Civic FB7 Yeni Muhteşem Civic Otomatik Bagaj Açma Projesi

demirx

0
Bu aliekspress'teki yayların hepsinin sağlamlığı aynı mıdır? sonradan gevşemeyen bir yay öneriniz var mı? link varsa. bir de şunun montajını video çekebilecek olan varsa büyük dua alır.

düzenleme: video arka sayfada varmış. videodaki yayı nerden satın alabiliriz..

Kardeşim bende fd6 var 1.5 ay önce bende kendim yaptım bulunduğun ilde sanayide sadece yay imalatı yapan yer vardır araştır 10 tl yay 6 tl yuvarlak kanca 16 TL’ye hallettim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
en sorunsuz siztem bu olmuş sanırım ?

https://www.youtube.com/watch?v=v5_oxRZy1R0

bende ışıklı spoiler var bu 2 yay kaldırmaya yetermi gücü acaba ?
Evet en sorunsuz ve görünmeyen bagaj açma şekli budur...ben 1 aydır kullanıyorum...SÜPER...sadece video da arkadaş söylememiş..yayın ayarını düzgün yapıp...yayın takıldığı kısımları eriyen bant ile sararsanız daha sessiz bir çalışma elde edersiniz.. video da arkadaş da öyle yapmış ama söylememiş...söyleyeyim dedim...

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Evet en sorunsuz ve görünmeyen bagaj açma şekli budur...ben 1 aydır kullanıyorum...SÜPER...sadece video da arkadaş söylememiş..yayın ayarını düzgün yapıp...yayın takıldığı kısımları eriyen bant ile sararsanız daha sessiz bir çalışma elde edersiniz.. video da arkadaş da öyle yapmış ama söylememiş...söyleyeyim dedim...

Eriyen bant dedim çünkü elektrikçi bantı ile olmuyor.eriyen bant özelliği gerek daha sağlıklı bir sarma yapıyor...klasik elektrikçi bandı yapmayın sakın....Bu arada benimde aracın fb7 kasa dır...İyi geceler...

Aracınız
Civic FB7 2015
10₺ yapan yer varsa söyleyin oraya gidelim yaptıralım ama öyle YouTube dan iki video bulup bana göndermeyin gerçekten yapan yer istiyorum.
km düşürmeyle fitili nasıl bağdaştırdınız anlamadım. Yıllardır var diyorsunuz da ben Youtube da yayınlayana kadar kimsede görmedim
Bu konuda epey bilginiz var sanırım sizden güzel bi proje bekleyelim forumda paylaşırsınız.
Belliki hayatınızda ilk kez arabanız olmuş %10 luk eğilmeye sanıyorsunuz araba pert olup garanti kapsamı dışı kalacak. Anladığım kadarıyla benim projem size göre değil sizden bekleyelim yeni projeler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

1-Eğilme %10 değil abi. Yaklaşık 30 40 derece. Ve o eğilen yerden su giriyor.
2-yıllardır var dediği doğru. Bu forumda pek çok kez denendi. Konular da mevcut. Yurtdışından getirttigimiz yaylarla aynen sizin sistemin benzeri ama içeri su almayanı yapıldı. Hatta ben de yapmıştım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1-Eğilme %10 değil abi. Yaklaşık 30 40 derece. Ve o eğilen yerden su giriyor.
2-yıllardır var dediği doğru. Bu forumda pek çok kez denendi. Konular da mevcut. Yurtdışından getirttigimiz yaylarla aynen sizin sistemin benzeri ama içeri su almayanı yapıldı. Hatta ben de yapmıştım.

Düzeltme: *eğilme %10 demeyin*

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Ne demek yardımcı olduysam ne mutlu..her zaman yazabilirsin.

Aracınız
Civic FB7 2013
Benim gördüğüm kadarıyla iki çeşit montaj yapılıyor. Ben ikisinide test ettim. İlk çeşitte yayın kanca ucu camın altındaki kısma takıkıyor. Bu şekilde saç mutlaka eğiliyor. Ve yay yan bağlandığı için tam kuvvetini veremiyor açmak için. İkinci yöntem aşağıda resimlerde olduğu gibi kanca kısmı yandaki döşeme klipsini sökerek oluyor. Bunda avantaj yay çekme kuvveti yönünde olduğu için hem aşırı gerginlikten sacı bükmüyor hemde yayın yönü esneme yönünde olduğu için tam gücünü veriyor. Tavsiyem resimde olduğu gibi bağlamanızdır. Gıcırtı ılayına gelince ilk bağlama şeklinde içindeki vidalı kısım yaya içten sürtüyor. Benim bağladığım şekilde sürtme olmuyor. Ama isterseniz vidalı kısmı küçültebilirsiniz.
d66fc2361dc9d14d5b5e17d8f9ece82c.jpg
5e597cda4b9600b9ccb5d522e67330c7.jpg

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tüm ihtimalleri denedim. En iyi yöntem bana göre bu. Diğerleri araca zarar veriyor. Yay esnedikçe gerdirme payıda var. Çıkan klipsin bir kenarı kesilerek takılabilir. Kapalı vaziyette en ideal gerilme mesafesi sağlıyor. Yay gerginliğini eşit yapın ki ileride bağaj kapağının ayarını milim milim bozmasın.

Tüm ihtimalleri denedim. En iyi yöntem bana göre bu. Diğerleri araca zarar veriyor. Yay esnedikçe gerdirme payıda var. Çıkan klipsin bir kenarı kesilerek takılabilir. Kapalı vaziyette en ideal gerilme mesafesi sağlıyor. Yay gerginliğini eşit yapın ki ileride bağaj kapağının ayarını milim milim bozmasın.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri