Yeni honda civic excutive lpg

2017 exe eco vardi. Sırf bu yuzden satip gecen ay rs aldim. Eskisehirin genelde cok yogun olmayan trafiginde Kendime hakim olup Sakin kullanirsam 40-45kurus yakiyor sehir icinde. Sehir dışı 5-5,5 itre civarinda dolasiyor. Memnun muyum diye sorarsanız exe eco ile yanimdan gecen cliolarin arkadasimdaki tüplü 96 model toyota corollanin isiktan birlikte kalkip beni dikiz aynasindan gordukten sonra frene basarak yanima yaklastigini yasadiktan sonra hakikaten cok memnunum. Eco dediginiz aracin yakit tuketim sabikasi zaten kabarık.forumu bir arastirin birkac honda calisani gibi yorum yapan ve sehir ici 400km yi deviriyorum 1depoyla diyen şaibeli extreme yorumlar haric herkes şikayetçi. Benim de bir sürü yorumum var bu konuda.. arac hem gitmiyor hem de iciyor lpg yi. Ustelik ilk isinmadaki benzin kullanimini da ekleyince RS le arasinda sehir ici de sehir disi da 10kurus fiyat farkina hakikaten degiyor. Eco benim icin pismanlikti benzin döküp yakmadan satip 2017 RS aldim. Her iki araca da binen ve "ara sira" seri kalkmayi ve sürme ihtiyaci duyan birisi olarak kesinlikle RS tavsiye ederim..
Ama devamli seri kullanip gaz fren yapip sert kullanim yaparsanız RS ten aman aman uzak durun ocaginiza incir agaci diker vallahi. Ortalamaniz 12 litreyi rahat görür.. (görmüşlügüm de var:)

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben biraz daha düşüneyim en iyisi bu işi

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=11419]es_umit[/MENTION] kimse kimsenin babasinin oglu degil honda da benim sirketim degil elegance eco ile bir depo da 350 km'nin altina nerdeyse hic dusmedik. Sana yada bir baskasina yalan soyleyerek benim elime ne gececek ki bu arabada kullanilan cvt sanzumana alismanin zor oldugunu da defalarca soyledim. Araba yavas hizlandigi icin devri ayarlayamamak cok yakmasina sebep oluyor diye de ekledim. Sen cok yakiyosun diye herkes cok mu yakmali bu nasil mantik anlamadim. Suclaman yanlis RS almissin hayrini gor ama ona da yakinda tup baglatmak isteyeceginden de emin gibiyim.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Yeni honda civic excutive lpg

[MENTION=11419]es_umit[/MENTION] kimse kimsenin babasinin oglu degil honda da benim sirketim degil elegance eco ile bir depo da 350 km'nin altina nerdeyse hic dusmedik. Sana yada bir baskasina yalan soyleyerek benim elime ne gececek ki bu arabada kullanilan cvt sanzumana alismanin zor oldugunu da defalarca soyledim. Araba yavas hizlandigi icin devri ayarlayamamak cok yakmasina sebep oluyor diye de ekledim. Sen cok yakiyosun diye herkes cok mu yakmali bu nasil mantik anlamadim. Suclaman yanlis RS almissin hayrini gor ama ona da yakinda tup baglatmak isteyeceginden de emin gibiyim.

Kayagan kardesim mesajlarini genelde gorurum okurum hepimiz birbirimizin goruslerine saygi duymaliyiz, 400km sehir icinde arkadasinda dedigi gibi pek olasi degil. bu arac 2 bin-3bin devir arasinda normal yakmali ama sizin dediginiz 350 km elde etmek icin araci 1500 devir civarlarinda kullanmak gerekiyor, bu da atmosferik bi aracin nerdeyse ölü olduğu aralık yokuş olan bi bölgede dediginiz ekonomiyi yapmak imkansiz, arkadaşta aslinda aracindan sikayet etmiyor suanki ulke ekonomisinde kazandigimiza oranla kullandigimiz hersey luks kategorisinde dunyanin en gelisen ulkesi diye reklam yapiyoruz ama nerdeyse ictigimiz su bile luks sayilacak duzeye geldik. Gonul ister 2.0 ustu atmosferige binelim benzini dert etmeyelim Arac 30lt yaksin sehir icinde ama benzinin litresi 1 tl olsun bak bakalim tüp kullanan kalır mı ülkede, bizi buna mecbur bırakanlar ve bırakmalarına müsade edenler utansın. Ben yakitin fiyatinin %18kdv + %25 otv olmali en fazla o halde 4-4.5 bandina kullanabiliriz, devlet ekonomi yapsin artik vatandas degil.

Son düzenleme:

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=11776]ywzckr[/MENTION] benim bahsettigim seyle sizin bahsettiginiz sey cok farkli seyler dikkat ederseniz ben 20 krs yakiyorum falan gibi afaki cumleler kurmadim sadece bir depo ile ne kadar yol yaptigimi ifade ettim. Evet cok yakan bir depo ile 200 250 km yol yapan suruculer var aramizda bunun da devirsiz kullanmadan kaynakli oldugunu soyluyorum. 1500 devir diyorsunuz bu arabalar nerdeyse rolanti de o devirlere ulasiyor mumkun mu sizce boyle araba kullanmak. Sunu da her zaman belirttim aracimiz cok fazla trafige girmiyor. Trafigin olu oldugu saatlerde kullaniliyor. Istanbul trafiginde yada Ankara'da mesai cikisi kizilayda ulusta daha fazla yakar buna katiliyorum fakat diger araclarinda bu sekilde yakiti yukselir. Bahsettiginiz konuya gelirsek vergi olmasin bu ulkede batar diyen bi vatandasim. Vatandas devlete degil devlet vatandasa yuk su anda ve soylediklerinize harfiyen katiliyorum. Sifir arac aldik aracin ana bedeli uzerinden otv hesaplayip ana bedel ile otv'yi toplayip sonrasinda kdv hesaplayan yani verginin vergisini alan bi sistemden memnun olmak mumkun degil zaten.

