2006 honda city kronik problemi

Ad Soyad
Ferhat aydin
Aracınız
Civic aracım yok
S. a 2006 honds city otomatik vites. Arac lpg li. Arac sogukken özellikle arabayi calistirdiktan sonra vitesi p konumundan d konumuna yada r konumuna aldigim zaman aracin devir düşüyor ve motor kismindan bi vuruntu sesi geliyor. Arac isindiktan sonra geciyor lpg benzin ikisinin de de yapıyor honda özel servisleri kronik problem diyor. Cozumunu bilen var mi. Bogaz kelebegi buji sanzuman yagi bobin hic birinde sıkıntı yok hepsi yeni

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam

Geçmiş olsun hocam motor ve şanzıman kulakları kontrol edilebilir. Şanzıman yağının süresi ve kilometre takibi yapılabilir. Şanzıman yağının orjinal olup olmadığıda etkileyebilir.

Ad Soyad
Ferhat aydin
Aracınız
Civic aracım yok
Sanzuman yagi orjinal cvt sanzuman yagi yeni degistim. Kulaklarda sıkıntı olsa ısınınca da yapmasi gerekmez mi.? Arac sanki d konumuna alinca güç yetersiz kaliyor devir dusuyor arac stop etcekmis gibi oluo sanzuman kismindan tak diye ses geliyor sonra devir yukseliyor yine dusuyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sanzuman yagi orjinal cvt sanzuman yagi yeni degistim. Kulaklarda sıkıntı olsa ısınınca da yapmasi gerekmez mi.? Arac sanki d konumuna alinca güç yetersiz kaliyor devir dusuyor arac stop etcekmis gibi oluo sanzuman kismindan tak diye ses geliyor sonra devir yukseliyor yine dusuyor

Kulaklar için soğukta daha serttir. Isınınca yumuşar daha iyi esner.
Ciddi devir düşmesi benzinde de yapıyor ise şanzımanla alakalı olabilir. Şanzıman güç aldığı için olabilir. Vites topuzun geçişlerinde Fc5 kasa civiclerde de sesli ve hissedilir olduğu kullanıcı yorumlarında okumuştum. Cvt'den iyi anlayan bir usta ile test sürüşü yapmalısınız.

Geri