CVT Şanzıman - ANA KONU

Fc5 kasa civic lerdeki cvt otomatik şanzıman ile ilgili problem yaşayan varmi sormak istedim. Devir saati dalgalanması, D den R ye geçişte sarsıntı yada direksiyonda kayma sağa veya sola çekme gibi

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

HknFC7

0
Devir saati dalgalanması yok hangi devri istiyorsa araba o devre düşüyo veya çıkıyo eğer dalgalanma dediğiniz bu ise.D den R ye geçerken hafif sarsar ama öyle rahatsız edecek kadar değil buda cvt nin karakteridir.Direksiyon çekmesine neden rastlamadım hiç

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Fc5 kasa civic lerdeki cvt otomatik şanzıman ile ilgili problem yaşayan varmi sormak istedim. Devir saati dalgalanması, D den R ye geçişte sarsıntı yada direksiyonda kayma sağa veya sola çekme gibi

Yaklaşık bir yıldır kullanıyorum memnunum, şehir içi konforlu şehir dışı çok iyi diyemem.

ywzckr

0

Hocam benim araç ilk aldığımda ok gibi sabit gidiyordu sonra sağa çekme yapmaya başladı bilgisayara rot ayarına bağlattım sağ ön bozuktu düzelttiler bazen duz gidiyor ama sole bise var aracin direksiyonunu tutarsam duz gidiyor ama birakirsam en son hangi yonde kaldiysa oraya cekiyor tekrar rot balansciya goturdum sordum ayarlarin iyi abi dedi, sanki direksiyondan hafif saga cevirsem saga soka cevirsem sola cekiyor duz gitme isi yalan oldu benim nedenini de bilmiyorum serviste de bunu sorsak rot balans deyip en az 200 gecirirler gibime geliyor ne yapsam diye dusunuyorum.

Bende de buna benzer bi durum var. Servise iki kere gittim ikisinde de garantiden rot ayarı yapıldı. Ayar bozulmuş bunlar normal dediler yolun eğiminden olur dediler ama sorun halen devam ediyor. Dikkatimi çeken düşük hızda iken bu oluyor 70 ve üzeri devirli giderken böyle bi durum yok. Acaba cvt aktarmada düşük hızlarda eşit dağılım yapamıyor mu diye düşünüyorum

ywzckr

0
Bende de buna benzer bi durum var. Servise iki kere gittim ikisinde de garantiden rot ayarı yapıldı. Ayar bozulmuş bunlar normal dediler yolun eğiminden olur dediler ama sorun halen devam ediyor. Dikkatimi çeken düşük hızda iken bu oluyor 70 ve üzeri devirli giderken böyle bi durum yok. Acaba cvt aktarmada düşük hızlarda eşit dağılım yapamıyor mu diye düşünüyorum

Hocam rot ayarı garantiden mi yapılıyor ücret ödemediniz mi ?

Hocam benim araç ilk aldığımda ok gibi sabit gidiyordu sonra sağa çekme yapmaya başladı bilgisayara rot ayarına bağlattım sağ ön bozuktu düzelttiler bazen duz gidiyor ama sole bise var aracin direksiyonunu tutarsam duz gidiyor ama birakirsam en son hangi yonde kaldiysa oraya cekiyor tekrar rot balansciya goturdum sordum ayarlarin iyi abi dedi, sanki direksiyondan hafif saga cevirsem saga soka cevirsem sola cekiyor duz gitme isi yalan oldu benim nedenini de bilmiyorum serviste de bunu sorsak rot balans deyip en az 200 gecirirler gibime geliyor ne yapsam diye dusunuyorum.

Aracın rot ayarı ön düZeni bozuksa direksiyonu düz konumda bıraktığınızda bariz bir şekilde sağa yada sola çeker, sağ yada sol konumda değil düz konumda bırakınca yollarda insan gözünün göremediği eğimler var hiç bir aracı direksiyonu bırakınca dümdüz gitmez bunun için pist ortamı lazım bıraktığınızda direksiyonu yol ne tarafa eğimliyse hafif hafif oraya doğru gider ama direksiyon oynamaz

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar hayırlı akşamlar.
Bugün bir arkadaşın BMW aracındaki ZF şanzıman arızası için Kartal da önemli bir şanzıman firmasına gittik. İsmini vermeden konuşayım. ZF şanzıman revizyon yapacaklar ben de laf arasında CVT hakkında bilgi verir misiniz dedim.
Bana söylenilen CVT şanzımanın ZF gibi revizyon olmadığı yani tamiri mümkün değil ve aşırı derecede pahalı olduğu ve daha ziyadesi; CVT nin sorunlu olduğu kayış kopardığı, torka gelmediği ve hemen satmam yönünde bilgi paylaştı. Bahsettiğim yer marka ve büyük bi yer konuştuğum kişi de oldukça da tecrübeli.
Benim bildiğim eskiden kopan kayışların yerine çelik örgülü kayışa geçildi. Evet tamiri pahalı ama bakımları yapıldığı müddet uzun ömürlü sorunsuz şanzıman diye biliyorum. Ayrıca zaten bunu düşünerekten araçlarda tork sınırlaması mevcut. 220 tork ile sınırlandırılmış.
Konu hakkında yeterli bilgisi olan arkadaşların konu hakkında düşüncelerini merak ediyorum. Arkadaş öyle ısrarlı satmamı söyledi ki ve bunu ikinciye duyuyorum. Bir kesim sorunsuz derken bir kesimin bu denli eleştirmesi kesinlikle bilen arkadaşlardan dinlenmeli :)

Aracınız
Söylem hem doğru hem yanlış.
Şuan piyasanın en iyi ve sorunsuzları zf, g tonic ve fb7 kasa ayarındaki tork konvertörlüler. Fakat cvt uzun yıllardır fluence vs.. araçlarda da kullanıldı, kullanılmakta. Evet torka gelmiyor ama o kadar tork zaten yok. Üzerinde de elbette geliştirmeler yapıldı.
Bir ürünün sıkıntılı olması kişinin başına gelmesinden ziyade genel memnuniyet ve arıza oranına da bakılmalıdır.
Bence gönül rahatlığı ile kullanın, yok içimede sinmemişti zaten derseniz fb7, fd6 vs tork konvertörlü kasaya geri geçin.
Bunları bilgilendirmemdeki sebep 7 yıla yakın easytronic kullanmam. Yani daha neler var neler.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri