Yeni hondalarda eco benzinli yokuş performansı hk

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar;
2018 1.6 executive paket civic almayi dusunuyorum lpg taktirmayacagim yokus performansi sosyal ortamlarda abartildigi kadar kotumu? kullanan arkadaslardan tecrubelerini paylasmasini rica ediyorum yokusta nasil kullanmaliyim. ilgilenen kisilere simdiden tesekkur ediyor iyi gecelr diliyorum..

Aracınız
Civic FC5 2018
Yokusta kotu diyenler bence kiyaslamalarini yanlis yaptiklari icin.
Benimde gordugum bir kac yerde kiyasladiklari araclar hep turbo beslemeli araclardi. Civic atmosferik motordur.
Turbo besleme de, turbo takviyesinden dolayi yuksek tork daha dusuk devirlerde yakalanir, yokus vb yerlerde de bu fark kendini belli eder tabiki.
Ama bu durumda Civic performansi kotu demek yerine, turbo motorlarin performansi daha yuksek demek daha dogru bir tabir bence

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar;
2018 1.6 executive paket civic almayi dusunuyorum lpg taktirmayacagim yokus performansi sosyal ortamlarda abartildigi kadar kotumu? kullanan arkadaslardan tecrubelerini paylasmasini rica ediyorum yokusta nasil kullanmaliyim. ilgilenen kisilere simdiden tesekkur ediyor iyi gecelr diliyorum..
Konunuzu daha önce açılmış benzer konu ile birleştirdim. Önceki yorumlara bakabilirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

ywzckr

0
Yokusta kotu diyenler bence kiyaslamalarini yanlis yaptiklari icin.
Benimde gordugum bir kac yerde kiyasladiklari araclar hep turbo beslemeli araclardi. Civic atmosferik motordur.
Turbo besleme de, turbo takviyesinden dolayi yuksek tork daha dusuk devirlerde yakalanir, yokus vb yerlerde de bu fark kendini belli eder tabiki.
Ama bu durumda Civic performansi kotu demek yerine, turbo motorlarin performansi daha yuksek demek daha dogru bir tabir bence
Hocam insanlar haksiz da degiller, atmosferik motor ortaya cikali cok zaman oldu hicbir iyilestirme yok uzun yillardir. Ayni hacim motorda Toyota 132 bg 160nm tork yada megane 115bg 156 nm tork sunuyor. Honda hicbir gelistirme yapmadi. Bence 1.6 atmosferikte isteseler 170 nm tork uretirlerdi ama hybrid ve turbonun gelismesiyle dusuk hacimli atmosferik zamanla silinir dunyadan. Atmosferik arac 2.0 olmaliymis kullandikca bunu anladim ama vergisine can dayanmaz bu ulkede. Ulkemizde atmosferigin satilmasinin tek nedeni lpg uyumu. Suan felaket lpg tuketiyor arabam kis geldi, benzine hergun indirim geliyor lpg ye ise indirim gelmiyor lpg kullanmanin pek bir avantaji kalmadi. Eger akaryakit fiyatlari boyle kalacaksa dusuk hacim turbo motor daha mantikli gibime geliyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam insanlar haksiz da degiller, atmosferik motor ortaya cikali cok zaman oldu hicbir iyilestirme yok uzun yillardir. Ayni hacim motorda Toyota 132 bg 160nm tork yada megane 115bg 156 nm tork sunuyor. Honda hicbir gelistirme yapmadi. Bence 1.6 atmosferikte isteseler 170 nm tork uretirlerdi ama hybrid ve turbonun gelismesiyle dusuk hacimli atmosferik zamanla silinir dunyadan. Atmosferik arac 2.0 olmaliymis kullandikca bunu anladim ama vergisine can dayanmaz bu ulkede. Ulkemizde atmosferigin satilmasinin tek nedeni lpg uyumu. Suan felaket lpg tuketiyor arabam kis geldi, benzine hergun indirim geliyor lpg ye ise indirim gelmiyor lpg kullanmanin pek bir avantaji kalmadi. Eger akaryakit fiyatlari boyle kalacaksa dusuk hacim turbo motor daha mantikli gibime geliyor.

Honda hali hazirda zaten mukkemmel calisan bir sistemi ellemiyor, ki bu cok normal bir durum..
Ama onun disinda zaten 1.5 turbo motor var suan ki seceneklerde ve sizin bahsettiginiz degerlerden daha yuksek torku var,, yani sizin istediginizi zaten yapmis, sadece atmosferik motora bagli birakmiyor ki.

