2009 FD6 Civic Bakım Maliyetleri Üzerine

Lee

Ad Soyad
Y.Gürkan
Aracınız
Civic FD6 2009
Serviste yaptırmak daha mantıklı. İçiniz rahat olur en azından
Motor takozunda karar kıldım. Serviste yaptıracağım.

*INA 534031610 V-Kayış (Alternatör) Gergisi -Kütüklü-
*DAYCO 7PK2061 V-Kayış
*SNR GA374.39 V-Kayış (Alternatör) Gergi Rulmanı

Gergi Setinide bu şekilde kombinledim.

Motor takozu ve gergi setini değiştirmemde asıl gayem;
1) Marş ilk çalışma vıjt sesi.
2) D,S konumunda luk luk ses almam.
3) Araç sabit 2.000 devirde sürtünme sesi alması.
4) Motor hafif gürültülü çalışıyor.

Bunları yakın zamanda değiştirip son durumu yine burada paylaşacağım.

Lee

Ad Soyad
Y.Gürkan
Aracınız
Civic FD6 2009
İyi günler değerli forum üyeleri, şükür işlemlerimizi hallettik. Servisten yağlı motor takozunu değiştirdim. INA orijinal gergi kütüğü setini alarak maceramız dün itibariyle monte işlemi gerçekleştirilerek son buldu. Yukarıda bahsetmiş olduğum sorunlar motorda hafif ses 2.000 devir lukluk ses sorunu geçti şükür. Vıjt sesi az da olsa var. Dün arabayı ustaya bıraktığımda gergi kütüğünü halletmişti. Normalde ilk kontakta ben motor arıza lambası göstergesinin sönmesini beklerim o şekilde arabayı çalıştırırım. Şimdide bu çıktı; söneceği esnada 3 kere yanıp sönüyor. Kontak açık sadece yani araba çalışır vaziyette değil. Dikkatli oldukça oluyor böylesi şeyler. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. İyi günler.

Ekli dosyalar

• 6722999B-16B3-4DB6-98CD-3987862DFBA5.jpeg
    6722999B-16B3-4DB6-98CD-3987862DFBA5.jpeg
    200.9 KB · Görüntüleme: 39
Aracınız
Civic FD6 2009
İyi günler değerli forum üyeleri, şükür işlemlerimizi hallettik. Servisten yağlı motor takozunu değiştirdim. INA orijinal gergi kütüğü setini alarak maceramız dün itibariyle monte işlemi gerçekleştirilerek son buldu. Yukarıda bahsetmiş olduğum sorunlar motorda hafif ses 2.000 devir lukluk ses sorunu geçti şükür. Vıjt sesi az da olsa var. Dün arabayı ustaya bıraktığımda gergi kütüğünü halletmişti. Normalde ilk kontakta ben motor arıza lambası göstergesinin sönmesini beklerim o şekilde arabayı çalıştırırım. Şimdide bu çıktı; söneceği esnada 3 kere yanıp sönüyor. Kontak açık sadece yani araba çalışır vaziyette değil. Dikkatli oldukça oluyor böylesi şeyler. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. İyi günler.
Yetkili servistenmi aldınız gergi kütüğünü, fiyatı ne kadar?

Lee

Ad Soyad
Y.Gürkan
Aracınız
Civic FD6 2009
Geri