Civic FB7 2013 eco elaganve civic benzin göstergesi sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba, 2013 civic aracım var servis çıkışlı brc marka lpg var araçta. 130 bin bakımı için servise götürdüm rutin filtre yağ balata değişimi yapıldı, servisten çıktıktan sonra PO da benzini fulledim ve aracın aküsünüde değiştirdim. Mutlu
45 amp efb(start stop) aküde karar kıldık. Eve giderken aracın benzin göstergesinde problem olduğunu fark ettim benzini full gösteriyor ama menzil olarak 100 km gösteriyor. Akü kaynaklımı pompa kaynaklımı nedir bu sorun bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. 5D4294ED-9D12-46C1-8C66-F03F799E707B.jpeg7DE0126E-8762-48A8-8D4C-B8253EEB4308.jpeg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araçta herhangi bir LPG gösterge modülü varmı?

mturker

Özel Üye
Çözdünüz mü acaba aynı sorun bende de oluştu

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam araciniz da bı peoblem yok bazen range değeri az yada çok gösterebilir bazende menzil hesaplamasi km yani az yada çok gostere bilir,
Yani range ile km uyumsuzluğu olabilir.
Tabi bu her zaman olmaz, benzin olduğunu biliyorsun içinde, zaten LPG de kullanıyorsun. Keyfinize bakın derim..
Honda bu asla yolda bırakmaz...

Honda madness

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar lpg li araçlarda sağlıklı bir gösterge beklemeyin.
Bende yarım depo benzin var ama menzil 2 haftadır 0 km gösteriyor. Ara sıra kafasına göre menzili normale getiriyor. Tabi km yaptığım için tekrar sıfıra iniyor.
Ayrıca bazen de yarım depo benzin olmasına rağmen depo boş görünüyor vs..vs..

Tüm değerlerin normale dönmesi için içinde varsa bile araca en az çeyrek depo benzin doldurun km yi de sıfırlayıp kontağa basın. Tekrar eski haline gelecektir.
Ben pek takmıyorum artık.
Her lpg aldığımda km yi sıfırlarım. Lpg de şehir içinde 300 km yol gidiyor benzinim de yarım depodan aşağı inmez. 3-5 km nin hesabını yapıp beni yolda bırakacak duruma getirmiyorum.
Sonuçta aracın orjinal yakıt sistemine göre ayarlanmış ECU yu lpg takarak kandırıyoruz. Zavallım benzinde gittiğini sanıyor. Bunu farkedince de kafası karışıyor normal olarak.

Geri