İsmail Beşiroğlu kullanıcısının son içeriği

 1. İsmail Beşiroğlu

  Şanzıman yagı

  Bunlar kullanım kılavuzunda yazmakta. Kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında sitede de arama yapabilirsiniz.
 2. İsmail Beşiroğlu

  Kışlık lastik tavsiye

  http://www.tyrereviews.co.uk/ Bu siteden lastik testlerine bakabilirsiniz arkadaşlar.
 3. İsmail Beşiroğlu

  Yazlık Lastik Tercihi

  Bu durumu Michelin'e belirtmenizde fayda var bence. Bir mail yoluyla memnun olmadığınızı ve yaşadığınız sıkıntılarınızı bi yazın. Bu yazdıklarınızı ben 8bin km'dir yaşamıyorum. Lastik aynı. 40-50 sert virajlarda eski pirelli lastiklerim bile atmıyordu arkayı. Yeni sayılabilecek bu lastiklerde bu...
 4. İsmail Beşiroğlu

  Arıza lambası FB7 civic

  Makinaya bağlama olayını AFR veya LPG ayar için karar verme durumu için söyledim hocam. Yazımdan yanlış anlaşılmış da... Yani bu ayarları açıkçası yaptırmadığım için tam bilmiyorum neye göre ayar yapmaya karar verdiklerini. Yoksa subap ayarının nasıl yapıldığını biliyorum da 😅.
 5. İsmail Beşiroğlu

  Arıza lambası FB7 civic

  Ben bu subap ayarı sonrası hiç lpg ayarı, afr ayarı vs yaptırmadım. Lamba falan da hiç yanmadı. Herhangi bir problem de gözlemlemedim 100bin km dir. Bu olay şart değil gibi anladığım kadarıyla. Subap ayarları belli, makinaya bağlayıp duruma göre ayar yapılıyor tahminimce.
 6. İsmail Beşiroğlu

  Bugun hondanıza ne yaptınız?

  Hammade kalitesi eco-nergy'e göre daha iyi bir yağ. API SN ve ILSAC GF-5 + olarak dexos 1 gibi sıkı sertifikaları da bunun bir göstergesi... LPG ile de uyumlu midsaps bir yağ. TBN ve Hths'den dolayı bazı acea kriterlerini ufak değerlerle kaçırmış olsa da eco-nergy'e göre daha iyi bir yağ. Bu...
 7. İsmail Beşiroğlu

  Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

  Trw alın orjinal. Diskleri de tornalatın düzgün olsun. Bakır katlılı gres yağ da kullandırın. Bu şekilde pek sıkıntı olmaz.
 8. İsmail Beşiroğlu

  Yeni Civic HB(FK7) Sport Plus yağ eksiltiyor mu? Yoksa başka bir problem mi?

  Bu da bir ihtimal ancak ben 1.5 turbo motorlarda yağa benzin karışması kronik sorununun yağı daha fazla incelttiğinden, bu lambanın yandığını düşünüyorum. Belki ekstra benzin karışımı ve fazla yağ da bahsettiğiniz durumun olma olasılığını arttırmış olabilir.
 9. İsmail Beşiroğlu

  Subap ayari diye birsey var mi yok mu?

  Nereden nereye😃 Helal olsun valla(y). Bir "Honda" nelere kadir, görüyorsunuz...😂
 10. İsmail Beşiroğlu

  İçime kurt düşürdüler ( Kaput Filmi Meselesi)

  Benim aracımda da kaput filmi mevcut. 1 kere değişti 2.5 yıl oldu. Değişim de sararma yoktu, çizikler, gelen taşların yaralaması ve reçine damlamasındandı. Her şey birikmişti. Şu ana kadar araca iyi ki almışım dediğim tek şey kaput filmi. Benim araç da garajda duruyor kapalı ancak yine de...
 11. İsmail Beşiroğlu

  Vitesi R den alınca gelen ses (FD6/Oto.)

  R den d ye aldığınızda ayağınızı frende bekletin 1sn falan sonra bırakın ses gelmiyor genelde öyle yapınca.
 12. İsmail Beşiroğlu

  Vitesi R den alınca gelen ses (FD6/Oto.)

  Ben de o tık yok. Hadi bir de burdan yakın😁😁
 13. İsmail Beşiroğlu

  Yağ seçimi FC5 eco executive bu yağ uygun mudur arkadaşlar

  Her yağın bir parlama noktası var hocam. A3, A5 sertifikalı API SM 5w30 kullanılabilir. Gerçi ben şu an API SL olan motul 5w30 eco energy kullanmaktayım. Ancak fabrika ve servisler 0w20 önerdiği için genelde 0w20 kullanılmakta.
 14. İsmail Beşiroğlu

  Yağ seçimi FC5 eco executive bu yağ uygun mudur arkadaşlar

  @h.k_ahmet gözden kaçmış hocam 😁 Uyumlu ancak bu yağın parlama noktası 200 derecenin altında olduğundan pek önermiyorum lpg kullanıcılarına. Buharlaşma + devirli kullanımdaki yağ eksiltme ile yağ seviyesi 10k olana kadar gereğinden fazla düşebilir. API SN plus olan Motul 0w20 alınabilir.
 15. İsmail Beşiroğlu

  Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

  Ben de şüpheye düşüyorum 368 miydi diye şimdi ama hocam yanlış mı hatırlıyorum her şeyi:rolleyes::cry: Kafam da çok dolu şu an 5.5 lpg ile imkansız dediğiniz gibi... Eski mesajlarımı kontrol ederim çünkü yapar yapmaz foruma yazmıştım.
Üst