2012 civic ön konsoldan gelen ses

Merhabalar arkadaşlar. 2012 eco elegance civic sahibiyim, yaklaşık 5 ay önce aldım. Yaşadığım şehirde yollar hep parke taş ve arada köyüme gidiyorum orası da mucur diye tabir edilen asfalttan yolu var. Hem bu yolda hem de parkede aracımın ön konsolundan bir ses geliyor, çok araştırdım ama forumlarda kesin bir çözüm bulamadım o yüzden bu konuyu açmak zorunda kaldım. İnanın o kadar rahatsızım ki sesten çok sevdiğim aracımı satma noktasına geldim. Daha önce çok eski arabalar kullandım böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Lütfen bir çözüm üretin yoksa araba gidecek;) bağlantıda daha önce bir arkadaşın kaydettiği sesi buldum ve arabamdaki de aynı ses. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim, iyi forumlar...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bende ses gelirken anahtarı sıkı tutunca ses kesilmişti. Anahtarın üst metal kısmı zamanla gevşiyor ondan olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O zaman 2012 modellerde klima pervanesiyle ilgili bir cızırtı sorunu vardı, sonraki yıllardaki modellerde bu yoktu, o sorunlu araçlarda da fan kısmına özel bir yağ sürdüklerinde ses kesiliyor diye hatırlıyorum.
Ayrıca araca navigasyon takıldı ise de arkadaki bağlantı kabloları da ses yapıyor olabilir.

Aracınız
Honda CRV
Evet benım eskı jazzda da vardı sustalı anahtar ses yapıyordu. Çok arastırmıstım sesın kaynagını anahtardan gelınce hem moralım bozuldu hem de sevındım :D

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@emirsaltukdd Teyibin arkasındaki bağlantı kabloları ses yapıyor olabilir, sonradan navigasyon takıldı ise torpido içerisinde bağlantı kabloları da ses yapıyor olabilir.

Aracınız
Bende de var o ses ama teybin arkası değil camla göğsün birleştiği noktadan geliyo ben elimi cam ile göğüs arasına sıkıştırınca kesiliyor cam olabilir mi ya da arada boşluk mu var??

Geri