1.6 i-vtec atmosferik motor ile uzun yola gitmek !

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hem fd6 hem fk7 turbo aracim var
Aktif olarak kullaniyorum ikisini de

Arkadaslar, arada ucurum var
Fd6 yi severdim, iyi bilirdim
Taaki yeni arabayi alana kadar

Sadece motor acisindan kiyasliyorum, diger teknolojik yenilikleri hesaba katmadan

Fd6 da 120 ile giderken hissiyat 180
Fk7 de 120 ile giderken hissiyat 80

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzun yolda turbolu araçlar gibi tabiki gitmez adı üstünde eksta güç var turbo.. ama uzun yola çıkıcaz güvenilir bir araç istiyorum diyosan bence honda çok iyi

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
Uzun yolda araç gayet başarılı.çok rahat.virajlara girişi sağlam.araca yüklenince çıkarttığı sesi sevmiyorum.bugun ara sıra kullandığım rampa vardı.performansını deneyeyim dedim.araç tıkanmıyor.ranpa boyunca hızdan düşmedi.çok mu yakar yakar.ama turbolu araca da aynı yokuşta bas oda yakar.

Uzun düz yolda hızı hissetmiyor.insanın basası geliyor.140 150 lerde gezinirsiniz dikkat etmez iseniz.araç yormuyor.

E6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çoğu zaman uzun yol yaparım. Ankara- Sakarya, Ankara- Adıyaman , Ankara - Trabzon vs. fc5 sahibi olarak kesinlikle ölü gibi diyebilirim. His yok arabada. Hızlanayım da araba geçeyim falan zaten unutuyoruz o işi. Ara hızlanma diye bir şey yok. Araba bağırıyor ama neden bağırıyor anlamazsın. O bağırmaya arabanın 180 i vurması lazım ama bakarsın araba 110 la falan gidiyor. Şimdi kesin yok efendim arabayı öldürdün diyenler olacaktır. Atmosferik arabadan ne bekliyorsun diyenler olacaktır. Şu yazdıklarımın hepsi herkesin arabasında var ama bunu kabul etmek zor.

Güzel yanları yok mu? Tabiki var. Konforlu araba mesela hız yapmadan gevrek gevrek gideyim dersen hiç bir sıkıntı yok. Az yakıyor giderken hızı hissettirmiyor.

Diğer kötü özelliği de yol sesi. Lastik içeride gidiyorsun mesela. Ben ses sistemi olduğu için baskılıyorum bir şekilde.
Hangi araçlarla kıyasladığınız önemli!
Hondanın İ-vtec motorları daha önceki vteclere göre daha sâkin ivmelenmeye sahip. Şanzımanda bunu destekliyor. Bence sürüş hissini ies ve vtec2'ler daha iyi veriyor. Tabiki imkan varsa Typer ve Rs'ye hayır demem.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri