2007 CIVIC elegance

Aracınız
Aracı yeni aldım serviste sanjıman yangını degiştirdim simdi düz yolda giderken gazı kesip verdiğimde vuruntu yapıyor bazen rampada yüksek devire cıkınca vites yükseltmiyor anlayamadım honda Terakki servis

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Aracı yeni aldım serviste sanjıman yangını degiştirdim simdi düz yolda giderken gazı kesip verdiğimde vuruntu yapıyor bazen rampada yüksek devire cıkınca vites yükseltmiyor anlayamadım honda Terakki servis

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Normalde şanzıman yağı makine ile otomatik bir sistem yardımıyla değişmesi gerekiyor youtube da bununla ilgili videolar var. Ama servisler bu makinelere para vermeyip motor yağı değiştirir gibi şanzıman yağı değiştirdikleri için bu problem oluyor. Tapayı aç yağı boşalt yenisi koy mantıgıyla şanzıman yağı değiştirilmemesi gerekir. Bu şekilde yağ değişimi yapıldığında tork konvertöründe hava yapmasına sebep oluyor, ayağınızı gazdan çekip tekrar bastığınızda oluşan vuruntu bu yağın sağlıklı değişmeyip tork konvertörüne hava yaptırılmasıyla alakalı. Bu olayı servise söylediğinizde de alacağınız cevap , tork konvertörlü şanzıman kullanan araçlarda bu vuruntu hissiyatı normaldir, konvertörün çalışması bu şekilde olacaktır. Geçmiş olsun

iPhone cihazından gönderildi.

Geri