2015 ARALIK AYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM zinciri açılmamış aslan mübarek

2.0 Turbo Typer ın 100 bin Liradan aşağı piyasaya gireceğini düşünmüyorum.Hatta 150 bin lira civarı olur.

1.6 Atmosferik civic sakin kullanımda 6 lt yaktığını varsayarsak
2.0 Turbo ile 10 litre ile gezersiniz.
Şehir içi civic 10-12 litre yakarken typer 20 litreye yakın yakar :D

Birde o güç ayağınızın altıdayken basmamak imkansız bu arabada.
Ha aslan besleyende yemini düşünmezmiş o ayrı.

Kendimi örnek vericek olursam orta gelirli bir fb7 civic ci olarak bu arabaya ulaşmam ulaşsamda yakıtına dayanmam imkansız..
LPG de yaktığmın yaklaşık 3 katını yakarım 2.0 Turbo ile.
Keşke 80-90 lira olsada alabilsek..

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Turbolu araç atmosferikten daha fazla yakmaz. Tork yüksek olduğu için sizin ulaşmak istediğiniz hıza daha rahat ulaşır. Basınca hepsi yakar ama basmadığınız taktirde atmosferikten daha ekonomik olur şehiriçinde. Uzun yol için hemen hemen aynı. Fakat turbolunun performansı için ona da değer bence :)

1.6 turbolu civic olsa da alsak :)

2013 Honda Civic Sedan Eco Beyaz&Navitech NX 220R

Wordls

0
Turbo arac daha az yakar.
Sehir ici atmosferigi 8 ortalamanin asagisina cekmek cok zor. Yol bombos olmali.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ruski

0
concept tasarımı çok iyi duruyor,bana kalırsa concept tasarımdan fazla uzaklaşmamaları lazım üretime geçerken.
spoiler can alıcı olmuş kesinlikle farklı bir tarz oluşturmuş...
yabancı sitelerde 290 BG-400 nw Tork değerinde olucağı yazıyor ayrıca yakıt tüketimi 7-8 litre olucağından bahsedilmiş.
son atılan resimdeki sedan civic zaten amerika ve avrupa pazarında satışta,civic type r la alakası yok...

eray

0
sedanı da çıkmayacakmış ayrıca.

merhaba kime sordun bilmiyorum ama Çayırova da ikamet etmekteyim yani Honda Türkiye ye oldukça yakın....(şekerpınar Çayırova nın mahallesi) oturduğumuz sitede ismini vermemem gereken bir abim var daha evvel Honda İnsan Kaynakları Müdüresi Ayşe Hanağası Süel hanımefendinin makam şöförü idi şu anda Arge de veya Üretimde Şef..(tam olarak bilmiyorum sonuç olarak komşum) ondan aldığım bilgileri Foruma bir katkım olsun diye paylaştım...! Sedan'nın çıkmayacağını kim söylemiş nokta atışı yaparsan sevinirim ben de senden gelen bilgiler ışığında araç alacağım doğru habere göre 2015 planımı yaparım.
Konu başından itibaren dikkatli okunursa
1-İlk resim
Typer Türkiye ye gelecek demedim
2-diğer anektodlarda ise Dizel ve elektrikli motorlarla ilgili bilgileri paylaştım
3-Cıvıc te Değişen ve Türkiye ye gelecek olan kasanın resmi de son resimdir.Ben de öyle yazdım.
4-Şirket politikasıdır.Değişiklik şu ;üretim Türkiye de artık yok sadece yedek parça üretimi olacak Çayırova da
5-Yetkili servis çalışanlarından veya Cafe vb arkadaş ortamlarından almış olduğum bir bilgi değil Beyaz yakalı önlüğünüğn ckalemve gözlük cebin de Honda amblemi olan Honda anadolu Fabrikasında bir çalışandan aldığım bilgilerdir.

@Ruski ben de zaten senin dediğini yazdım Avrupa da olup da Türkiye ye gelecek Cıvıc araç budur diye .... Yazdıklarımın tersini beyan eden yorumcu diğer arkadaşlar aldığınız bilgilerin kalitesi benim için önemlidir.Sizlerden gelecek doğru haberlerle ben de aracımın değişimi ile ilgili plan ve program yapacağım
selamlar saygılar.

geçen ay bi otomobil haber sitesinde okumuştum. çıksa bile 2015 te türkiye'ye sedan satışa sunulmayacak diyordu.

keşke sunulsa gerçekten alınabilecek en iyi araç o olur.

Sedan geliyor mu yani eray abi buradan bunu mu çıkaracağız? Açıkçası ben durumu tam olarak anlamadım... [MENTION=178]eray[/MENTION]

2013 Honda Civic Sedan Eco Beyaz&Navitech NX 220R

Geri