Civic FB7 FB7 Geç çalışma sorunu

ebayir

0
Merhaba aracım bazen geç çalışıyor. Sabah veya akşam çalıştırırken oluyor 1 saat kullandıktan sonra motoru durdurup 2 defa deneme yaptım direk çalıştı. 2013 model orijinal aküsü takılı neden dir acaba şimdiden teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm

Merhaba linkteki ustaya gittim.
Regülatör tamir takımı ile tamir edildi. Arıza düzeldiği bilmiyorum sabah belli olucak.

279de04845eaf570ffdb3fcfbe492979.jpg
368f85d5e3fa124f5ca0bde251f60ff1.jpg

05997f812c7893f459e18b935e4806aa.jpg

49ea89fb3d02dc5f51285f8191868c6e.jpg

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Aküyü dün akşam değiştirdim ve bugün çalıştırırken gene geç çalıştı. Eski akü bitikmiş ölçümde 8 kusur volt çıktı.

[MENTION=349]ebayir[/MENTION] selam. Bu problemi sadece sabahları mı yaşıyorsunuz?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Sabah akşam yapıyor. Yalnız 1 saat yolculuk sonrasında deneme yaptığımda sorunsuz çalışıyor.

Anladığım kadarıyla motor soğukken yapıyor. En son periyodik bakımı ne zaman yapmıştınız? Bir de çalıştırmak için system check ışıklarının sönmesini bekliyor musunuz?

ebayir

0
Bakımı sanırım 8 ci ayda yaptırdım. Bakım sonrasında 4-5 bin km kadar yol yaptım. Bide hareket halindeyken düşük devirlerde silkelenme bu aralar sıklaştı.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bakımı sanırım 8 ci ayda yaptırdım. Bakım sonrasında 4-5 bin km kadar yol yaptım. Bide hareket halindeyken düşük devirlerde silkelenme bu aralar sıklaştı.

Yakıt aldığınız markayı bir değiştirerek denemekte fayda var. Sıvı sıcaklığı sensörü çok düşük bir olasılık, subaplar da bir ihtimal. Yakıt markanızı değiştirerek bir kontrol edin o şekilde bakalım. Bir de mutlaka kontağı açtığınızda kontrol ışıklarının söndükten sonra test için 10 sn de siz bekleyin. Sıvı sıcaklığı sensörü sıcaklığı direk okuyamadığı için de yakıt karışımınızı ayarlayamıyor olabilir .

ebayir

0
Soğuk motor çalıştırmadan önce kontağı açıp kontrol Işık’larının sönmesini 2 defa peş peşe bekledikten sonra sorunsuz çalışıyor.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Soğuk motor çalıştırmadan önce kontağı açıp kontrol Işık’larının sönmesini 2 defa peş peşe bekledikten sonra sorunsuz çalışıyor.

O zaman soğutma suyunu ölçen sensör bilgisini tam okuyamadığı için fakir karışım problemi yaşıyor olabilirsiniz. Sensörden aldığı bilgiye göre karışım oranını ecu kendisi ayarlıyor. Ancak yaz kış her çalıştırmada sistem kontrolünü bekleyerek çalıştırın. Bu aşamadan sonra lpg ayarı veya sensörle ilgili profosyonel bir yardım almanız gerekebilir ama ne kadar elzem olduğunu servise yolunuz düştüğünde danışmana ustaya soru sormak istediğinizi belirtin ve onun tavsiyeleri ile adım atın derim. Bir de akşam park ederken imkanınız varsa dulda diye tabir edilen hava akışının çok olmadığı , rüzgarsız bir yere park edin. Farkını çok göreceksiniz.

dulda:rüzgar veya soğuk almayan korunaklı, kuytu yere dulda denir. türk dil kurumu türkçe derleme sözlüğünde şöyle ifade edilmiş: yağmur, güneş ve rüzgârın etki yapamadığı gizli, kuytu yer, kenar, saklanılacak yer, ağaç, bina gölgesi, gölge.

Geri