Tasarruf işi Bitti Artık, 6.85 TL Benzin Litresi

100 km. de 8 lt. Lpg tüketimi mevcut. Araçta yükte var. Bence gayet iyi.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

ortalama 25 kuruş a eş deger sanırım benzinde hiç denemedim sizce benzin degeri nasıl olur şehir içi 40 yada 50 kruş yakarmı yalarsa katalizör ün biraz daha saglık lı kalması için benzin de binmeyi denerim saten araçlar yakmıyor ki yakıtlar yüksek fiyatta

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
ortalama 25 kuruş a eş deger sanırım benzinde hiç denemedim sizce benzin degeri nasıl olur şehir içi 40 yada 50 kruş yakarmı yalarsa katalizör ün biraz daha saglık lı kalması için benzin de binmeyi denerim saten araçlar yakmıyor ki yakıtlar yüksek fiyatta

Lpg ustamın dediğini aktarıyorum. Arada bir benzinde kullan demişti kendide kullanıyor. 100 tl. Kadar. Hem motor rahatlar hemde enjektörlerin çalışır kendini temizler. Km. Vermedi. Katalizör her halukarda lpg kullandığımız için ömrü azalıyor.
Şehir içinde benzin 100 km. de 10 lt. Yapabiliyorsanız 70 krş. Altı üstünü siz hesaplayın.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Kuruş hesabınız biraz yanlış gibi.
İlk aldığınız yere göre 31 krş. İkinci aldığınız yere göre 0.28 krş. Yakıt harcaması mevcut.

Aracınız
Son guncellenen benzin fiyati ile honda benzinli araçlar sehir içi 10 litre yakiyorsa km de0.69 kuruş
Kisa mesafe 13 litre yakiyorsa 0.90 Kuruş yakar. Km de.
Bulundugum yerde taksi 3 km ye 8 tl aliyor. Indi bindi
Kendi arabamiz yine karli :)

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Son guncellenen benzin fiyati ile honda benzinli araçlar sehir içi 10 litre yakiyorsa km de0.69 kuruş
Kisa mesafe 13 litre yakiyorsa 0.90 Kuruş yakar. Km de.
Bulundugum yerde taksi 3 km ye 8 tl aliyor. Indi bindi
Kendi arabamiz yine karli :)

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Vergi, muayene, sigorta, kasko, arıza ve rutin bakımlarıda eklersek?

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Benzin 10 tl olsun bunlar az bile . Ortalık araba ve her araçta 1er kişi. Asgari ücretin 300 tl üzerinde maaş alan 150 bin tl lik araç almaya kalkıyor. Eşimin işi dışında arabayı çalıştırmıyorum bile. Ama malesef ki çocuğuna kitap almayan adamlar tuvalete bile arabayla gidiyor,kısır döngü devam ediyor. Eğitimsiz toplumlara bu benzin fiyatları, bu vergiler bu ötv ler az bile.

iPhone cihazından gönderildi.

ywzckr

0
Benzin 10 tl olsun bunlar az bile . Ortalık araba ve her araçta 1er kişi. Asgari ücretin 300 tl üzerinde maaş alan 150 bin tl lik araç almaya kalkıyor. Eşimin işi dışında arabayı çalıştırmıyorum bile. Ama malesef ki çocuğuna kitap almayan adamlar tuvalete bile arabayla gidiyor,kısır döngü devam ediyor. Eğitimsiz toplumlara bu benzin fiyatları, bu vergiler bu ötv ler az bile.

