Civic FD6 FD6 motor kulağı sorunu?

Edk26

0
İyi akşamlar arkadaşlar.

Bugün aracı çalıştırdım havada soğuktu baya araçta ilk çalışmada taktaktak sesi geldi motor kısmından araç ısınana kadar geçmedi o ses.
Bende korktum hareket ettirmedim sesin kesilmesini bekledim.

Sonra netten araştırdım motor kulağı diyorlar.

Bende fotoğrafını çektim.

Bahsedilen mesafa bende hiç yok.... direk o metale oturmuş durumda...

Araçta titreme yapmasından ziyade çukur ve kasislerde sağ önden gelen tak tuk sesinin kaynağıda bu olabilir mi ?
b540a70f0e950514ee3f2323b2fe7dd1.jpg

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
aynen yetkili serviste değiştireceğim rendavu mu aldım orijinal parca 5 yıl götürür

5 yıl götürmez ama (kullanış tarzına bağlı olarak) yan sanayi 3 sefer alacağınız üründen hem fazla, hem sağlıklı olur. Bu araçların, başta şanzuman yağı olmak üzere; motor kulağı ve buji değişimlerini yetkili servis dışında yaptırmayın, kısa zamanda kar ettiğinizi düşünsenizde, uzun vadede zarar ettiğinizi tecrübe edersiniz.

Aracınız
Civic FD6 2009
Teşekkür ederim hocam aynen dediginiz gibi yapacağım.sanzuman ve motor kulağı için şu an servise gideceğim daha sonra da bujiler için gidecegim.Subap ayarı da yaptırmam lazım servis 300 tl istedi subap ayarı için çok geldi.bujilere 500 tl istedi. Peki periyodik bakımı dışarda yaptırmak sikinti olur mu heo sevise giderdim bir kez gitmedim araba sanki cekisi azaldi takilan hava yag filtresi etkiliyor olmali

Aracınız
Civic FD6 2008
Teşekkür ederim hocam aynen dediginiz gibi yapacağım.sanzuman ve motor kulağı için şu an servise gideceğim daha sonra da bujiler için gidecegim.Subap ayarı da yaptırmam lazım servis 300 tl istedi subap ayarı için çok geldi.bujilere 500 tl istedi. Peki periyodik bakımı dışarda yaptırmak sikinti olur mu heo sevise giderdim bir kez gitmedim araba sanki cekisi azaldi takilan hava yag filtresi etkiliyor olmali
Sanzıman yağı değişimine ne kadar dediler hocam

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam servise gitmenize gerek yok standart bakım için ancak aldığınız malzemeler kaliteli olsun. Hava filtresi çok önemli yan sanayi kalitesizler karton gibi oluyor dikkat edin
Mann filter diye bir marka bayağı memnun kullananlar

Aracınız
Civic FD6 2009
Teşekkür ederim mann araştırmasını yaptım sipariş vereceğim.yağıda castrol 5w30 edge titanyum alacağım.Servis 10w40 koyacaktı açıkçası kullanım kitabında iki seçenekte var ama 10w40 fiyat olarak yarı yarıya.5w30 koymaktan yanayım

Aracınız
Teşekkür ederim mann araştırmasını yaptım sipariş vereceğim.yağıda castrol 5w30 edge titanyum alacağım.Servis 10w40 koyacaktı açıkçası kullanım kitabında iki seçenekte var ama 10w40 fiyat olarak yarı yarıya.5w30 koymaktan yanayım
Kampanya dönemine denk gelirseniz servis gayet mantıklı oluyor. Ben kampanya dönemlerinde servise gidiyorum.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
KAMPANYA: 2011 ve öncesi tüm Civic, Jazz, CRZ ve City modellerinde 590 TL'ye; benzinli CRV, HRV ve Accord modellerinde 690 TL'ye ve dizel CRV modelinde 890 TL'ye bakim paketi! Fren balata&disklerde 30%, kampanyali tamir parca ve isciliklerinde %20 indirim.Kampanyamiz 31 Mart 2020 tarihinde sona erecektir.SMS ret icin HONDA RET yazip 3172'ye gönderin.HONDA TÜRKIYE A.S. Mersis 0068006505800019 B016

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri