1.4 is otomatik gaz sertligi ve oksijen sensoru sorunu

Aracınız
Civic EK
Merhaba dostlar. 98 model 1.4is otomatik hb aracimda gaz inanilmaz sert. Bogaz kelebegide elimle zor dönüyor. Ve 2 adet tel var biri gaza biri sanjimana gidiyor otomatik oldugundan sanırım
Bu gazi hafifletmenin bir yolu var mı?

2. Sorunda egzoz manifoldu üzerindeki oksijen sensorunu iptal etmisler yani kablosu yok soketinide bulamadim. Arac inanilmaz cok yakiyor (lpg yok) ve baya baya benzin kokuyor sürekli yani motor sicak soguk farketmeksizin

Simdiden tesekkur ederim vakit ayırdığınız için

SM-J710FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun.
> Gazla ilgili problem için önce boğaz kelebeğinin yayını yağlayarak test edilebilir. İşe yaramaz ise telin değişmesi gerekiyor. Birde şu tarz bilgi buldum: Gaz teli çalışa çalışa zamanla dış kabuğunu aşındırarak içerisinde kanal oluşturuyor ve tel bu kanal içerisinde sıkışıyor buda sertlik olarak pedala yansıyor. Bilginiz olsun bu durumda teli yağlasanızda bir yararı olmaz tek çözümü gaz telini değiştirmektir.
> Oksijen sensörü önemli bir parçadır. Bu yüzden aracınızın çok yakması normal. Olması gereken yere oksijen sensörünü taktırın.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic EK
Geçmiş olsun.
> Gazla ilgili problem için önce boğaz kelebeğinin yayını yağlayarak test edilebilir. İşe yaramaz ise telin değişmesi gerekiyor. Birde şu tarz bilgi buldum: Gaz teli çalışa çalışa zamanla dış kabuğunu aşındırarak içerisinde kanal oluşturuyor ve tel bu kanal içerisinde sıkışıyor buda sertlik olarak pedala yansıyor. Bilginiz olsun bu durumda teli yağlasanızda bir yararı olmaz tek çözümü gaz telini değiştirmektir.
> Oksijen sensörü önemli bir parçadır. Bu yüzden aracınızın çok yakması normal. Olması gereken yere oksijen sensörünü taktırın.
Cok tesekkur ederim. Bogaz kelebegi yayını wd40 ile yaglasam olurmu gres kalın olabilir sanki

SM-J710FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri