalı şekilde güzelce yıkattım. Sonuç tam bir hayal kırıklığıydı. Aynı sizdeki minik kılcal çiziklerden binlercesi vardı arabada. Hatanın yıkamacıda olmadığını bildiğim için direk Honda Efe' ye gittim tabi. Orada tekrardan pasta cila işlemleri yapıldı. Sonuç yine hüsran. O kılcal çizikler gitmiş ama sizin fotoğraflarınızdaki gibi dümdüz böyle cetvelle çizilmiş gibi çizikler mevcut. Bu kadar para verilip koruyalım diye yaptırdığımız işlemler iyice berbat ediyor arabayı. Açıkçası ben sizin gibi mağdur arkadaşları toplayıp mahkemeye başvurmayı düşünüyorum. Bir arabayı boyamak ya da bir seramik kaplamayı o kadar para aldıktan sonra yapmak ne kadar zordur merak ediyorum açıkçası. Ilerleyen günlerde herhangi bir gelişme olursa haber edeceğim sizleri. Siz de bizleri haber edin lütfen.

Bende honda efeden aldim seramik kaplama yaptim ve şuanda yorumlara bakarak supe altindayim bende pasda cila attiricam bi baktiricam cizikler varmi yokmu hatta ben şeffaf filim cekmeyi dusunuyorum kaputa en mantiklisi bence

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

tampona seramik kaplama yapmışlar mı gittiğinizde sorar mısınız? valla belki yararlı bişeydir ama doğru yerde yaptırılırsa. bende birkaç bölge de çizik var, benzin kapağının altına küçük taş çarpmış boyayı kaldırmış. bu seramik ne işe yarıyor o zaman? iki seçenek var; ya kaliteli bir marka kullanılmadı ve özensiz yapıldı. yada hiç seramik yapılmadı. bir daha yaptırırsam kesinlikle yapılırken başında durucam bitene kadar.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hocam bu çizikler tampon damı yoksa kaporta bölgesinde demi var? ben daha çok tamponda yaşıyorum bu sorunu, kaporta bölgesini zaten koruyan bişey olduğuna inanmıyorum. belli ki kaliteli seramik kullanılmadı bende, onlarında kalite scalası varmış. en fazla biraz parlaklığı var, koruma felan hikaye. o kadar elde yıkıyorum sonax şampuanla ve cila atıyorum her yıkamadan sonra Seramiğe bişey olmasın diye.. yani o mu bizi koruyor biz mi onu koruyoruz belli değil. geçmiş olsun bu arada.

ywzckr

0
tampona seramik kaplama yapmışlar mı gittiğinizde sorar mısınız? valla belki yararlı bişeydir ama doğru yerde yaptırılırsa. bende birkaç bölge de çizik var, benzin kapağının altına küçük taş çarpmış boyayı kaldırmış. bu seramik ne işe yarıyor o zaman? iki seçenek var; ya kaliteli bir marka kullanılmadı ve özensiz yapıldı. yada hiç seramik yapılmadı. bir daha yaptırırsam kesinlikle yapılırken başında durucam bitene kadar.

Boya korumak icin yaptiginiz seramik tas izine karsi korumaz hocam yuzeysel cok bastirmadan yapilan fermuarinizin boyaya degip cizmesini vb engeller birde normal araclarin boya 180 filan derler bizim civiclerde su bazli diye 90-100 mikron diyorlardi bi konuda biz buna seramik yaparak diger arabalarin kivamina getiriyoruz anca.
Ben kendim uygulamistim seramik korumayi heryere uyguladim cizik gormedim ama tas izi bendede oldu, markasi da nasiol zr53 tas izine fayda etmedi korumasi anlatan videosu asagida
https://youtu.be/_yelTQzcEuU

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri