Subap ayarı gereken araç nasıl çalışır

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam bu söylenen benzin için geçerli LPG li aracda yarı yarıya fark eder.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
LPG tabiki çok etken...Sürücü arkadaş yukarıda senin yazdıklarına dikkat etmesi gerekli @mturker hocam katılıyorum....

Ama LPG li aracımla 40/50.000 km yaptım bi Subap ayarı yaptırayım demek bana mantıklı gelmiyor...Yukarıda senin yazdığın sorunlar baş gösterirse motoru elletmekten yanayım...tabi bu benim düşüncem....Ne kadar geç Subap ayarı o kadar az oynanmış motor...düşüncesindeyim...Tabi karar araç sahiplerinin...Herkesin düşüncesine saygılıyım.Bu benim şahsi düşüncem..İyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Benzinli 45 bin km.de satın aldığım FC5 aracimda gerek yoktur ama yine de yapayım dedim. Kimileri sıkı kimileri gevsekti. Araç zaten şıkırtılı çalışıyordu. En azından kontrolü yapılır. Gerek yoksa da Subaplara müdahale edilmez.

mturker

Özel Üye
LPG tabiki çok etken...Sürücü arkadaş yukarıda senin yazdıklarına dikkat etmesi gerekli @mturker hocam katılıyorum....

Ama LPG li aracımla 40/50.000 km yaptım bi Subap ayarı yaptırayım demek bana mantıklı gelmiyor...Yukarıda senin yazdığın sorunlar baş gösterirse motoru elletmekten yanayım...tabi bu benim düşüncem....Ne kadar geç Subap ayarı o kadar az oynanmış motor...düşüncesindeyim...Tabi karar araç sahiplerinin...Herkesin düşüncesine saygılıyım.Bu benim şahsi düşüncem..İyi günler

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015

45 bindeki fc5 aracımın subaplarını ayarlamadan önceki mevcut milimetrik değerleri aşağıdaki resimdedir. Artık gerekli olup olmadığına siz karar verirsiniz.

IMG_20221222_171807.jpg

Ad Soyad
Şükrü Bengü
Aracınız
Civic FC5 2018
Subap ayarı çok kötü olan araç sabah ilk marşda çalışır ama park yerinden cikarken stop eder, her kavram da stop eder taaa ki motor isinana kadar bu böyle devam eder, iklime ve mevsime göre değişir bu süre.
2006 City vardi, 150 bin de bu belirtiler vardı, subap ayari yapılınca saat gibi oldu motor.
Usta ilk kez açıldı kapak demişti.

Geri