Civic FB7 2012 fb7 2ci Oksijen Sensörünün Değerleri düşük

Merhabalar aranızda yeniyim yeni aldım aracı ve motor arıza ışıgı yanıyor katalizör arızası veriyor tıkalı falan degil değerlerini ölçüm yaptırdım ikinci sensörün değerleri düşük cıktı arıza lambası yanında araçta tıkanıyor ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim Teşşekürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar aranızda yeniyim yeni aldım aracı ve motor arıza ışıgı yanıyor katalizör arızası veriyor tıkalı falan degil değerlerini ölçüm yaptırdım ikinci sensörün değerleri düşük cıktı arıza lambası yanında araçta tıkanıyor ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim Teşşekürler

Ne ölçümü yaptırdınız?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cihaz a baglayıp değerlerine baktılar ikincinin değerleri düşük cıktı diğerine göre

İkinci sensör katalizörden çıkan gazın birinci sensör ile karşılaştırmasına bakar. Sensör sağlam ise katalizör yeteri kadar vazife göremiyor olabilir. Sensör bozuk olsa kendi arıza kodunu gösterir.
Emisyon testi kontrolüde yapılabilir. Bu problemlerin geneli katalizör değişmi ile sonuçlanıyor.
Tıkanmadan kastınız nedir?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Egsozcuya kontrol ettirdim tıkalımı diye degil dedi şuan napmam gerekiyor ?

İlk önce katalizörün sağlam olup olmadığını öğrenmek gerekiyor. Kapalı kutu olduğu için elbette teşhiside zor oluyor.
> Kurum temizleme için benzinde yüksek devir kullanılır.
> Emisyon testi kontrolü yapılır. Co ve Lambda değerleri önem arzeder..
> Ltf değeri kontrol edilir. Fakir karışım var ise katalizörü eritir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Peki sağolun benim en önce ne yapmam lazım cihazdaki arızaya göre etmeyimi hareket sensörü degiştirmeyimmi

> Benim düşüncem 2. Sensör bozuk olsa katalizör arızasını alamazsınız. Çünkü katalizörü ölçen 2. Sensördür. Sensörün kendi has arıza kodu var. Ben katalizör üzerinde dururdum.
> Bundan öncede motorun çalışması düzgün olmalı. Ateşlemesi ve subap ayarıda düzgün olmalı.
> Aracın ecusundan Ltf değeri öğrenilebilir.
> Emisyon testi sonucu fotoğraflanıp kaydedilir.
> Forumdan bir arkadaşımızda aynı sıkıntı vardı. Emisyon değeri iyi idi. Lakin aracı fakir karışımda geziyordu. En son artık katalizörü açtırdı. İçi paramparça olmuştu. Değişim yaparak işi çözdü. Elbette bu son çaredir.

Geri