Silikon temizleme ?

Aracınız
Arkadaşlar merhaba

Aracımın bagaj kapağına şerit spoiler takmış benden önceki sahibi bugün de aracı yıkatırken çıktı bende söküp attım altına silikon basmışlar . Silikonu bir türlü temizleyemedim . Denediklerim wd40 ve cihaz dezenfektanı banamısın demedi . Falçata ile incelttim ama gene olduğu gibi duruyor . Nasıl temizleneceğine dair fikri tecrübesi olan varmı acaba ?

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar slikon sorunumu çözdüm .Derdevicep marka bir tıbbi cihaz dezenfektanı var . Bunu silikonların üzerine uygulayıp bekledikden sonra bez ile bastrarak sildim . Bir kaç kere uyguladım bu işlemi konple temizlendi. Başına gelebilecek arkadaşlara yardımcı olur inşallah. Ben cok aradım boyaya zarar vermeden tek yöntem bu . Isteyen olursa dezenfektanin resminide atabilir hayırlı hafta sonları...Ekli dosyayı görüntüle 248879Ekli dosyayı görüntüle 248880Ekli dosyayı görüntüle 248881
Adiniza cok sevindim.. Bir cok kişiye lazim olacak onemli bir bilgi.. Ürün fotosunu ve kac tl ye temin ettiginizi paylasirsaniz cok ii olur..

Bu arada Urunun Boyayi inceltmediginden emin misiniz? boya kalemiyle kontrol ettirme şansınız oldu mu? Kimyasal cozucu bir urun ve boya da silikon da petrol ürünü nihayetinde...

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Adiniza cok sevindim.. Bir cok kişiye lazim olacak onemli bir bilgi.. Ürün fotosunu ve kac tl ye temin ettiginizi paylasirsaniz cok ii olur..

Bu arada Urunun Boyayi inceltmediginden emin misiniz? boya kalemiyle kontrol ettirme şansınız oldu mu? Kimyasal cozucu bir urun ve boya da silikon da petrol ürünü nihayetinde...

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ürünün fotosunu yarın paylaşmaya çalışacağım . Kendim biyomedikal mühendisi olduğum için bu ürün elimde vardı . Boyaya zarar vermediğinden görsel olarak birde ürün tıbbi cihaz temizliğinde kullanıldığı için eminim .

Aracınız
Guzel cozum. Az uz bi silikon da yok orda masallah o kadar silikona ragmen attiysa spoiler silikon ne kadar dandikmis ortada :) siyah boyada belli olmazsa diger hicbir renkte belli olmaz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Normal slikon da değildi siyah silikon olsa sıkıntı yok beyaz silikon bildiğin taş kesmiş nerdeyse orda . Şunu da söylim bu ürün çift taraflı bant da falan çok daha etkili zorlanmadan çıkarıyor .

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Anlaşılan dezenfektan solusyonunun içeriğinde silikon çözücü etkili materyallerde mevcut :unsure:

S

Silinen üye 11736

Guest
Genel olarak kullanılan ürün yüksek oranda etil alkol ve izopropil alkol içermektedir. İzopropil alkol boya üzerindeki kalıcı noktaları lekeleri çıkarmakta kullanılır. Otomotiv sanayinde kullanılan etkili bir solventtir. Diğer kullanılan malzeme olan dezenfektan malzeme boyayı sökmez. Uygulanan bölgeye ciddi anlamda su iticilik sağlayabilir. Çok mantıklı bir çözüm olmuş, bulan arkadaşın eline sağlık @karaca61

ASUS_Z00AD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Genel olarak kullanılan ürün yüksek oranda etil alkol ve izopropil alkol içermektedir. İzopropil alkol boya üzerindeki kalıcı noktaları lekeleri çıkarmakta kullanılır. Otomotiv sanayinde kullanılan etkili bir solventtir. Diğer kullanılan malzeme olan dezenfektan malzeme boyayı sökmez. Uygulanan bölgeye ciddi anlamda su iticilik sağlayabilir. Çok mantıklı bir çözüm olmuş, bulan arkadaşın eline sağlık @karaca61

ASUS_Z00AD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkürler . Her şeyi denedim genede çözüme ulaşamadım . En son bu ürünü denedim. Herkesin aklına gelebilecek bir ürün değil. Tiner benzin mazot gaz yagı ısıtma falan bunları denemeyin bile işe yaramıyor bu tip slikonlarda.

Arkadaşlar slikon sorunumu çözdüm .Derdevicep marka bir tıbbi cihaz dezenfektanı var . Bunu silikonların üzerine uygulayıp bekledikden sonra bez ile bastrarak sildim . Bir kaç kere uyguladım bu işlemi konple temizlendi. Başına gelebilecek arkadaşlara yardımcı olur inşallah. Ben cok aradım boyaya zarar vermeden tek yöntem bu . Isteyen olursa dezenfektanin resminide atabilir hayırlı hafta sonları...Ekli dosyayı görüntüle 248879Ekli dosyayı görüntüle 248880Ekli dosyayı görüntüle 248881
Hocam nereden alabilirim benimde başımda böyle bir bela var çıkaramayorum

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri