Yakinda lpg taktiran

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
1 ay önce brc taktırdım, 3,09 tl/lt den 42 litre otogaz ile istanbul şehir içi 400-410 km yol gidiyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
merhaba arkadaşlar adanadayım daha çiçeği burnunda fc5 exe aldım. ikinci el. çok araştırdım her lpg ci kendi malını övüyor. lavatocu benimki üstün dedi sora atikeri önerdi landi ci bizimki en üstü dedi. brc ci bizimki honda ile uyumlu dedi. velhasıl hepsi müşteri çekmek için. yazacaklarımı adanalılar dikkatli okusun ona göre karar versin. ben (kahrolasıca kur yüzünden)4,100 tl ye brc seq32 taktırdım. öncelikle onu söyleyeyim. akan otogaz da mehmet abi var onun ikitane elemanı var mehmet ile hasan küçük biyer ama mehmet abi sahibi çok eski lpg ci ve uzun zamandır(22-25 yıl) brc atiker takıyor. adanaya ilk lpg getirenlerden. küçük yer sıcak samimi ortam sıkıntı olsa abi böyle oldu deyip gideceğin biyer.

1- toprak otogaz lovatocuydu 1,5 yıldır brc ye geçmiş ilk aradım 3,600 dedi gittim 4000 dei ve telefonda ısrarla konuşup anlaşmamıza rağmen. dedim kalsın sana güvenemedim.
2-polat otogaz var. daha önce araç götürdüm istanbuldan almıştım brc kit vardı garantili ustası arızayı söyledi parça değişimi için bizmi taktık diye sorup yok cevabına istinaden ayar yap yolla dedi. bidahada oraya gitmedim.
3-taşkın oto var telliderede lavatocu hasan abi iyi hoş ama ilk atiker gran dedi illaki onu takak diye. ben yok bi dedim. bidaha aradım lavato illaki süper dedi ben gene yok dedim. brc istiyom abi dedim. tamam gel takak dedi. gittim beni akan otogaza göndereceğini kendinde brc olmadığını söyledi arabamı alıp çıktım.
4-mega oto var adana bölge bayisi brc nin. orya taktıracaktım bi yer kalmadı musait değiliz dediler bi tank kalmadı dediler kısmet olmadı. burada kafamı karıştıranda ilk önce brc nin tek tip olduğunu söyleyip pipoyu pek ustalar önermiyor dediler. daha sonra bana honda kiti var pipolu extra garantili farklı modül var garanti var falan deyip fiyatı 5000 küsüre kadar çıkardı. normal takılırsa 4,100 e bi kafam gene karıştı.

sonuç ilk baştan beri pipoyu önermeyen ve sakin ve güzel açıklama yapan akan otogazı samimi bulduğum için oraya karar verdim. 2 gün oldu benzinden sanki daha atik. tek sıkıntı benzin göstergesinin tüşmesi onun içinde şu an 400 tl istiyorlar. tüm kitlerde bu sorunoluyormuş. onada her gazda 10 tl benzin alarak çözmeyi düşündüm başka çözümü olan varsa sevinirim. bende deneme yapacam paylaşırım.

Öncelikle kitiniz hayırlı olsun. Allah ülkemizinde milletimizinde yardımcısı olsun kurlar çok fena halde. Bende aracımı yeni aldım 2007 model dream paket. Ayıptır söylemesi 50k₺ para vermek durumunda kaldım en boş paket arabaya. Siz gibi lpg kiti araştırmasına girdim istanbulda aracım benzinliydi. İstanbulda bilen bilir bu iş üçel, candan, çevre otogaz, şafak otogaz gibi büyük yerlerin elinde dönüyor genellikle ve çoğu atiker ile brc takıyor. Brc sg32 honda için siz gibi 4100₺ ort fiyat aldım bende. 2900₺ prins ecomax 3200₺ teknomax obd kitine fiyat verdiler. Lovato obd li 3700₺ düz kitine 2900₺ fiyat aldık yine. Atiker gold tms otogaz diye bir yerde yeni taktırdım bende sırf ikametim avcılar yakın diye 2700₺ fiyatı benzin yerinden dolum ve 54lt tank için ekstra 150₺ daha ödedim 2850₺ ye taktırdım. 250km oldu araç en az 10km dir kırmızı ışıkta gidiyor kafam çok karıştı 44lt gaz alıp fullemiştim ilk 1000km kullan araba alışsın dediler fakat 250-275km de çok az bir rakam gibi geliyor bana.Alışma süreci gibi bir durumdur diyerek kendimi kandırmaya çalışıyorum fakat içim pek rahat değil. Daha önce taktırıp bu konuyu tecrübe etmiş olan arkadaşlara çok müteşekkir kalabiliriz bizimle bilgi paylaşırlarsa.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=16686]Bohem3301[/MENTION] Göstergenin kırmızı yanmasına aldanmayın, göstergeler genelde hatalı gösteriyor lpg komple bitip araç benzine geçene kadar kullanmaya devam edin.

Cevap için teşekkür ederim. Bakalım nereye kadar gidecek bende net gördükten sonra deneyimlerimi paylaşaçam inşallah. Malum artık lpg fiyatıda kit fiyatıda uçmuş durumda. Bir çok insan bundan sonra brc prins gibi premium kitlere zor ulaşır. Atiker takacak olana katkısı olur.

Geri