Civic FD6 FD6 motor kulağı sorunu?

Edk26

0
İyi akşamlar arkadaşlar.

Bugün aracı çalıştırdım havada soğuktu baya araçta ilk çalışmada taktaktak sesi geldi motor kısmından araç ısınana kadar geçmedi o ses.
Bende korktum hareket ettirmedim sesin kesilmesini bekledim.

Sonra netten araştırdım motor kulağı diyorlar.

Bende fotoğrafını çektim.

Bahsedilen mesafa bende hiç yok.... direk o metale oturmuş durumda...

Araçta titreme yapmasından ziyade çukur ve kasislerde sağ önden gelen tak tuk sesinin kaynağıda bu olabilir mi ?
b540a70f0e950514ee3f2323b2fe7dd1.jpg

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yetkili serviste ne kadar acaba şu an? Aslında benim bir şikayetim yoktu bugün usta söyledi değişmesi lazım diye pek anlamam açıkçası kulak arızasını. Sabahları ilk çalıştırmada hafif titreme ve devir düşüklüğü var özellikle geri vitese atınca stop edicek gibi oluyor araba. Bu da kulak arızası değilde sanırım subap ayarından kaynaklıdır diye düşünüyorum.
Belirttiğiniz hususlar bence de subap ayarı kaynaklı.
Motor kulağı sorununda özellikle Rye atıldığında tak-tak tarzı ses oluşur.

Aracınız
Civic FD6 2008
Yetkili serviste ne kadar acaba şu an? Aslında benim bir şikayetim yoktu bugün usta söyledi değişmesi lazım diye pek anlamam açıkçası kulak arızasını. Sabahları ilk çalıştırmada hafif titreme ve devir düşüklüğü var özellikle geri vitese atınca stop edicek gibi oluyor araba. Bu da kulak arızası değilde sanırım subap ayarından kaynaklıdır diye düşünüyorum.
Yılbaşından önce işçilik hariç 1000 TL demislerdi. Stop etme gibi şikayet dediğin gibi başka sebeptendir.

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Motor kulağı sıkıntılı ise her basamakta, iniş ve çıkışta sanki sağ ön amortisör patlamış gibi vuruntu yapar. Konfor alt üst olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2009
çorlu yetkili servis indirimli 1000 tl fiyat verdi işçilik dahil alternatife yönelcem muhtemelen
BEN 30.01.2020 DE Bursa servisinden fiyat aldım işçilik ile 1200 dediler acaba servisler arasında fiyat farkı var mı?yada 1 ay geçtiği için malum yeniyıl girdi zamlanmışta olabilir mi?

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Bende tavsiye yetkili serviste değişiminizi yapın, yan sanayi alırsanız en kısa sürede servise gidip yine orijinal parçayı takacaksınız
Tecrübe ile sabit...

Geri