2008 Honda Civic Elegance 1.6 i-Vtec LPG Yakıt Tüketimi

Ad Soyad
AYDIN
Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar merhaba, aracım km'de 1.35 - 1.40 civarı yakıyor. Normal midir ? Yardımlarınızı rica ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Merhabalar,

Kuruş/TL ölçümünden ziyade, litre tüketimini baz alın her zaman. Örneğin FD6'lar yaz aylarında şehir içi ortalama 9-10 litre arası LPG tüketir.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Doğru 9.8 gösteriyor tüketim normal midir

Göstergede 9.8 yazıyor ise LPG'de kullanırken onu 1.2 ile çarparsanız yaklaşık LPG tüketim litresini bulursunuz. Bu da yaklaşık 11,7 litre LPG ediyor. Yaz aylarında biraz daha düşürülebilir ama motor yağının değişme döngüsü, motorun subap ayarı, lastikler gibi etkenler de yakıtı doğrudan etkiliyor.

Ad Soyad
AYDIN
Aracınız
Civic FD6 2008
Göstergede 9.8 yazıyor ise LPG'de kullanırken onu 1.2 ile çarparsanız yaklaşık LPG tüketim litresini bulursunuz. Bu da yaklaşık 11,7 litre LPG ediyor. Yaz aylarında biraz daha düşürülebilir ama motor yağının değişme döngüsü, motorun subap ayarı, lastikler gibi etkenler de yakıtı doğrudan etkiliyor.
Merhaba , halihazırda lpg de kullanıyorum lpg de ki kullanımı göstermiyor mu 9.8 yani ekstra 1.2 ile carpmam ne içindi

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Peki nasil hesaplamam gerekiyor orda ki gösterge de çıkan ile 1.2 çarpmam mi gerekiyor

Göstergedeki benzin değeridir ve FD6 lar benzin gibi algılar, fabrika lpg çıkışlı olmadığı için, oradaki değeri 1.2 ile çarparsanız yaklaşık tüketimi bulursunuz.

Ad Soyad
AYDIN
Aracınız
Civic FD6 2008
Göstergedeki benzin değeridir ve FD6 lar benzin gibi algılar, fabrika lpg çıkışlı olmadığı için, oradaki değeri 1.2 ile çarparsanız yaklaşık tüketimi bulursunu teşekkür ederim
Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri