Sinyal kafasına göre hızlanıyor.

Aracınız
Arkadaşlar uzun süre önce yaptığım led sinyaller sadece sol tarafta sorun çıkardı.

Sinyalleri ledledikten sonra 5w6ohm (yanlış hatırlamıyorsam) direnç takmıştık. Baya uzun süre öyle kullandım.

Bir süre önce de sadece sol sinyaller hızlanmaya başladı. Dedim direnç bozulması zor ama bu bozuldu galiba dedim. Bagajdaki dirençi değiştirdim. Düzelmedi tabiiki.

Sonra dedim led ampüllerden galiba. Arkadakileri sağ sol olarak değiştirdim. Yine bişey fark etmedi.

Sol ön sinyal ledini yeni 7443 ile değiştirdim. 1 ay kadar veya daha fazla sorunsuz olarak kullandım.

Şimdi tekrar aynı şey var.

Tam olarak problem şöyle ;
Dörtlülerde hiç sorun yok.
Yanlamayan ampül yok. Hızlandığında da 3 tanesi de yanıyor sinyalleri. (ön , yan, arka)
Arabayı yeni çalıştırdığım zaman (yani ampüller veya neresi ise çalışmadan baya bir süre, yani. Soğukken) ilk 2-3 sinyallemede sorun yok. Bazende direk sinyallemede yapıyor. Anlamadım... Sonra başlıyor hızlanmaya. Sanki direnç yokmuş gibi. Sinyalleme devam ederken arada bir yavaşlıyor ve hızlanıyor.

Röle aklıma geliyor ama internette bulamadım röleyi. (onunla alakalı olabilir mi bilmiyorum)

Ampül mü gitti yine diyeceğim ama araları sağ sol değiştirmiştim ya...
O değiştirdiğim canavar gibi çalışıyor. Sorun yok.
Sol sinyalleme de sorun var.

Önerilerinizi bekliyorum....

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=291]sirua35[/MENTION] Zor soru :) normal ampulleri takıp gözlemlesen, tesisatla ilgili bir sorun oluştu ise normal ampullerde de yapar diye tahmin yürütüyorum.
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam senin de yorumunu alalım :)

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar uzun süre önce yaptığım led sinyaller sadece sol tarafta sorun çıkardı.

Sinyalleri ledledikten sonra 5w6ohm (yanlış hatırlamıyorsam) direnç takmıştık. Baya uzun süre öyle kullandım.

Bir süre önce de sadece sol sinyaller hızlanmaya başladı. Dedim direnç bozulması zor ama bu bozuldu galiba dedim. Bagajdaki dirençi değiştirdim. Düzelmedi tabiiki.

Sonra dedim led ampüllerden galiba. Arkadakileri sağ sol olarak değiştirdim. Yine bişey fark etmedi.

Sol ön sinyal ledini yeni 7443 ile değiştirdim. 1 ay kadar veya daha fazla sorunsuz olarak kullandım.

Şimdi tekrar aynı şey var.

Tam olarak problem şöyle ;
Dörtlülerde hiç sorun yok.
Yanlamayan ampül yok. Hızlandığında da 3 tanesi de yanıyor sinyalleri. (ön , yan, arka)
Arabayı yeni çalıştırdığım zaman (yani ampüller veya neresi ise çalışmadan baya bir süre, yani. Soğukken) ilk 2-3 sinyallemede sorun yok. Bazende direk sinyallemede yapıyor. Anlamadım... Sonra başlıyor hızlanmaya. Sanki direnç yokmuş gibi. Sinyalleme devam ederken arada bir yavaşlıyor ve hızlanıyor.

Röle aklıma geliyor ama internette bulamadım röleyi. (onunla alakalı olabilir mi bilmiyorum)

Ampül mü gitti yine diyeceğim ama araları sağ sol değiştirmiştim ya...
O değiştirdiğim canavar gibi çalışıyor. Sorun yok.
Sol sinyalleme de sorun var.

Önerilerinizi bekliyorum....

