Civic FC5 Yeni Civic Test Sürüşü izlenimler ve yorumlar

Ali Er

0
Arabam yeni Civic dizel elegance.Araç çok guzel ancak hava ruzgarliyen yuksek hizlara ciktigimda yolda geziyor gibi yapti.Neden olabilir sizce?Gerçi bayiden aldim ciktim.Lastik havalari kac olmali pervazda 32 32 diyor daha bakmadim.Yoksa dizel motor agirlik dengesizligi mi var?1000 km ye gidince servise de danisacam.Aksi halde 20 yillik arac degistirme hayalimle aldigim c sinifi arac keyfim bu sorunla suya dusmus olacak.Gene sorunla basbasa kalacam anlasilan.

Aracınız
Arabam yeni Civic dizel elegance.Araç çok guzel ancak hava ruzgarliyen yuksek hizlara ciktigimda yolda geziyor gibi yapti.Neden olabilir sizce?Gerçi bayiden aldim ciktim.Lastik havalari kac olmali pervazda 32 32 diyor daha bakmadim.Yoksa dizel motor agirlik dengesizligi mi var?1000 km ye gidince servise de danisacam.Aksi halde 20 yillik arac degistirme hayalimle aldigim c sinifi arac keyfim bu sorunla suya dusmus olacak.Gene sorunla basbasa kalacam anlasilan.
Hangi c sınıfı araca binerseniz binin araç 1500 kilo üzerinde değilse yüksek rüzgarda yalpalama yapmanız çok doğal.

Ali Er

0
Arac alinirken boya koruma yalitim yapildi.Yapilan yanlis islem olabilir mi.1000 bakiminda bu durumlarla ilgili ayarlamar yapiliyor mu.

Aracınız
Tesekkurler Skandal bey kafami rahatlattiniz.
Araç tercihiniz çok güzel. Dizel ve en güçlü sedan Civic. Şu an alsam tek tercihim(typer dan sonra ) yalıtım ile alakası yok. Civicler keskin hatlara sahip. Rüzgarda 180 falan yapayım demeyin uçabilirsiniz araçta tek siz varsanız. Ben 160 a kadar çıktım fb7 ile baktım uçacak bıraktım. Tabi o kadar da kötü değil ama yüksek rüzgarda yüksek hız çok büyük risk.

Plazada sergilene araclarin lastiklerine yüksek basınçta hava bastiklarini duymuştum. Diri dursunlar diye

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi

Aracınız
2017 modelini 35bin kmdir kullanıyorum. Önceki araçlarım dizeldi. Atmosferik motorun ara hızlanmaları doğal olarak vasat. 0-120 hızlanması vasat ama sonrası açılıyor. Yüksek süratlere seri şekilde çıkmak için bağırıyor.152nm torktan bu kadar dedirtiyor. Uzun düzlükte yüksek süratlere güzel çıkıyor. Performanslı kullanımda cvt adamı yormasına rağmen sakin kullanımda da bir o kadar konforlu. Yol tutuşu iyi, sürüşü rahat ve konforlu. Yol sesi sınıf ortalamalarında. Dizel otomatikle keyifli bir araç olur. Yakıt derdi yoksa Rs derim.

CORPUS

0
Aracınız
Herkese iyi günler
5 Yıldır Fb7 kullanıcısı ve 1 haftadır Fc5 executive eco kullanıcısıyım.
Farklar
Eski kasaya göre yol sesi, dış ses ve motor sesi kesinlikle tartışmasız çok çok iyi.
Sürüş konforu kesinlikle daha iyi
Kabin malzeme kalitesi öncekine göre kesinlikle daha iyi. Beğenmeyenler önceki kasada yer alan göğüslüğü neyle açıklıyor bilmiyorum.
2 Ayrı gösterge teke düşmüş. İyi olmuş.
Dijital ekranda yer alan bilgiler sürücü göstergesine de geliyor
185 hızı gören biri olarak "yok kaput oynuyor" "yok uçuyor" kullanmadan denemeden lütfen üfürmeyin. Gayet güvenli öncekine göre çok çok iyi.
Önceki kasada camları kapatırken kapı şişiyordu.
Şimdi diyorum ki Honda böyle kasa yapabiliyorsa 5 yıl boşa geçmiş.
Tecrübelerimi paylaştım. Faydalı olması dileğiyle

Siz bu izlenimlere test sürüşü sonunda mı vardınız yoksa FC5 iniz mi var? Test sürüşü başlığında paylaşım yapmışsınız, kullanıcıyım demişsiniz. Test sürüşünde bu kadar yol sesi filan farkını anlamanız çok iyi ama zor bence. 180 e çıkmak çok daha zor.

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=3847]sky.khan[/MENTION] konuyu tamamen incelerseniz cogunlugu kullanici yorumlari. [MENTION=15502]CORPUS[/MENTION] arkadasimizda acikca yazmis zaten "1 haftadir fc5 kullanicisiyim" diye ...

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Geri