Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

İlk depo bitti. 275km de 29,75lt lpg. Makul bir değer. İlerleyen zamanda 1 lt kadar düşer diye tahmin ediyorum. Arabaya alışıcam, motor kendine gelecek. 33-35kuruş ile İstanbulda gezilebilir görünüyor. Çok acayip trafikte ise bu değer taşı çatlatsan 40kuruş olur. Dizel manuel egea kullanıyorum aynı zamanda. 5,5lt ile geziyorum. 3 kuruş fazla da yakıversin. Egea ile trafikte 6,5-7 lt leri buluyor. Uzun yolda da 5,5lt lerde. Sonuç olarak civic otomatik 80kg kadar daha ağır bir araba ve 1,3dizel bir egea kadar yakıyor. İki aracı da kullanan benim. Tercih sizin.

İlk depo bitti. 275km de 29,75lt lpg. Makul bir değer. İlerleyen zamanda 1 lt kadar düşer diye tahmin ediyorum. Arabaya alışıcam, motor kendine gelecek. 33-35kuruş ile İstanbulda gezilebilir görünüyor. Çok acayip trafikte ise bu değer taşı çatlatsan 40kuruş olur. Dizel manuel egea kullanıyorum aynı zamanda. 5,5lt ile geziyorum. 3 kuruş fazla da yakıversin. Egea ile trafikte 6,5-7 lt leri buluyor. Uzun yolda da 5,5lt lerde. Sonuç olarak civic otomatik 80kg kadar daha ağır bir araba ve 1,3dizel bir egea kadar yakıyor. İki aracı da kullanan benim. Tercih sizin.

275km de ortalama hız 26km/h olarak gösteriyor ekranda.

S

Silinen üye 11736

Guest
Yeni Honda civic ortalama LPG Yakit Tuketimi

Uzun yol değerim dolu depoyla 443 km full klima açıktı, hız 100-120 değişken. Tabi Çanakkale’de gaz pahalıydı 114 tlye gaz fullendi. Yaklaşık 26 kuruş ediyor.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zxcasd

0
2018 Civic Executive Eco 2 hafta önce aldım. 750 kmde henüz. Yol genelde düz ve 5-6 yokuş varken. Klima da tamamiyle full açık hâlde ?
41.5 lira, 13.8 litre, 183 km, 3.01 TP Aygaz Lpg
Km de 22 kuruş ve km de 7,5 litre ?

ALba

0
Aracınız
Fb7 manuel İstanbul’da ortalamam 6.6 sizce lpg taktırmalımıyım artıları eksileri neler olabilir cevap verirseniz memnun olurum.

Fc5 eco elegance aldım 2 hafta önce şu an 2100 KM.de genelde şehirlerarası kullandım ama yakıtta bir standart yakalayamadım,birinde 21 krş birinde 24 krş,diğerinde 28 krş yaktı

Aracınız
Istanbul trafiginde kullaniyorum sadece şehir ici değerleri olarak full Depo ile yaklaşık 340-350km gidiyorum.degerler normal geliyor.bayramda uzun yol yapacağım tüketimi ne olacak merak ediyorum.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Fc5 eco elegance aldım 2 hafta önce şu an 2100 KM.de genelde şehirlerarası kullandım ama yakıtta bir standart yakalayamadım,birinde 21 krş birinde 24 krş,diğerinde 28 krş yaktı

Güzergah aynıda olsa o kadar çok etkiliyor ki tüketimi önemsiz gibi gözüken. uzun yolda her aldığım araca maksimum yaptırmaya çalışırım ilk uzun yolda. sıcaklık, özellikle eğimli yollardaki devir, hız vs gaza çok ufak bir temas arttırımı bile anlık tüketimi 1-2 lt arttırabiliyorken normal. Ama lpg ise 28 kuruş benim için çok fazla :)

Istanbul trafiginde kullaniyorum sadece şehir ici değerleri olarak full Depo ile yaklaşık 340-350km gidiyorum.degerler normal geliyor.bayramda uzun yol yapacağım tüketimi ne olacak merak ediyorum.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Güzergahınız neresi olacak bilmiyorum ama İstanbul'da 350 km yapıyorsanız uzun yolda 500-600km civarı görmeniz mümkün.

hearts

0
Aracınız
merhaba arkadaşlar
ikinci el 2017 honda civic almayı düşünüyordum da bu gün arkadaşıma konuyu açtım bana civic e vereceğin para ile passat al dedi benim aklımda hep yeni civic var sizce almalı mıyım önerir misiniz kullanıcıları olarak memnun musunuz vereceğiniz öğütler için şimdiden tşk ederim saygılar.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
merhaba arkadaşlar
ikinci el 2017 honda civic almayı düşünüyordum da bu gün arkadaşıma konuyu açtım bana civic e vereceğin para ile passat al dedi benim aklımda hep yeni civic var sizce almalı mıyım önerir misiniz kullanıcıları olarak memnun musunuz vereceğiniz öğütler için şimdiden tşk ederim saygılar.

Aracı mı almadan önce bende bunu düşündüm ancak aynı paraya passat alamıyorsun, size bunu söyleyen arkadaşınız sanırım araç fiyatlarını bilmiyor.

Geri