2005 Honda vtec 1,6 Lpg. HARARET Sorunu YARDIM LÜTFEN

Aracınız
Arkadaşlar s.a
yaklaşik 1 ay önce mersine giderken aracin hararek ibresi tavan yapti ve araci park alanina çekip kaputu açtigimda yoğun bir şekilde buhar geldiğini farkettim radyatörden.araci istop edip çekici ile sanayiye götürdük.araç soguduktan sonra conmtolarda sorun varmi yok mu diye araci çalistirdigimizda rolantide çalisti.neyse sorun radyatördenmiş ve yenisi takildi.

3 gün önce de adanaya giderken hararet ibresi birden tekrardan tavan yapti ve yine aracin kaputunu açtim o yaşadigim ilk sorun gibi değildi.sadece radyatör kapagindan hava kaciriyordu.neyse adanadan yaklaşik 4 saat de ceyhana geldim ( 30 dak yol normalde ) hararet yukseldikce araci durdurup sogutuyordum.neyse sanayide ki usta radyator kapagindan olabir diye dusundu radyator kapagini degistirdik ama sorun gitmedi.daha sonrasorun termostad da dedi ve termostadi iptal edip orjinal termostad almami soyledi.daha sonra tekrar yola çiktim ve hararet yükseliyor sonra tekrar normal haline dönüyor.bu 2 3 kez yaptiktan sonra cesaret edemedim ve tekrar ustaya götürdüm.şuan araba serviste ve sizce sorunu nedir ? Arabayi satma eşiğine geldim yemin ediyorum

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=12948]ceyhanlı01[/MENTION] Fan devreye giriyor mu?

Devir daim pompasini kontrol ettirin. Bir yerde görmustum.Carklarinin plastik olmasindan dolayi zamanla yipranmis olabilir. Baktirmakta fayda var.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2005
değerli dostum benim tavsiyem sana devirdaimdir devirdaimi baktırmanı tavsiye ederim 2005vtec araclarda çelik conta vardır ve bu sebeple kolay kolay yakamazsın eğer ki devirdaimin bir kaç diş kırmışsa bu soruna neden olabilmektedir okları uzerime cekmemek icin parqntex icerisinde kullanıyorum tamamıyla kırmamıştır kırsa motpru devirirsiniz zaten muhtemelen bir sorun varsq bir kaç diş kırmıştır ve sağlıklı devirdaim yapamadığından dolayı bu sebeple sonuçlanır bir de arqç ici fanların sicaklarini ve klimayı kontrol ediniz arqç rolantideyken sağlıklı ve güzel günler diliyorum

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2005
konu kapanalı uzun bir süreç olmuş tarihe bakmamışım kusura bakmayın inşallah sorurunuz hallolmuştur uygulamayı yeni indirmiştim geziniyordum uygulamayı bakıyordum konu başlığınız dikkatimi ç3kmisti insallah sorunlariniz tekrarlanmaz

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri