Civic FD6 FD6 otomatik D konumunda kulakçıklar çalışmıyor

Aracınız
Civic FD6 2008
Tüm arkadaşlara iyi günler, kazasız belasız sürüşler.
Bugün 2008 model otomatik vites FD6 alarak aranıza katıldım. Çok geç kalmışım?
Aracı almadan kullanım kılavuzunda D modunda iken kulakçıklarla vites değiştirebileceğimi okumuştum. Bugün denedim fakat bir türlü beceremedim. Acaba benmi yanlış yapıyorum yoksa araç uygun sürüş şartlarında olmadığındanmı tepki vermiyor. Göstergede omandaki vitesi görmem gerektiğini biliyorum fakat bir türlü olmuyor. Yoksa bnim aracımda bu özellik mi yok?

Çözüm
Tüm arkadaşlar iyi günler.

Bu sorun çözüldü. Aslında çözülmedi. Durumun ne olduğunu anladım.

Uzun telefon görüşmeleri, uzun forum taramaları ve bir çok yerli yabancı videodan sonra öğrendim ki bu araçlar ın ilk çıktığı 2006 yılından 2007 yılının aralık ayına kadar olanlarda D konumunda vites kulakları çalışmıyor.

Bu tarihten sonra çıkanlarda D konumunda kulakçıklar çalışıyor.

FD6 İ-vtec

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaşlar elimde 2008 model fd6 var arac vitesi d konumda ike F1 çalışmıyor ama s konumunda çalışıyor nedeni sizce ne olabilir.simdiden teşekkür ederim.
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/threads/yeni-ueyelerin-tanisma-mesaji-nasil-olmalidir.99/

Mesajınızın aktarıldığı bu konuda sizin sorduğunuz husus daha önce tartışıldı ve 2008 öncesi bazı modellerde bu D konumunda kulakçığın çalışmadığı öğrenildi, ilgili mesajın linki,

Geri