Civic FD6 FD6 otomatik D konumunda kulakçıklar çalışmıyor

Aracınız
Civic FD6 2008
Tüm arkadaşlara iyi günler, kazasız belasız sürüşler.
Bugün 2008 model otomatik vites FD6 alarak aranıza katıldım. Çok geç kalmışım?
Aracı almadan kullanım kılavuzunda D modunda iken kulakçıklarla vites değiştirebileceğimi okumuştum. Bugün denedim fakat bir türlü beceremedim. Acaba benmi yanlış yapıyorum yoksa araç uygun sürüş şartlarında olmadığındanmı tepki vermiyor. Göstergede omandaki vitesi görmem gerektiğini biliyorum fakat bir türlü olmuyor. Yoksa bnim aracımda bu özellik mi yok?

Çözüm
Tüm arkadaşlar iyi günler.

Bu sorun çözüldü. Aslında çözülmedi. Durumun ne olduğunu anladım.

Uzun telefon görüşmeleri, uzun forum taramaları ve bir çok yerli yabancı videodan sonra öğrendim ki bu araçlar ın ilk çıktığı 2006 yılından 2007 yılının aralık ayına kadar olanlarda D konumunda vites kulakları çalışmıyor.

Bu tarihten sonra çıkanlarda D konumunda kulakçıklar çalışıyor.

FD6 İ-vtec

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Evet hocam haklısınız araç D konumunda dediğiniz gibi kendini ayarlıyor. Fakat benim aracımda sizin dediğiniz gibi lamba uyarı vermiyor. Hatta hiç tepki vermiyor. Aşağıda arkadaşımız yazmış 2008 premium araçta sıkıntısız çalışıyor.

Benim kanımca araca daha önce tüp takılırken ECU dan müdahale edilmiş ve araç bu özelliğini yitirmiş. Bu hafta içinde bu işi iyice araştıracağım.

Bir araçta çalışıp diğerinde çalışmaması mümkün değil. Daha düşük donanımlı araçta aynı model üstelik çalışan sistem daha donanımlı araçtada mutlaka vardır diye düşünüyorum.

FD6 İ-vtec
Haklısınız ama olmazsada çok kafaya takmayın. Gerçekten aracın vites seçimleri çok yerinde yokuş olsun düz yol olsun vites tercihinden memnun olmadığım hiç olmadı. Hadi oldu diyelim değiştirdikten 10 saniye sonra yine kendi istediği vitese geri dönüyor zaten.

Aracınız
Civic FD6 2008
Tüm arkadaşlara iyi günler, kazasız belasız sürüşler.
Bugün 2008 model otomatik vites FD6 alarak aranıza katıldım. Çok geç kalmışım
Aracı almadan kullanım kılavuzunda D modunda iken kulakçıklarla vites değiştirebileceğimi okumuştum. Bugün denedim fakat bir türlü beceremedim. Acaba benmi yanlış yapıyorum yoksa araç uygun sürüş şartlarında olmadığındanmı tepki vermiyor. Göstergede omandaki vitesi görmem gerektiğini biliyorum fakat bir türlü olmuyor. Yoksa bnim aracımda bu özellik mi yok?

FD6 İ-vtec

Aracınız
Civic FD6 2008
Tüm arkadaşlar iyi günler.

Bu sorun çözüldü. Aslında çözülmedi. Durumun ne olduğunu anladım.

Uzun telefon görüşmeleri, uzun forum taramaları ve bir çok yerli yabancı videodan sonra öğrendim ki bu araçlar ın ilk çıktığı 2006 yılından 2007 yılının aralık ayına kadar olanlarda D konumunda vites kulakları çalışmıyor.

Bu tarihten sonra çıkanlarda D konumunda kulakçıklar çalışıyor.

FD6 İ-vtec

Çözüm
Aracınız
Civic FD6 2008
Asıl öğrendiğim ise benim diyen ustaların bile bu araçlardan hiç anlamadığı.

20 yıldır serviste çalışıyorum diyen ustadan tutunda namı honda uzamanına çıkan bir çok sanayi ustasının bile Hondanın H sinden haberi yok. Yağ değiştir. Balata değiştir. Başka bir şey yok. Bu sorunu anlattığımda usta baskı birmiştir dedi. Usta bunda baskı yok tork konvertörlü diyorum alaycı alaycı gülüyor. Ben kullanıp bakayım dedi. Senin süreceğin araba değil bu dedim.

Hondanızla ilgili sorununuz varsa önce iyice araştın. Önünüze gelen ustaya arabanızı elletmeyin. Hondaya özel yabancı forumları tarayın. Birden fazla usta ve servisle görüşün.

FD6 İ-vtec

Aracınız
Civic FD6 2008
Yarın için servisten randevu aldım. Şanzımana güncelleme oluyor mu bakacaklar.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

FD6 İ-vtec

Aracınız
Civic FD6 2008
Bu arada yazmayı unuttum. Aracınız otomatik vites ise vites komun göstergelerinizin yanında PADDLE SHİFT yazıyorsa aracınızda D konumunda kulakçıklar çalışmaz. Yazmıyor ise çalışır.

FD6 İ-vtec

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

20 yıldır serviste çalışıyorum diyen ustadan tutunda namı honda uzamanına çıkan bir çok sanayi ustasının bile Hondanın H sinden haberi yok. Yağ değiştir. Balata değiştir. Başka bir şey yok. Bu sorunu anlattığımda usta baskı birmiştir dedi. Usta bunda baskı yok tork konvertörlü diyorum alaycı alaycı gülüyor. Ben kullanıp bakayım dedi. Senin süreceğin araba değil bu dedim.

Hondanızla ilgili sorununuz varsa önce iyice araştın. Önünüze gelen ustaya arabanızı elletmeyin. Hondaya özel yabancı forumları tarayın. Birden fazla usta ve servisle görüşün.

FD6 İ-vtec
Muhtemelen sizinki gibi 2008 öncesi üretim araç sahibi olupta foruma katılan ve bu duruma dikkat eden ilk üyesiniz demekki :) Bende ilk defa duyuyorum.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2010

FD6 İ-vtec
Aslında bundan su anlam da cikabilir. Piyasası iyi olup arac hakkinda fikir sahibi tamirci , servis sayisi cok az ise arac ariza oraninin cok az oldugundandır. ?

Geri