2000 model ies klima problemi yardım

Aracınız
Merhaba iyi akşamlar , 1.6 ies aracımda klima açıkken kalkışlarda gaz yemiyor ve 3 bin devire kadar aşırı hantallaşıyor birde klima açıkken araba kendını kasıyor fren basıyormuşum gibi klimayı kapatınca rahatlıyor salıyor kendını epey araştırdım bulamadım , tamırcı ve klimacıya gittim herkez başkasına yolluyor bir kaç yerde sensör demişler ama varmıdır bilen yaşayan yardımcı olabilecek abilerim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Klima gazınız yeterli mi?
Soğutma nasıl?
Kompresör hareketini V kayışından alır. Bağlantı noktasına bakılabilir.
V kayışınız çok mu sıkı?
Kompresörün içinde bir zorlanma olabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Klima gazınız yeterli mi?
Soğutma nasıl?
Kompresör hareketini V kayışından alır. Bağlantı noktasına bakılabilir.
V kayışınız çok mu sıkı?
Kompresörün içinde bir zorlanma olabilir.

Klima gazi yeni doldurdum , sogutmasi gayet iyi diger sorularinizi bilmiyorum tabi en basta bunlarami bakilmasi gerekiyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben genel olabilecekleri tahmin ettim. Normalde klima devreye girdiğinde araç biraz kasılır. Rampada daha fazla hissettirir. Kompresör devreye girince bu olay gerçekleşir. Gaz tepkilerinden hissedersiniz. Sizinki fazla kasıyor. Aracı kasan kompresör olduğu için onun bağlantı yollarına ve kendisine bakmak gerekiyor. Çünkü klima açık değilken araç normal gidiyor dediniz. Size bir Honda ustası veya eski işi sadece elektrik olan bir usta yardımcı olabilir.
Klima gazi yeni doldurdum , sogutmasi gayet iyi diger sorularinizi bilmiyorum tabi en basta bunlarami bakilmasi gerekiyor

Geri