Suan atmosferik Civic kullaniyorum, 2 ay oncesine kadar da cift turbolu 2.3, 450nm ureten aracim vardi, ondan once de atmosferik 3.0 V6, ama bunlarin hic birini birbiriyle kiyaslayamazsiniz.
Once ki alinti yaptiginiz mesajimda aslinda demek istedigim suydu: performans kiyaslanacaksa ayni sekilde atmosferik 1.6 araclarla kiyaslanmali. Ama yok 1.4 turbolu astra vs kiyas yapilacaksa da karsiligi yine turbolu 1.5 civic'le yapilmali ki adil olsun,

ywzckr

0
Honda hali hazirda zaten mukkemmel calisan bir sistemi ellemiyor, ki bu cok normal bir durum..
Ama onun disinda zaten 1.5 turbo motor var suan ki seceneklerde ve sizin bahsettiginiz degerlerden daha yuksek torku var,, yani sizin istediginizi zaten yapmis, sadece atmosferik motora bagli birakmiyor ki.

Suan atmosferik Civic kullaniyorum, 2 ay oncesine kadar da cift turbolu 2.3, 450nm ureten aracim vardi, ondan once de atmosferik 3.0 V6, ama bunlarin hic birini birbiriyle kiyaslayamazsiniz.
Once ki alinti yaptiginiz mesajimda aslinda demek istedigim suydu: performans kiyaslanacaksa ayni sekilde atmosferik 1.6 araclarla kiyaslanmali. Ama yok 1.4 turbolu astra vs kiyas yapilacaksa da karsiligi yine turbolu 1.5 civic'le yapilmali ki adil olsun,

Hocam farkindaysaniz 1.6 toyota ve renault ile 1.6 civic kiyasladim birinin beygiri ve torku daha yuksek digerinin beygiri dusuk olmasina gore torku daha yuksek. Siz mesajima dikkat etmediniz sanirim, ben turbo almak daha mantikli dedim sadece onun disinda atmoferik ile turboyu kiyaslamadim. ben 1.6 atmosferigi guncelleyerek isteseler 170 nm tork urerebilirler dedim ki yapsalar en azindan insanlarin sikayetleri azalir ama yapmamalarinin nedeni 1.6 atmosferik kullanan pek ulke kalmadi o yonde arge yatirimi yok artik. Bizim atmosferik motora yonelmemiz fazla dayanmasi degil hocam tamamen lpg uyumu yani ekonomi; lpg 4 lirayi assin benzinin de litresi 6 lira olsun atmosferik devri komple kapanir turkiyede. Ayni sekilde Otv yi kaldirsinlar turkiyede 2.0 alti atmosferik kimse almaz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam farkindaysaniz 1.6 toyota ve renault ile 1.6 civic kiyasladim birinin beygiri ve torku daha yuksek digerinin beygiri dusuk olmasina gore torku daha yuksek. Siz mesajima dikkat etmediniz sanirim ben 1.6 atmosferigi guncelleyerek isteseler 170 nm tork urerebilirler dedim yapmamalarinin nedeni 1.6 atmosferik kullanan pek ulke kalmadi o yonde arge yatirimi yok artik. Bizim atmosferik motora yonelmemiz fazla dayanmasi degil hocam tamamen lpg uyumu yani ekonomi; lpg 4 lirayi assin benzinin de litresi 6 lira olsun atmosferik devri komple kapanir turkiyede. Ayni sekilde Otv yi kaldirsinlar turkiyede 2.0 alti atmosferik kimse almaz.

Evet o kismi ben yanlis anlamisim.. O bahsettiginiz araclarla kiyaslandiginda arada ki farki ya da torku gerek sanziman gerek Vtec sayesinde kapatiyor ise de ihtiyac duyulmamis olabilir, Ama bizzat denemedigim icin fikir yurutemiyorum. Lakin Honda dunyanin en buyuk motor ureticisi, gerek ya da eksik gordukten sonra bu bahsettiginiz iyilestirmeyi en kolay yapabilecek firma, o yuzden bir bildikleri vardir diye dusunuyorum. Tabi ki bu benim sahsi fikrim.

OTV dediginiz gibi keske olmasa ya da daha mantikli seviyelerde olsa bizde ufak motorlara bagli kalmasak :) Gerci simdiye kadar 10 taneden fazla arac sahibi oldum, yeni aldigim civic harici sadece 1 arabam kucuk motorluydu, geri kalani hep buyuk motorlardi, turbolu kucuk motordansa atmosferik buyuk motoru her zman tercih ederim gerek kullanim zevki gerekse uzun kullanimda saglamlik acisindan

Aracınız
Civic FB7 2016
Merhabalar;
Golf 1.4 tsi otomatikden sonra yokuş performansı zayıf geldi. Düzlükte kaptırırsanız problem yok, diğer türlü 60-70 e düşüyor hız.

Geri