2012 ve Sonrası Civic FB7 Arka Hoparlör Değişim ve Pandizot Sökme Detaylı Anlatım

Aracınız
Civic FB7 2012
Eline saglik kardesim cok faydali bir paylasim olmus. Arka hoparlorlerin bu kadar zor sokuldugunu tahmin etmiyordum. Baya teferruat varmis.

Aracınız
Civic FB7 2015
Hort
Arka hoparlörlere ulaşmak için illa pandizotu sökmek mi gerek. Kapakları açılmıyor mu

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hort
Arka hoparlörlere ulaşmak için illa pandizotu sökmek mi gerek. Kapakları açılmıyor mu

Kapakları fd6 gibi ayrı çıkma değil, pandizot komple ve omunda çıkması için yan direk plastikleri sökülcek maalesef. Pioneer gibi ayrı tek tek kafesli olsaymış iş çok çok kolaydı.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Elimde 2 adet ma 16 cm comprnant hoparlör var. Eğer amfi takmadan sesin iyileşeceğini bilsem hemen sökerim. Bu konuda fikri olan var mı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arka hoparlör değiştirme işlemi FD6da inanılmaz kolaydı, FB7de ise ön kapılar gibi komple trimi sökmek zorunda bırakmışlar maalesef :unsure:
@Epgo hoparlör değişimde bass harici ses netliğinde iyileşme hissedersiniz ama ses çıkış kuvvetini arttırmadan istediğiniz bass kalite artışını bulamazsınız bence.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arka hoparlör değiştirme işlemi FD6da inanılmaz kolaydı, FB7de ise ön kapılar gibi komple trimi sökmek zorunda bırakmışlar maalesef :unsure:
@Epgo hoparlör değişimde bass harici ses netliğinde iyileşme hissedersiniz ama ses çıkış kuvvetini arttırmadan istediğiniz bass kalite artışını bulamazsınız bence.
Anladım. O zaman temiz ve müzikle çalan kafa şişirmeyen ve bagajı zangırdatmayan bas almak için 20 cm portsuz slim bi subwoofer şart. Benim korkum bagajı plakalığı stop lambalarını titretmesiydi. Ama portsuz yani kapalı kutularda rezonans daha az olduğu için bu sıkıntı olmayacak büyük ihtimal.

Geri