Hocam bu mantıkla sadece tartışma çıkar, forumda bir sürü kişinin yazıları oldu burda eğitimsizlik değil milli servet önemli, kişi başına düşen gelir dolarla ama sana bana düşmüyor o dolarlar. 150 binlik araba dediğin 15 aylık asgari ücret avrupa ve amerikada. Kaldı ki ikinci elleri 1 yıllık kazanç yapar anca. Kaldi ki bu toplumdaki her bireyin yola yada arabaya değil refah seviyesinin artmasına ihtiyaci var.
Bir eğitimci olarak bu ülkede eğitim düzelmez, bilinçli insanlar insan gibi yaşamak nedir onu sorgular aza kanaat mantigiyla yasamaz hakkini ister ama cahil insan ise kolay yönetilir. Önce tüketicekler ki sonra dogrusunu ogrenecekler, dikkat edersen eskiden almanyadan gurbetcilerimiz mercedes bmw ile donerken artik vw sharan gibi aile araclariyla donuyorlar. Bilinc zamanla olusur hemen bekleyebilecegimiz birsey degil. Reklamlarda magnumla porche hayali kurdurdugun bi ulkede ne açsın ne toksun gözu aç kalarak yasayan insanlara krediyle biseyleri aldirirsan alirlar hic kimse kusura kalmasin da devlet buyukleri vermicek krediyi, işine gelince cep telefonuna taksidi kaldirabiliyorsa arabaya da yapabilir aynisini yapmiyorlarsa cahil insani borclandirarak para döndürüyor demekki devlet bunu anlarim ben sadece. Kac kişi stagflasyonda olduğunu bilir ki ülkenin şuanda? O yüzden bu kara duzen ne zamana düzelir kim bilir.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Hocam bu mantıkla sadece tartışma çıkar, forumda bir sürü kişinin yazıları oldu burda eğitimsizlik değil milli servet önemli, kişi başına düşen gelir dolarla ama sana bana düşmüyor o dolarlar. 150 binlik araba dediğin 15 aylık asgari ücret avrupa ve amerikada. Kaldı ki ikinci elleri 1 yıllık kazanç yapar anca. Kaldi ki bu toplumdaki her bireyin yola yada arabaya değil refah seviyesinin artmasına ihtiyaci var.
Bir eğitimci olarak bu ülkede eğitim düzelmez, bilinçli insanlar insan gibi yaşamak nedir onu sorgular aza kanaat mantigiyla yasamaz hakkini ister ama cahil insan ise kolay yönetilir. Önce tüketicekler ki sonra dogrusunu ogrenecekler, dikkat edersen eskiden almanyadan gurbetcilerimiz mercedes bmw ile donerken artik vw sharan gibi aile araclariyla donuyorlar. Bilinc zamanla olusur hemen bekleyebilecegimiz birsey degil. Reklamlarda magnumla porche hayali kurdurdugun bi ulkede ne açsın ne toksun gözu aç kalarak yasayan insanlara krediyle biseyleri aldirirsan alirlar hic kimse kusura kalmasin da devlet buyukleri vermicek krediyi, işine gelince cep telefonuna taksidi kaldirabiliyorsa arabaya da yapabilir aynisini yapmiyorlarsa cahil insani borclandirarak para döndürüyor demekki devlet bunu anlarim ben sadece. Kac kişi stagflasyonda olduğunu bilir ki ülkenin şuanda? O yüzden bu kara duzen ne zamana düzelir kim bilir.

Hocam genel anlamda hemfikiriz. Eğitimle alakası şu, 1487+13 ün kaç yaptığını bilmeden üniversite 2. Sınıfa kadar gelen adam cebindeki parayı kimin nasıl çaldığını bilmez. 6,85 olan benzinin litresinin ne kadarının devlete vergi olduğunu sorgulamayan adam toplumlar benzini 10 tl ye kullanmaya mahkumdur. 60-70 bin tl lik aracı 170-180 bin tl ye çakan devlet, bu aracı vatandaşın güvenle ve sağlıklı şekilde kullanacağı yolu yapmıyor,benzini de 7 tl ye satıyorsa, vatandaş ta bunu sorgulamıyor ve almaya devam ediyorsa bu aracın 200 bin tl olması da kaçınılmazdır. Bunu devlet böyle yapıyor diye kullanmak zorunda değilsiniz, devlet bankalar yardımıyla modern tefecilik yapıyor diye gidip para almak zorunda değilsiniz. Eğitimle alakası taa ilkokula dayanır, hadi çiçek olun denildiğinde neden çiçek oluyoruz diye sorgulayanı susturduk ,ben böcek olmak istiyorum diyen farklı çocukları da aynı kaba koyduk,hizaya getirdik. İşte bu yüzden eğitimle ilgili. Şimdi de benzin olmuş 6,85 . 10-15 olsun da beni sizi sorgulamayan bireyleri yetiştiren aileler hocalara ucu dokunsun. Dokunsun ki aileler eğitimciler sorgulayan araştıran bireyler yetiştirebilsin.

ywzckr

0
Tasarruf işi Bitti Artık, 6.85 TL Benzin Litresi

Hocam genel anlamda hemfikiriz. Eğitimle alakası şu, 1487+13 ün kaç yaptığını bilmeden üniversite 2. Sınıfa kadar gelen adam cebindeki parayı kimin nasıl çaldığını bilmez. 6,85 olan benzinin litresinin ne kadarının devlete vergi olduğunu sorgulamayan adam toplumlar benzini 10 tl ye kullanmaya mahkumdur. 60-70 bin tl lik aracı 170-180 bin tl ye çakan devlet, bu aracı vatandaşın güvenle ve sağlıklı şekilde kullanacağı yolu yapmıyor,benzini de 7 tl ye satıyorsa, vatandaş ta bunu sorgulamıyor ve almaya devam ediyorsa bu aracın 200 bin tl olması da kaçınılmazdır. Bunu devlet böyle yapıyor diye kullanmak zorunda değilsiniz, devlet bankalar yardımıyla modern tefecilik yapıyor diye gidip para almak zorunda değilsiniz. Eğitimle alakası taa ilkokula dayanır, hadi çiçek olun denildiğinde neden çiçek oluyoruz diye sorgulayanı susturduk ,ben böcek olmak istiyorum diyen farklı çocukları da aynı kaba koyduk,hizaya getirdik. İşte bu yüzden eğitimle ilgili. Şimdi de benzin olmuş 6,85 . 10-15 olsun da beni sizi sorgulamayan bireyleri yetiştiren aileler hocalara ucu dokunsun. Dokunsun ki aileler eğitimciler sorgulayan araştıran bireyler yetiştirebilsin.

