2001 Honda civic 1.4 is LPG yakıt tüketimi

Aracınız
Civic EK
Merhabalar. Honda civic 1.4 is sahibiyim makyajlı kasa. Aracımın bundan 2 3 ay önce buji kablosu -- bujileri ve distribütörü değişti teklemeden dolayı değiştirdim düzeldi ve yakıtım 70 kuruşlardan 55-60 kuruş arasına düştü. LPG enjektörümü yeni değiştirdim Atiker marka. Sorunum şu: gazı komple bitiriyorum ve 10 tl lik(4.25ten) gaz alıyorum km sıfırlayıp yola çıkıyorum aynı anda 27-30 km arası yol gidiyor tam bitiyor. LPG bittiğinde ışık yanıp sönüyor benim göstergemde. Bir kaç kez daha teyit ediyorum elimde tuştan tüpe alıyorum normal giderken yine yanıp sönüyor gaza basmamla bittiğini teyit ediyorum. Buraya kadar her şey tamam yakıt çok güzel kuruş hesabına vurunca. Sonra gittim aynı yerden tekrar 10 tl lik gaz aldım ve ilk gün 5kmlik bir yol yaptım sonrasında araba yattı aşağıda. 2. gün 9 km lik bir yol yaptım aynı şekilde yine yattı tüm gün boyunca. 3. gün tekrar yola çıktım ortalama gösterge 16 17yi gösterirken tüp bitti. Şimdi aynı yerden alınan gaz, aynı şekil kullanım, aynı araba nasıl olur da aldığım gazı aynı anda kullanıp bitirince az yakıyor da 3 güne 4 güne bölününce nerdeyse yarı yarıya artıyor. Kaçaktan şüphelendik. Motor içine kaçak kontrolü yaptık bir şey yok, arkada simit tank var kapağı açtı usta şamandıranın oralara baktı makina öttü biraz sonra köpük sıktık hiçbir reaksiyon yok. Usta dedi o zaman tank arızalı tanktan kaçırıyor. Napacağım ne edeceğim kafayı yemek üzereyim. Allah için bilen kişiler yardım edebilir misiniz abilerim kardeşlerim ablalarım. Bir de sizden ricam 1.4 is kullanan kişilerden yakıt tüketimini öğrenmek isterim. Teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun.
Lpg tesisatı kaçıncı yılında?
Lpg tankının üretim veya son kullanım tarihi nedir?
Genelde kaçak olan araçta birde kapalı alanda duruyor ise koku duymanız lazım. Az bir kaçak ise teşhisi zor olur. Şamandırada birşey bulunmuş. Aracı life kaldırıp birde alttan kaçak testi yapılabilir.

Aracınız
Civic EK
Geçmiş olsun.
Genelde kaçak olan araçta birde kapalı alanda duruyor ise koku duymanız lazım. Az bir kaçak ise teşhisi zor olur. Şamandırada birşey bulunmuş. Aracı life kaldırıp birde alttan kaçak testi yapılabilir.
Teşekkür ederim öncelikle. Tank son kullanma tarihine bakıp ve bugün köpükle kaçak kontrolü yapacağım dönüş sağlarım tekrardan

Aracınız
Civic EK
Geçmiş olsun.
Abicim tekrardan iyi geceler. Bugün ön taraftan başladım enjektör regülatör tüm boru ve rekorları köpükle kontrol ettim önde sorun yok arkadan tankı tankın içindeki rekorları kontrol ettim bir sıkıntı yok. Tankın tarihi de malesef yazmıyor ve şunu da ekleyeyim tankta paslanmalar.mevcut eski olduğunun göstergesidir yüksek ihtimalle.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Abicim tekrardan iyi geceler. Bugün ön taraftan başladım enjektör regülatör tüm boru ve rekorları köpükle kontrol ettim önde sorun yok arkadan tankı tankın içindeki rekorları kontrol ettim bir sıkıntı yok. Tankın tarihi de malesef yazmıyor ve şunu da ekleyeyim tankta paslanmalar.mevcut eski olduğunun göstergesidir yüksek ihtimalle.
Dışarıdan yapılabilecek işlemeleri yapmışsınız. En son Tüvtürk muayene kağıdınada bakabilirsiniz. Tarihi dolan lpg tankı muayeneden geçmez. Süresi ise 10 yıldır. Tesisatta eski ise şamandıra ile beraber değiştirmek güzel olur.

Aracınız
Civic EK
Dışarıdan yapılabilecek işlemeleri yapmışsınız. En son Tüvtürk muayene kağıdınada bakabilirsiniz. Tarihi dolan lpg tankı muayeneden geçmez. Süresi ise 10 yıldır. Tesisatta eski ise şamandıra ile beraber değiştirmek güzel olur.
Onu da bugün kontrol edeceğim abi. Muayeye yaklaşık 6 7 ay önce girdim ve sıkıntısız geçti. Yani daha muayeneye 1.5 sene var diyebiliriz.

Geri