1.8 sport hb klima sorunu

gks

0
Kaloriferi açınca direk klimada devreye giriyor,,autodada aynı şekilde,,açtıktan sonra (ac off) yapıyorum sürekli,,başkada bir seçenek yok gibi görünüyor,,birde dışardaki hava sülkülasyon tuşu açık olduğu halde kalorifer soğukta üflese sıcakta üflese camdaki buğuyu klima (on) konumunda olmadan çözmüyor budamı bir sorun? Şimdiden cvplarınız için tşkr ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Kaloriferi açınca direk klimada devreye giriyor,,autodada aynı şekilde,,açtıktan sonra (ac off) yapıyorum sürekli,,başkada bir seçenek yok gibi görünüyor,,birde dışardaki hava sülkülasyon tuşu açık olduğu halde kalorifer soğukta üflese sıcakta üflese camdaki buğuyu klima (on) konumunda olmadan çözmüyor budamı bir sorun? Şimdiden cvplarınız için tşkr ederim

Cam buğusunu çözmek için iç hava düğmesini kapatmanız gerekiyor bu şekilde buğu daha hızlı çözülecektir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Siz klimanın devreye girdiğini sanıyorsunuz ancak Civic'lerin klima motorlarında ısı verme özelliği yok zaten :) Motordan aldıkları ısıyı içeriye veriyorlar, dikkat ederseniz kışın motor ısınmadan içeriye sıcak hava üflemesi gerçekleşmez.
Araç içeriye sıcak hava üflerken, klima motorunu pasif olarak nem alma amacıyla kullanır, aktif yükte çalıştırmaz.
Kısacası boşuna AC OFF yapmanıza gerek yok, bırakın AUTO konumunda sıcaklığı kendisi düzenlemeye çalışsın (y)

gks

0
Tamam biliyorum ısı verme özelliği olmadığını,,fakat kaloriferi her açtığımda fanda devreye giriyor o yüzden (ac off) yapmak durumunda kalıyorum,ozaman (ac off) hangi durumlarda kullanacağız

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tamam biliyorum ısı verme özelliği olmadığını,,fakat kaloriferi her açtığımda fanda devreye giriyor o yüzden (ac off) yapmak durumunda kalıyorum,ozaman (ac off) hangi durumlarda kullanacağız

Klima fanı klima ON konumuna geldiğinde otomatik açılır ancak sıcak mod devreye girdiğinde klima hemen pasif moda geçer, o fanı dinlerseniz ortalama 10-20 sn. sonra durduğunu farkedersiniz.
AC OFF tuşu yazın klima soğuğu yerine sadece havalandırma istediğiniz koşullar gibi kullanıcının farklı tercihlerini karşılama amacıyla bir opsiyon olarak konulmuştur.

Geri