ywzckr

0
[MENTION=11776]ywzckr[/MENTION] benim bahsettigim seyle sizin bahsettiginiz sey cok farkli seyler dikkat ederseniz ben 20 krs yakiyorum falan gibi afaki cumleler kurmadim sadece bir depo ile ne kadar yol yaptigimi ifade ettim. Evet cok yakan bir depo ile 200 250 km yol yapan suruculer var aramizda bunun da devirsiz kullanmadan kaynakli oldugunu soyluyorum. 1500 devir diyorsunuz bu arabalar nerdeyse rolanti de o devirlere ulasiyor mumkun mu sizce boyle araba kullanmak. Sunu da her zaman belirttim aracimiz cok fazla trafige girmiyor. Trafigin olu oldugu saatlerde kullaniliyor. Istanbul trafiginde yada Ankara'da mesai cikisi kizilayda ulusta daha fazla yakar buna katiliyorum fakat diger araclarinda bu sekilde yakiti yukselir. Bahsettiginiz konuya gelirsek vergi olmasin bu ulkede batar diyen bi vatandasim. Vatandas devlete degil devlet vatandasa yuk su anda ve soylediklerinize harfiyen katiliyorum. Sifir arac aldik aracin ana bedeli uzerinden otv hesaplayip ana bedel ile otv'yi toplayip sonrasinda kdv hesaplayan yani verginin vergisini alan bi sistemden memnun olmak mumkun degil zaten.

Rolantide 700-800 devir arasinda hocam nasil arac 70 le 1400-1500 devirde gidiyorsa, 1500-2000 devir arasinda araci hizlandirmak mümkün. Birde yasadiginiz yerin atmosfer basincina bagli rakim arttikca arac cekisten dusup daha fazla devir cevirtebilir insanlara benim oldugum yerde deniz seviyesi nerdeyse araci da 2000-3000 devir araliginda kullanirim cok ani hizlanma yapmadan da kullandim arac 300-320km yi gecmiyor sehir icinde az trafik var burdada, 350 leri gorur ama en basta anlattigim gibi kullanırsak bu da insanı atmosferik aractan nefret ettirir. Keske lpg fiyatları düşsede kuruş hesabına geri dönsek.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
[MENTION=11776]ywzckr[/MENTION] sizin dediginiz gibi olsun ama dedigim gibi aracimin yakiti bu.

Yok siz yanlissiniz demiyorum hocam birde araclarin az km yapmasinin sebebi istasyonlarin propan vb katkilari az koymasi sizin yakit aldiginiz istasyon durust bir satici olabilir mesela ankarada yakit daha ucuzdu eskiden arabaya orda lpg doldururdum 420 km giderdi karadenizde doldururdum 350-380km giderdi yakitla da alakali aldiginiz istasyonu da belirtin ki bulundugunuz ilde oradan alsin arkadaslar, birbirimizin fikirleri birbirine yakin aslinda sadece devir cevirmemiz degil yakit kalitesi icindeki maddeler, istasyon pompa basinci, sogukta mi sicakta mi aldigimiz, ortam basinci, ne kadar devir cevirdigimiz bi suru degisken var. O yuzden ne benim dedigim gibi ne seninki kim bilir bu değişkenlerden kaçı eksikte biz burda o eksikliği kendimizde arıyoruz.

Aracınız
Herkese iyi forumlar konuyla alakali bende birkac cumle yazmak istiyorum.
2018 exe eco sahibiyim..
Evim eryaman da,isyerim yenimahalle de..
Isim geregi şehirdışı seyahatim çoktur..Ankara ici lpg alimimi istanbul yolu uzeri Ali Babacan magazasinin yanindaki aygaz istasyonundan yapiyorum..
Sehirdisi klima acik,yüksüz ve ortalama 120-130 km hizda kullanarak bircok defa 450-470 km arasi değerler yakaladim..
Sehir ici ise en kötü 370-380 km gidiyorum bir depo lpg ile..
Iyi tatiller diliyorum herkese

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Herkese iyi forumlar konuyla alakali bende birkac cumle yazmak istiyorum.
2018 exe eco sahibiyim..
Evim eryaman da,isyerim yenimahalle de..
Isim geregi şehirdışı seyahatim çoktur..Ankara ici lpg alimimi istanbul yolu uzeri Ali Babacan magazasinin yanindaki aygaz istasyonundan yapiyorum..
Sehirdisi klima acik,yüksüz ve ortalama 120-130 km hizda kullanarak bircok defa 450-470 km arasi değerler yakaladim..
Sehir ici ise en kötü 370-380 km gidiyorum bir depo lpg ile..
Iyi tatiller diliyorum herkese

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sizin yol biraz uzun isyeri ile mesafe var ondan oturu iyi gidiyor sanki araciniz. 350 ustu sehir ici garip geliyor bana ama ankarada gaz daha kaliteliydi bunu biliyorum. Bana servis aygaz alma hangi firmadan alırsan al demişti zaten 1 kez aldım 260 km de bitti yerim aygazını dedim o an

Geri