2. El Otomobilde Fiyat ‘Sıfır’a Tırmandı

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Son günlerde ikinci el araba fiyatlarının artmasını sanırım herkes fark etmiştir. Bu konuyu Dünya Gazetesi haberleştirmiş.
rt5jpg_xyMT8.jpg
2. el otomobilde fiyat ‘sıfır’a tırmandı. Otomotivde artan talep ile birlikte stok sorununun büyümesi ikinci elde fiyatları rekora taşıdı. Artan taleple bazı modellerin ikinci el fiyatı yüzde 60’a varan oranlarda yükseldi, bazı modellerde de sıfır fiyatları seviyelerine yaklaştı.

rt5jpg_xyMT8.jpg

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Demek ki sadece bizim ülkemize özgün bir durum değilmiş, sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Soru: Bu listeye göre 2018 model 2 parça boyalı clio ya 99200 TL veren var mıdır?
Cevap: Ben clio ya değil 99 bin, 9 bin vermem ama veren çok demek ki...

S

Silinen üye 20336

Guest
Son günlerde ikinci el araba fiyatlarının artmasını sanırım herkes fark etmiştir. Bu konuyu Dünya Gazetesi haberleştirmiş.
Ekli dosyayı görüntüle 255940
2. el otomobilde fiyat ‘sıfır’a tırmandı. Otomotivde artan talep ile birlikte stok sorununun büyümesi ikinci elde fiyatları rekora taşıdı. Artan taleple bazı modellerin ikinci el fiyatı yüzde 60’a varan oranlarda yükseldi, bazı modellerde de sıfır fiyatları seviyelerine yaklaştı.

Ekli dosyayı görüntüle 255940
Hocam, yıllardır otomobilleri ve piyasa değerlerini düzenli şekilde kayıt tutarak olmasa da yakından takip ediyorum. Dönem dönem fiyatların ani yükseldiğini de hatırlıyorum. Ancak;
2016 yılından bu yana olan fiyat artış oranı gerçekten çok yüksek. Ve bu her yıl ivmesini artırarak devam etti. 2017 de biraz daha hızlandı, 2018 de daha da hızlandı ve 2019 daki fiyatlar akıl almayacak kadar anormal bir duruma geldi maalesef...!

2013 yılında sıfır km manuel şanzıman 1.6 dizel Seat Leon ‘u 54.500 TL ‘ye almıştım.
Şimdi ise bir çoğumuzun küçük veya tipsiz yada kalitesiz diyerek beğenmediğimiz 4-5 yaşındaki otomobiller ikinci elde 60 bin TL ‘nin üzerinden başlıyorlar!

Geri