Civic ES7 2002 civic radyatör ve yedek su deposu sorunu

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamlar, konuyu hortlatıyorum.

Arabaya 1.1 lik radyatör kapağı aldıktan sonra yıllardır sorunsuz şekilde kullanıyordum. Dün yola çıkmak için radyatör su seviyesini kontrol ettim ve eksiği doldurdum. Aynı zamanda yedek depo da ağzına yakın seviyede doluydu fakat onu hiç elllemiyorum kendi kendine seviye değişiyor. İzmirden uşağa geldiğimde ışıklarda hararet maks seviyesine yaklaştı hemen aracı durdurdum soğumasını bekledim. Yedek depo ağzına kadar doluyken radyatör yaklaşık 1 litre su aldı. Polatlıya yaklaşırken yine hareket yükselmeye başladı ve bu sefer yaklaşık 1.5 litre su aldı. En son ankarada park ederken yine yükseliyordu. Yedek depoda su seviyesi hiç değişmiyor hep ağzına yakın seviyede. Yedek deponun üzeri ve yakınlarında hafif ıslaklık oluyor.

Yarın yedek depodaki suyu maks seviyesine çekip harareti kontrol edicem. Yükselirse yeni radyatör kapağı alıp deniycem. Değişiklik olmaz ise artık ne yapacağımı bilmiyorum.
Geçmiş olsun. Hocam su hattınızda ciddi bir kaçak var. Hortumlar, kelepçeler ve kapak contası iyi kontrol edilmeli. Radyatör kapağını çıkarın altındaki aparat bastırın rahat bir şekilde ileri geri hareket ediyor ise problem yoktur. Bujilerde ıslaklık varmı bakılabilir. Kompresyon ile suda fokurdama testi yapılabilir.

Aracınız
Civic ES7 2003
Geçmiş olsun. Hocam su hattınızda ciddi bir kaçak var. Hortumlar, kelepçeler ve kapak contası iyi kontrol edilmeli. Radyatör kapağını çıkarın altındaki aparat bastırın rahat bir şekilde ileri geri hareket ediyor ise problem yoktur. Bujilerde ıslaklık varmı bakılabilir. Kompresyon ile suda fokurdama testi yapılabilir.

Hocam bu radyatör kapağı yaylı mi. Yani elimizle bastırıp çektiğimizde aşağı yukarı hareket ediyor mu? Benim radyatör kapağının altındaki plastik aksamda yay yok ya da bozuk bilmiyorum. Kusura bakmayın kafama takıldığı için forumu sürekli araştırıyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam bu radyatör kapağı yaylı mi. Yani elimizle bastırıp çektiğimizde aşağı yukarı hareket ediyor mu? Benim radyatör kapağının altındaki plastik aksamda yay yok ya da bozuk bilmiyorum. Kusura bakmayın kafama takıldığı için forumu sürekli araştırıyorum.
Evet alt kısmında yaylı mekanizma var. Dışarıdan direkt göremezsiniz. Sadece kapağı elinize alıp basınç uygulandığında ileri geri hareket etmelidir. Su sisteminde basınç oluştuğu zaman mekanizma yukarıya doğru hareket ederek kapaktan su sızmasına engel olur. Eğer sizin yay mekanizması tam çalışmıyor ise kapaktan su kaçağı oluşabilir.

Aracınız
Civic ES7 2003
Benim kapak sabit hocam bastırdığım zaman öyle kalıyor yani kendiliğinden yay yukarı hareket etmiyor. iç kısımdaki aparattaki yay aktif değil. O zaman kapakta sıkıntı gözüküyor.

Geri