2001 vtec civic motor ariza lambasi (egr valfi)

Benzinli olan (lpgsiz) aracimda bir turlu cozum bulamadigimiz aracin rolantide devir saatinin 0 a dusup kalkmasi bazende stop etmesine dayali bir sorun yasiyorum. Bilgisayara baglandiginda egr valfi arizasi veriyor cikma bir egr valfi bulup denedigimdede sorun gecmedi. Bu sorunun kaynagi nedir nasil giderebiliriz tecrubesi olan varsa paylasirsa sevinirim. (Sanayideki ustalar egr yi yenilesek bile sorunun baska birsey kaynakli olabilecegini dusunuyor.)

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynı sıkıntı bende de var vtec2 es7 2005 bilgisayara bağladığımız da egr hava akış problemi gibi bir hata veriyor siliyoruz yine aynısını yapıyor yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim araç lpg li bu arada

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Birincisi Egr zamanla kirlenir temizlenip tekrar takılır.
İkincisi Egr bozulmuştur yenisi ile değişir. Orjinal yoksa çıkma bulmalı.
Egr hassas bir aparat çıkarmasını herkes yapabilir. Fakat birleştiremez ise beş para etmez. Sağlam usta şart!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benzinli olan (lpgsiz) aracimda bir turlu cozum bulamadigimiz aracin rolantide devir saatinin 0 a dusup kalkmasi bazende stop etmesine dayali bir sorun yasiyorum. Bilgisayara baglandiginda egr valfi arizasi veriyor cikma bir egr valfi bulup denedigimdede sorun gecmedi. Bu sorunun kaynagi nedir nasil giderebiliriz tecrubesi olan varsa paylasirsa sevinirim. (Sanayideki ustalar egr yi yenilesek bile sorunun baska birsey kaynakli olabilecegini dusunuyor.)

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Eğer Egr yanıyorsa önce oradan başlamalı. Ecu Keyfi yanmıyor sonuçta elindeki en iyi referans.
Aracım 2001 model civic manuel
Devirlerde dalgalanma bendede oldu stop edecek gibi olup tekrar devir yükselmesi. Bazende stop ediyor. Arıza falanda yok. Araç lpg li.
Sonra sabah çok zor çalışmaya başladı. 6 marş 10 marş. Çalıştıktan sonra bir problem yok. Akü yeni. Marş motoru elden geçti. 1 hafta uğraştık. Beyne kadar gittik. Tesisat indi. En son krank soketinin okuyucu dişlisi çatlamış. Dişli ile soketi orjinal olarak değişti. Araç oldu saat. Devirler düzeldi. Artık yarım saniyede marş alıyor.
Belki size faydası olur diye yazdım.

Aracınız
konunun üzerinden çok zaman geçmiş ama belki faydalanan olur diye paylaşalım tecrübemizi.
2002 vtec es sahibiyim arıza lambam uzun süredir yanıyor du nadir de olsa stop ediyordu, stop etmeler sıklaşmaya başlayınca arızaya baktırdım egr valf arızası gözüktü arkadaşlarında dediği gibi egr valfi tamizliği yapılması gerekiyor ayrıca egzoz bağlantısı yani egr nin ilgilendirdiği kanllarında temizlenmesi lazım. Ben bu temizliği yaptırdım stop etme sorunum geçti ama arıza lamba tekrar yandı tekrar baktırdım bu sefer ki arıza egr açık arıza burdan anladığımız egr valf im bozuk ama egr yi değiştirmedim stop etme sorunum da tamamen sona erdi temizliği yaptıralı 1 yıl olacak nerdeyse stop etmiyor aracım. ayrıca bu egr durumu aracı boğduğu için yakıt fazlalığı ve çekiş kaybı da yaratıyor araçta...

Selam kolay gelsin yine konunun üzerinden uzun süre geçmesine rağmen fikir ve gorusleriniz icin yaziyorum benim aracında 2006 vtec otomatik egr arızası mevcut cekis problemi ve kendinden stop etme (bazen) oluyor her zamanki ustam egr isine girmek istemedi kanalların temizdir egr bozuk buyuk ihtimal dedi egr değişimi gerekli olabilir dedi ama bende bir turlu kanallarında ac bak dedisysemde once bir egr bul (ben bulacakmisim) onu deneyelim oyle anlayalım dedi normalde ustadan memnunum ama bu olaya çekimser davrandı bende napacagimi bilemedim 2. El egr alipmi debsem veya nasil deneyebilirsin fikir ve görüşlerinize muhtacım saygılar...Screenshot_20200415-181838_Photo%20Editor.jpeg

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selam kolay gelsin yine konunun üzerinden uzun süre geçmesine rağmen fikir ve gorusleriniz icin yaziyorum benim aracında 2006 vtec otomatik egr arızası mevcut cekis problemi ve kendinden stop etme (bazen) oluyor her zamanki ustam egr isine girmek istemedi kanalların temizdir egr bozuk buyuk ihtimal dedi egr değişimi gerekli olabilir dedi ama bende bir turlu kanallarında ac bak dedisysemde once bir egr bul (ben bulacakmisim) onu deneyelim oyle anlayalım dedi normalde ustadan memnunum ama bu olaya çekimser davrandı bende napacagimi bilemedim 2. El egr alipmi debsem veya nasil deneyebilirsin fikir ve görüşlerinize muhtacım saygılar...Ekli dosyayı görüntüle 263691

Yahu bu ustanın eline hiç mi aynı kasa civic gelmez veya yok. Geçici olarak takıp test edecek. Sonra satın almak için harekete geçilir.

Yahu bu ustanın eline hiç mi aynı kasa civic gelmez veya yok. Geçici olarak takıp test edecek. Sonra satın almak için harekete geçilir.

Evet 2 tane vardi hatta konusu açıldı ama sahiplerinden habersiz böyle bisey yapmanın doğru olmayacağını söyledi bende busey diyemedim kaldi oyle.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet 2 tane vardi hatta konusu açıldı ama sahiplerinden habersiz böyle bisey yapmanın doğru olmayacağını söyledi bende busey diyemedim kaldi oyle.

Elbette izinsiz olmayacak o tarz işlemi bende sevmem telefon ile veya yüzyüze görüşüp rica edilecek. O civarda usta müşteri ilişkileri çok iyi değil gibi geldi. Yani takıp çıkarmasıda basit herhangi zorluğu yok. İki egr yer değişip biraz kullanacaksınız iki araçtaki durum değişikliğine göre hareket edilecek. Bunu boşa masraf etmeyin diye yazıyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Elbette izinsiz olmayacak o tarz işlemi bende sevmem telefon ile veya yüzyüze görüşüp rica edilecek. O civarda usta müşteri ilişkileri çok iyi değil gibi geldi. Yani takıp çıkarmasıda basit herhangi zorluğu yok. İki egr yer değişip biraz kullanacaksınız iki araçtaki durum değişikliğine göre hareket edilecek. Bunu boşa masraf etmeyin diye yazıyorum.

Hocam başka araçtan ziyade o ustanın birkaç çıkmacı ile de ilişkisinin olması gerekli, özelikle bu gibi sorunun hangi parça kaynaklı olduğunun incelenmesi gerektiği durumlarda çıkma parçayı deneme amaçlı tak-dene için alabilmesi lazım.
Ek olarak bu sayede çıkmacı da elindeki parçanın sağlam olup olmadığını test etme şansına sahip olur :)

Geri