Bunlar hep ledler den kaynaklı sirua. Zamanında iyi bir 7443 e 30 dolar 7440 a da 17 dolar vermişim. 3 senedir hiç problem yaşamadım. Tahminim taş direnç kullanıyorsun. Sistem açık devre görüp ampül patlak uyarısı veriyor aslında sana. Sol taraftaki direnç miktarını düşürmen gerekebilir. Ama bunu doğrulamak için de avometre ile sinyal lambasının kaç ohm olduğunu ölçmek lazım. Dirençler ısındıkça özdirençleri değişmekte. Bu arada dirençler paralel bağlıdır herhalde. Isındıktan sonra akım kolay yolu seçeceği için de led üzerinden devreyi tamamlıyor olmalı. Ledin artı hattına paralel bağlı dirence led yönünde 1 ohm 1 w lık direnç ile de çözüm bulunabilir diye düşünmekteyim. Ama dediğim gibi bunlarla hiç uğraşmayalım diyorsan ledler e iyi bir yatırım yapabilirsin. Ama amerikan park varsa hesaplamalar değişebilir.
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] [MENTION=291]sirua35[/MENTION]

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bu da aldığım ledler Ekli dosyayı görüntüle 7840

Bunlar hep ledler den kaynaklı sirua. Zamanında iyi bir 7443 e 30 dolar 7440 a da 17 dolar vermişim. 3 senedir hiç problem yaşamadım. Tahminim taş direnç kullanıyorsun. Sistem açık devre görüp ampül patlak uyarısı veriyor aslında sana. Sol taraftaki direnç miktarını düşürmen gerekebilir. Ama bunu doğrulamak için de avometre ile sinyal lambasının kaç ohm olduğunu ölçmek lazım. Dirençler ısındıkça özdirençleri değişmekte. Bu arada dirençler paralel bağlıdır herhalde. Isındıktan sonra akım kolay yolu seçeceği için de led üzerinden devreyi tamamlıyor olmalı. Ledin artı hattına paralel bağlı dirence led yönünde 1 ohm 1 w lık direnç ile de çözüm bulunabilir diye düşünmekteyim. Ama dediğim gibi bunlarla hiç uğraşmayalım diyorsan ledler e iyi bir yatırım yapabilirsin. Ama amerikan park varsa hesaplamalar değişebilir.

Zamanında bendeki ledler de bunlardı. Bunlar da başladı zaten problem. Sağ taraflar hala onlar.

Onu çıkarıp maxgtrs marka olanı taktım.
Dediklerinizi deneyeyim.
Bu arada arkadaki direnç 50w 6ohm.

Aracınız
Şöyle bir konuyu tartışmışız. Hesabıma göre 2.9 a çekiyor dirençler in. Dirençleri %20 azaltmak gerekebilir.

https://www.civictr.com/showthread.php?t=819Ekli dosyayı görüntüle 7847

Şimdi benim problem dirençtemi yani? Kaçlık koymalıyım?

Birde benim anlamadığım şu ya ;
Aynı şekilde setup'ı sağ sinyallere de yaptım ama onlarda en ufak bir sıkıntı yok. Çözemedim.

Şimdi benim problem dirençtemi yani? Kaçlık koymalıyım?

Birde benim anlamadığım şu ya ;
Aynı şekilde setup'ı sağ sinyallere de yaptım ama onlarda en ufak bir sıkıntı yok. Çözemedim.

Bende de ayni problem var. Amerikan park kaynaklı benimki. Modül ısınınca hızlı yanıp sönüyor. Uzun yolda hızlanmaya başlayınca Amerikan parkı kısıyorum. Problem çözülüyor. Amerikan park varsa bi dene.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konuyu hortlatıyorum müsaadenizle.
5 yıldır az sıkıntılı kullandığım led sinyaller önce sağ sinyalde hızlı yanıp sönmeye başladı. Baktım ön sağ sinyal bi yanıyor bi yanmıyor. Değiştirdim. Şu an arada hızlı yanıp sönüyor arada normale dönüyor. Ama üçüde yanıyor. Sorum şu olacak. Biz bu ledlere geçtiğimizde kaç adet aluminyum direnç takmıştık? Ön tarafta iki adet 6R 50W görüyorum. Ama sanki 4 adet takmıştık diye hatırlıyorum, doğru mudur?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri