Civic FD6 2. El araç alımı hakkında

İyi günler 2008 model Honda civic premium 1.6 ivtec 125 bg araca :56000 TL istiyorlar sizce uygun mudur
Durumu:145000 km
3 parca boya var
Motor %96
Kaput,sağve sol çamurluk bagaj değişmiş
10000 TL hasar kaydı var
Sizce uygunmudur

VIA_F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İyi günler 2008 model Honda civic premium 1.6 ivtec 125 bg araca :56000 TL istiyorlar sizce uygun mudur
Durumu:145000 km
3 parca boya var
Motor %96
Kaput,sağve sol çamurluk bagaj değişmiş
10000 TL hasar kaydı var
Sizce uygunmudur

VIA_F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dedikleri doğruysa, geçmişi belli ise, bakımlarını düzgün yapmış ise, 2 veya 3. sahibi ise ve uzun süre kullanmış aracına değer veren biri ise fiyat süper hocam bakılmaya gidilebilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

O fiyat anormal hocam bence. Vtec 2 ler o fiyat artık.
Bende 2009 otm var bu ara fb7 bakıyorum. Satsam 85 den aşağı vermem.
Siz eğer düşünürseniz tarcanlar ekspertiz e kadar götürün o aracı. Sıkıntı yoksa dakika durmayın alın. Ama sanmıyorum söylendiği gibi çıksın.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Sahibinden de sıksık gezerim ve edindiğim fikirler şöyle.

• Küçük şehirlerdeki aynı araç büyük şehire göre %10 o kadar pahalı olabiliyor. (Büyükşehirden kastım ilk 5şehir için diyelim.)
  • Tek seferlik kaza masrafı araç fiyatının %20 sine yakın ise aracın durumunu daha derin araştırılmalı. Daha yüksek oranlar için ise araç ile ilgilenmemekte fayda var.
  • Kaza tarihi ile satışa konduğu tarih dikkate alınmalı. Araç düzen tutmayıp elden mi çıkarmak istiyorlar, emin olunmalı. (Sırf kazalı diye içine sinmeyip elden çıkarmak isteyenler hariç)
Sizin araç için ise şunlara emin olmakta fayda var ;

"Kaput,sağve sol çamurluk bagaj değişmiş", tüm bunlar aynı anda olduysa zincirleme kaza geçirmiş olabilir,ve direkleri belki oynamıştır.
Sağ ve sol çamurluklar, kaput ile aynı anda hasar gördüyse sert bir darbe olmuştur yorumu yapardımben ve airbagler fiziksel kontrol edilmeli. (direnç falan bağlayıp bilgisayar kontrolünü kandırabiliyolar diye duymuştum).

Fiyatı ise motor durumu ve km. ye göre gayet uygun ancak değişen parçalar endişe verici. Bu araçların motoru ve şanzımanı sıkıntılı olana zaten zor denk gelirsiniz. Ben olsam bu kadar değişen parçaları olan araca bakmazdım, aynı bütçeye başka model temiz bir araç düşünürdüm..

Geri