Kardesim kizginsin farkindayim en az bende senin kadar kizginimdir bircok seye.
Bir matematik ogretmeni olarak benim gozlemlerim nasil anlatayim sana; simdiki jenerasyon 10 yil oncekine gore %10 matematik biliyor, sadece instagram vb hesaplar acip zenginlesmek salla basi al maasi zihniyetine sahip, az calis cok kazan birileri boyle bir hikayenin olduguna inandirmis herkesin doktor olabilecegine herkesin avukat olacagina hemde az eforla degisik bir nesil geliyor. Universitede okuyan insan sayisini milyonlara cikardik ama kalifiye insan sayisini o kadar asagi cektik ki kimsenin haberi yok.
Ogretmenlerin haftasonu kursunda ucretli calistiginda 2 kat ucret alabilmesi icin ilk davayi acan kisiyim davayi kazandim da, ne oldu biliyor musun darbe oldu istinaf mahkemesi cikti cumhuriyetci gozuken hakimler bir bir yerlerinden olmamak icin donduler kazandigim davayi anayasinin maddelerine bile uymadan istinafta kaybettik esit ise esit ucretti yesinler. Amacim neydi biliyor musun bu davayi acarken kendim icin degildi, bu isi yapan ucretli ogretmenler iyi kazansin ki islerini iyi yapsinlar atanamasalar bile ozel sektorde ac kalmasinlar. Ne ogretmenler gordum isten ihrac edilen sirf hukumete karsi olduklari icin sendika uyeliklerinden, malum bankadan kredi cekmelerinden kimisi geri dondu kimisi hala acikta ve bu dedigim insanlar icinde endustri meslek lisesinde kompozisyonda il birinciligi vb aldirmis olanlar var, o is arkadaslarima uzuluyorum hala. 2012-2013 den once bir ogretmenin sigortasini muhendise yakin yatirirlardi simdi ise asgari ucretle calistirabilirsin bir ogretmeni. O donemde devlette ucretli yaparken oneri sunmustum dogu gorevi yerine memleket gorevi getirilsin memlekete yakin illere daga tasa yollayin memleketine de 2-3 saat uzaklikta olsun insanlar diye, cevap neydi biliyor musun hoca senin suyun isinir sisteme karsi cikma oldu.
Osy denilen sinavda hamda 10 bininci olupta 29 bine geri atti beni, sonra sistemi duzenlediler simdi ki sistemde doktor olabilirim ayni siralamalarla. Ogretmenlikten pismanmisin desen bilemiyorum, isimde iyiyimdir egosu bambaska ama memnun degilim bunu biliyorum matematik bilim adami, matematik ogretmeni, isletme diye 3 diplamam var. Gecmise donsem beni izmir istanbula gidersem geri donmez diye ankaraya akrabalarin yanina gonderen aileme inat muhendislik okuyup bu ulkeden gitmeyi yeglerdim. Kardesimde matematik ogretmeni beraber ozel kurumda calisiyoruz ne yapti biliyor musun sinava girdi hukuk kazandi, bu zamanin cocugunu yetistirecegime baska meslek yaparim diyerek. Bana da diyor abi tip oku sen zekisin, nisanliyim evlenicem allah nasip ederse bu ekonomide, tipi kazandik diyelim o alti yili neyle okuyacagiz. Ben isimde %80 matematigi ogrettim %20 hayat dersi verdim ogrencilerime vaktim yettigince, hala o yuzden gulumserim ogrencilerin her birini gordugumde abi olabildik onlara iyi hatirlasinlar bizleri yeter. Hatta bana disarida gorsem ayaginiza sikarim diyen ogrenciyi bile universiteli yaptik, benim elimde bunlar kaldi. Bu ulkede ben gibi ogretmenler icinde %10 var guzel kardesim. Bazen beynim acidigini hissediyorum mesai icindeyken, 55 saat mesai + ozel ders oluyor ama insanlarin sanacagi kadar da kazanmiyorum hatta dugundeki yapacagim borclarla yuzlesiyorum. Bende yoruldum cunku sistem beni de sindiriyor, bu meslegi birakmanin esigindeyim artik. Avrupada benim tecrubemde pratisyen doktorun maasi 3500 euro iken ogretmenin 4500 euro, ulkemizde iste 10 bin doktorun 3-4 bin ise ogretmenin. Birak 10 lirayi 20 lira bile olsa zarar edersin cunku iyi ogretmen hatir icin calisiyor bu ulkede. Neler anlatirim da sana zor anlasilir isini hakkiyla yapan ogretmenler. Ne zamanki hakeden ogretmenin 2 ay tatil yaptigiyla degilde, daha fazla almasi gerektigini anlar bu insanlar o zaman egitim degismeye baslar iste.
Kusura bakma uzattim neler vardir anlatmadigim, umarim birseyleri anlarsin bu yazimdan, yazim hatalari icinde kusura kalmasin arkadaslar ellerim buyuk oldugu icin ingilizce klavye kullaniyorum bunun icin affola. Saygilarimla

Son düzenleme:
Geri